Skocz do zawartości

CBF 1000 ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Te 2 moto to 2 różne półki, przeznaczenie no i kasa. Coś podejrzanie tania ta FJR. Przecież jako nowa jest prawie 2x droższa od CBF. Sprzęt jest oczywiście zajebisty ale sprawdź przynajmniej datę produkcji opon.

Przy takim przebiegu powinny być oryginalne. A co do wypadkowości - to chyba serwis mógłby sprawdzić za jakieś skromne 2 stówy. Może też (jak w autach) gdzieś w elektronice jest zapisywany przebieg. Serwis (niekoniecznie autoryzowany) będzie to wiedział. Jeśli wszystko się zgadza ... Jednak cuda zdarzają się niezmiernie rzadko. Mnie się zdarzył 1 raz w życiu, przy kupnie CBFki (rocznik 2009). Trafiła mi się nówka z salonu (z ABS) za 30kPLN. Ale tu ryzyko wypadkowości było = 0. Jak na razie przejechałem 11tys. i sprawuje się super. Korki omijam dość sprawnie, nawet po chodnikach i trawnikach. Z manewrowaniem Yamahą może być nieco trudniej ale większy lans i przydatność do turystyki "zagranicznej" (ale bardziej, tej na zachód). Nie brałbym motoru bez gruntownego sprawdzenia - warto poświęcić te 2 czy kilka stów za spokój ducha. Ja tak kupuję samochody. Zawsze napalę się na jakąś używaną ekstra-brykę w "idealnym stanie" a później jadę do salonu i kupuję coś skromniejszego ale pewnego, czym nie będę się bał podróżować 200 km/h. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd Wam się wzięła Fjr, skoro w pytaniu jest jako konkurencyjna oferta Xjr (z francji)?

 

Korki omijam dość sprawnie, nawet po chodnikach i trawnikach.

 

a potem się dziwić, że ludzie mają niepochlebne zdanie o motocyklistach...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Dziekuję za próbę odpowiedzi. Dla rozjaśnienia:

 

Chcę kupić:

 

1. Honda CBF 1000 - 20 tys. PLN - 3900 km, sprzedaje mój dobry kolega, który kupił ją w salonie - 09'2008 - przegląd pierwszy: przy 300 km, później po roku i teraz ma być kolejny, czyli drugi - pełna dokumentacja, Faktura Vat.

 

2. Yamaha XJR 1300 (Francja) - 2008 r. - przebieg 16000 km - cena 22 tys. - bez książki serwisowej, ale z wygladu bardzo ładna - lekkie otarcie na dupie w związku ze szkodą parkingową -- w Polsce kobieta cofała samochodem - motocykl się przewrócił ale nie ma żadnych powazniejszych szkód - oczywiście szkoda została zgłoszona do firmy ubezpieczeniowej na co jest kosztorys.

 

Właściciel XJR otrzymał odszkodowanie, ale nie usunął tych zarysować, ponieważ chce, żeby przyszły Klient wiedział jakie są te zarysowania.

 

W zaprzyjaźnionym warsztacie (zarysowanay tył, lustreko, naklejka OLINS itp.) zrobią mi za darmo, moto bardzo piękny - ale nie ma dokumentacji - dlatego się waham - chcę mieć coś pewnego, niż łudzić się, że to jest dobra okazja.

 

Najbardziej jednak chciałbym Yamahę FZ1 - jednak to tylko marzenie, ponieważ interesuje mnie moto max. do dwóch lat to ta Yamaha jest jak dla mnie za droga - ponieważ za dwuletnią z małym przebiegiem oraz z Salonu Polskiego trzeba zapłacić powyżej 30 tys. a tyle nie chcę wydawać na moto - może kiedyś jak syn dorośnie.

 

Wydaje mi się, że CBF 1000 ma dobrze skolerowaną cenę do jakości tylko jak to wygląda z punktu widzenia technicznego?

