Skocz do zawartości

CBF 1000 ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Wykrecasz swiece, zakladasz ja do fajki, przykladasz gwint swiecy do masy motocykla i krecisz rozrusznikiem.

 

Pozdro

 

PS

Trollsky - gdzie mieszkasz? Moze moglbym podjechac w weekend.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wychodzi na to ze honda jest popsuta ... ;)

 

Zbyszek wpadł i co zrobilismy

 

-podmiana aku z jego maszyny - dalej to samo

-sprawdzenie cewek

-daje iskre bo to tez zostało sprawdzone

-nie ma oleju w odmie , filtr powietrza czysty

-probowalismy na pych , nic to nie dało, ale po pchaniu probowalismy odpalic z rozrusznika i z wydechu poszedł wielki ognisty bąk podczas kręcenia

-swiece po wyciagnieciu pachną paliwem i sa w nim lekko umoczone

 

 

Jutro z rana podnosimy bak i wymieniamy świece na te które przywiezie Zbyszek.

 

Macie jakies sugestie co to moze byc ??

Pytanie lajka jesli chodzi o mechanike motcoykla - mozna zalac silnik ktory jest na wtrysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No, cewki to tylko sprawdzilismy, czy kable sterujace sa podpiete. Wezme jutro te moje zapasowe cewki, moze sie tez podmieni przy okazji ;).

 

Trollsky, proponuje zalozyc osobny watek w mechanice, bo tu malo kto zajrzy z mechanikow.

 

Pozdro

 

PS

Sam zalozylem, moze do jutra rana ktos cos madrego napisze.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=134129

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! A ja mam pytanko z innej beczki. Wróciłem z kilkudniowej wycieczki i honda brudna jak endurak. Wszyscy producenci motorów i rowerów nie zalecają mycia Karcherem ale takiego brudasa ciężko umyć tylko wodą i gąbką. I szczerze mówiąc, nie chce mi się. Myjecie swoje motory myjkami wysokociśnieniowymi? Pzdr.Klemens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem nowy akululator bo cbf regularnie nie chce odpalac

wczoraj jezdziłem, dzis rano aku kompletnie rozładowany.

Pierwszy raz naprawde sie wku**wiłem na ten motocykl ...

 

Jakies sugestie ? mam nadzieje ze uda mi sie ja dzis odpalic to zawioze do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ha, wyglada na to, ze masz ten sam klopot, ktory mialem ja, przy ok. 48 tys.km.

 

Wepnij sobie w obwod akumulatora amperomierz i zmierz pobor pradu na zgaszonej stacyjce. Najprawdopodobniej bedziesz mial pobor rzedu kilkudziesieciu lub set mA. U mnie bylo chyba 40mA, co w kilka dni rozladowywalo aku (tez nowe).

Starczy, ze odlaczysz kleme plusowa i podepniesz amperomierz szeregowo. Jesli mam racje, to zobaczysz pobor pradu mimo zgaszonej stacyjki, a przy wypieciu bezpiecznika spod kanapy opisanego jako "fan, clock" pobor pradu powinien spasc niemal do zera (moze zostac kilka mA).

 

Na zgaszonej stacyjce jedynymi odbiornikami pradu w moto sa zegary, przekaznik wentylatora i sterownik kierunkowskazow. Te dwa ostatnie sa pod prawym tylnym boczkiem. No, jeszcze jest kostka opcjonalnego wyposazenia (jak np. alarm), ale tam raczej nie masz nic podlaczonego.

 

U mnie problem znikl sam z siebie po rozpieciu i podpieciu tychze przekaznikow i sterownika. Niczego nie wymienialem, nic nie naprawilem. Czary.

Kupilem sobie na zapas jeden przekaznik, jakby problem wrocil. Ale na razie odpukac nic sie nie dzieje.

Tlumacze sobie to na dwa sposoby.

1. zawiesil sie przekaznik wentylatora w pozycji zwartej, wiec jakis odbiornik, czy czujnik zarl prad,

2. zrobilo sie gdzies zwarcie, ktore usunalem przypadkiem grzebiac w kablach pod owiewka.

 

Pozdro

 

PS

Moj watek:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=122573&hl=

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Nakręciłem już nową CBF-ką 3.000 km. Faktycznie bardzo fajny sprzęt. Można nim jeździć i łagodnie i dynamicznie. Manewrowanie też super. Jak się ruszy to nie czuć wagi. W upały doceniłem regulowaną owiewkę (jeżdżę zawsze w ubranku). Przy upale opuszczam w dół i już mam extra wentylację. Minusów na razie nie widzę (chyba jeszcze zauroczenie nie minęło) od 4.000 ciągnie na prawdę porządnie. Zobaczę jak będzie na kilkudniowym wypadzie.

 

Generalnie :lalag: :icon_mrgreen: :crossy:

 

Pzdr

 

Arti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :)

przeczytalem caly temat i chcialbym wrocic do jego poczatku, a dokladniej do dwoch osob, ktore przesiadly sie z Cebuli na CBF 1000.

Po Waszych wypowiedziach "poznalem" CBFke i zauroczyla mnie ona masakrycznie.

Cebula jezdze drugi sezon, przejechalem nia "niewiele" okolo 7kkm. Sprawuje sie super, ale powoli mysle o nastepcy. Wpadla mi w oko VFRka, ale uwazam, ze to przepasc po CB500, myslalem o DL 650, troszke o DL 1000, jednak ten temat zmienil moje spojrzenie. CBF niby litr, niby ~100KM, ale lagodnie oddajaca moc, bez potrzeby mocnego krecenia, raczej przewidywalna, raczej spokojna - qrde w sam raz dla mnie....

Nie zalezy mi na "zapierdzielaniu", nie interesuja mnie scigi, raczej wole turystyke, ta blizsza i dalsza (stad pomysl DL'a), "normalne" tempo, swobode wyprzedzania, raczej wyprostowana pozycje..........mozna by tak wymieniac i wymieniac.

Jak Wy czuliscie sie po przesiadce z Cebuli ? Czy roznica jest ogromna ? Czy uwazacie, ze to nie byl za wczesny wybor ?

 

Zanim zmienie CB na cos innego, to jeszcze troszke czasu minie (mysle o zmianie jesienia ewentualnie zima/wiosna), ale lubie zaglebiac sie w temat i licze sie z opinia innych osob, a wypowiedzi w tym temacie sa sensowne, trzymaja sie kupy i - stwierdzam - ze rzetelne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jeśli przejechałeś 7tys. to masz już jako takie doświadczenie , może niezbyt duże - ale CBFka jeśli ją delikatnie potraktujesz jest łagodna , więc bez obaw - dasz sobie radę .

pzdr.

Marek

 

Acha zapomniałem napisać - założyłem przedłużenie błotnika , mniej chlapie po chłodnicy i kolektorach , chyba było warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...