 

Prawo Jazdy mam od 17 roku życia, w sumie na moto zrobiłem ok. 70 tys. km - zaczynałem od MZ150 x 2 szt, MZZ250 x 1 szt., Suzuki GS1000 - 1 szt. - od 11 lat w ogóle nie jeźdżę (żona, praca - wyjazdy służbowe, budowa domu, płodzenie dzieci, sadzenie drzewa) - teraz przyszedł moment, że muszę wrócić do mojej pasji, która została utracona ale nie zapomniana: "stara miłość nie rdzewieje".

 

Czytałem na tym formum, że ktoś ma CBF1000 i zrobił ponad 30 czy 50 tys. km i nic się nie dzieje - MZ 150 robiłem 30tys. km bez w zasadzie większych awarii więc dla mnie to małe pociezenie, że 30 tys. km i nic. na takim moto 100.000 km powinna być normalka i nic nie powinno się dziać. Czyż nie prawda?

 

 

Pozdrawiam

R.N.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałbym tą cbf, skoro z książką i śmiesznym przebiegiem (na skuterze robię większy w sezonie...), na dodatek serwisowana i od kolegi. poza tym jest niewątpliwie bardziej uniwersalna od xjr, ze względu na owiewkę

 

xjr mimo całego do niej sentymentu w tym wypadku odpuściłbym: dwudziestoletni motocykl może być bez książki serwisowej, ale dwuletni? przecież bez niej traci sporo na wiarygodności i wartości. IMHO ktoś tu coś kręci

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja zrobilem na swojej CBF juz prawie 50kkm - w sumie motocykl ma 60kkm.

 

Jak do tej pory nie mialem z nia problemow wiekszych. Raz jeden pojawil sie problem z uplywem pradu z akumulatora w stanie spoczynku, ktory sam jakos znikl przy probach namierzenia winowajcy i od 10 tys.km nie pojawil sie ponownie.

 

Gdzies na forum cbf1000.com znalazlem goscia z Grecji, ktory nakrecil na CBF ok. 110kkm i moto mu fruwa bez problemow.

 

Historia mojego motocykla:

http://zbyhu1.republika.pl/moto/test.htm

 

Z wiekszych rzeczy robilem lozysko glowki ramy i akumulator, ale to w sumie tez elementy eksploatacyjne.

 

Jedyna choroba CBF sa padajace alternatory. Nie wiem, czy poprawili to, ale na pewno problem dotyczyl rocznikow 2006 i 2007.

 

Ja uwazam, ze za 20kzl moto nawet nie dotarte, to zajebista oferta i bez zastanowienia sie bym ja bral. A jak nie chcesz, to mow - moj ojciec kupi od reki :].

 

Pozdro

 

DOPISANE:

Przejrzałem na szybko forum cbf1000.com i znalazlem przypadki zdychania alternatorow w modelach 2008 i 2009. I to przy niskich przebiegach, rzedu 15-20 tys.km. Takze problemu chyba nie rozwiazano. Ciekawe, ze mnie to ominelo...

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

DOPISANE:

Przejrzałem na szybko forum cbf1000.com i znalazlem przypadki zdychania alternatorow w modelach 2008 i 2009. I to przy niskich przebiegach, rzedu 15-20 tys.km. Takze problemu chyba nie rozwiazano. Ciekawe, ze mnie to ominelo...

 

Zbychu wszedłem na to forum i ostatnie posty są z końca 2008 r. ??

 

pozdr.

Widurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie dość uważnie przeczytałem i pomyliłem XJR z FJR. Może dlatego, że za tą drugą sam się oglądałem. W takim przypadku uważam, że sprawa jest oczywista. Należy brać CBFkę. Ja do swojej nie mam zastrzeżeń a za te pieniądze, co piszesz, to bierz, żeby się kolega nie rozmyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej nie mam zastrzeżeń a za te pieniądze, co piszesz, to bierz, żeby się kolega nie rozmyślił.

 

Nie rozmyśli się;), wydaje mi się, że w ASO Honda ul. Malownicza, Warszawa - chyba mają promocje na roczniki 2009 - nie chcę wprowadzać w błąd, ale można CBF 1000 kupić za 28 tys. z przebiegiem "0 km"

 

Sprawdzcie czy mam rację! Jak ktoś chce kupić dziewiczą CBF to jest okazaja - tak na szybko znalazłem link: http://otomoto.pl/honda-cbf-1000-classic-M1941494.html

 

ale w ASO Honda też mają promocję nie wiem czy chodzi o model z ABS czy nie - ale jak będę miał czas to w soboę sprawdzę.

 

 

Bardzo Wam dziekuję za pomoc - uświadomiliście mi, że warto kupić ten motocykl.

 

Pozdrawiam

 

I jeszcze jedna rzecz:

 

Wiem, że jest to forum miłośników CBF, ale ładnie wyglada Yamaha FZ1!

 

poza tym w ogóle w USA Yamaha trzyma bardzo cenę - nie ma aż takich okazji jak na inne marki motocykli - nie znam % udziału w rynku USA określonych marek motocykli ale Yamaha się ceni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmyśli się;), wydaje mi się, że w ASO Honda ul. Malownicza, Warszawa - chyba mają promocje na roczniki 2009 - nie chcę wprowadzać w błąd, ale można CBF 1000 kupić za 28 tys. z przebiegiem "0 km"

 

Sprawdzcie czy mam rację! Jak ktoś chce kupić dziewiczą CBF to jest okazaja - tak na szybko znalazłem link: http://otomoto.pl/honda-cbf-1000-classic-M1941494.html

 

 

 

Już nie można kupić CBF1000 za 28,9tys na Malowniczej.....

 

 

Jam to nie chwaląc się sprawił :icon_mrgreen:

 

 

:buttrock:

 

Dziś rano była ostatnia czerwona szczała, ale już jest MOJAAAAAAAAAA!!!!!!! :crossy: :biggrin:

 

 

Pozdrawiam CBFową brać! :icon_biggrin:

 

 

P.S.

Aha - za tą kasę to bez ABSu. Model '09 z ABSem - bagatela prawie 7 tysi drożej... :banghead:

 

P.S. 2

Ale i tak w porównaniu do ceny modelu bez ABS '10 (chyba około 41 tys), to te 28900 to jak za darmo... :wink: -

 

EDIT: z rocznika 2010 jest classic z absem za 41900, ale i tak mnie to wali.... Kilkanaście lat w sumie jeżdżę na moto bez abs to i na tym dam radę :-D A sałaty w kieszeni zostaje sporo...;-)

Edytowane przez goramo

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko ta sprawa z altkiem.... :rolleyes:

 

Mam nadzieję, że albo mnie to ominie, albo sprawa wylezie jeszcze przed końcem gwarancji... :wink:

 

A co do wyboru motonga - dłuuugo się zastanawiałem i rozważałem różne opcje.

 

Były brane pod uwagę: DL650, Transalp700, GS800, CBF1000, B12,5 lub GSX1250FA, Viaderrro, Tiger...

 

Faworytami jednak były CBF oraz B12,5 lub GSXFA1250 (w sumie to samo, tylko w pełnym plastiku).

 

I głównie zaważyła cena... gdyby nie było obniżki na CBFa, to Bandzir byłby cenowo bezkonkurencyjny, ale traf chciał, że wczoraj wieczorem zajrzałem na alledrogo oraz na honda.pl .... :notworthy:

 

I JEEEESSSTTT :crossy:

 

A w zasadzie będzie, jak się "uzbroi" w alarm i centralkę (stopkę) - no i oczywiście jak formalności $ będą zakończone... :wink:

 

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zanim kupiłem CBF-kę , też przymierzałem się do Bandziora i nawet już zamówiłem , ale dokładnie obejżałem obydwa motorki i szybko zrezygnowałem z Bandyty.

Goramo - myślę , że nie będziesz żałował .

pzdr.

Synek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...