Skocz do zawartości

CBF 1000 ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Należało powiedzieć : wiesz kochanie będziemy mieli drugi motocykl , wybrałem w kolorze pomarańczowym specjalnie dla ciebie . Rozszyfruj jej skrót KTM -Kochający Twój Mąż . :smile:

 

buehehe

no własnie tak powiedziałem żonie, ze bedzie drugi motocykl i ze bedzie pomaranczowy. i za pare dni pomarańczowa CBF'a stała pod domem ;)

 

 

zbychu, polecam siateczke nierdzewną do garów i paste polerska i 4 piwa ;) po browcu na rurke ;]

 

 

tak BTW czeka mnie wymiana łancucha i zebatek

 

jakie macie napędy ?

 

SFR firma wam cos mowi ? czy tylko DID ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jak dla mnie tylko DID i Sunstary :].

Raz a dobrze i spokoj na gore kilometrow.

 

Pozdro

 

PS

Od wymiany napedu mam juz ponad 8kkm i jeszcze nie naciagalem go :P.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Właśnie wróciłem ze wsi - moto miałem wypucowane , świecący lakierek i pachnące , po 96km w deszczu całą robotę diabli wzięli !

Ja też jestem na etapie enduraka - trzeciego motocykla ( Klemens już dawno odkryłem , że jeden motocykl to wielki błąd , ale prawdziwy mężczyzna musi mieć co najmniej pięć maszyn ! ) ale dlaczego KTM ? i jaki model ?

(aha -koledzy mają rację , żonie trzeba powiedzieć po fakcie )

pzdr.

Marek

Edytowane przez SynekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A ja nie jeździłem w weekend na motorku, tylko na Husqvarnie (kosiarce) bo już zacząłem mieszkać na łące. Prawie zdążyłem przed deszczem. Jeśli chodzi o enduraka to myślałem o KTM 450/530 EXC ale niekoniecznie. Nie mam żadnych doświadczeń z enduro, więc chętnie nastawię ucha na wszelkie sugestie.

Z terenem miałem/mam spore doświadczenie rowerowe. Jeśli ktoś w tym momencie pobłażliwie się uśmiecha, to proponuję mu pozjeżdżać

alpejskimi nartostradami i ścieżkami na rowerku w lecie. Na pewno przestanie się uśmiechać, chyba, że z zadowolenia, albo z bólu,he,he. Marek, a jakiego enduraka Ty upatrzyłeś? Może ja celuję w zbyt duże pojemności jak na teren (za ciężkie)?

I jak odnosi się Twoja Szanowna Małżonka do tych ekscesów?

Na razie jeszcze pozbieram opinie na ten temat, bo jednak enduro/cross to nieco inna bajka. Trzeba np.kupić inne ubranie. A to znowu kolejne kilka tysięcy PLN. No i żona musi się nieco oswoić z tą koncepcją. Chciałoby się też wyjechać gdzieś odpocząć na inną półkulę a to następne wydatki. Szkoda, że człowiek ma tylko jedno życie, bo nie ma czasu na te wszystkie pasje a jeszcze trzeba na nie zarobić! Pzdr. Klemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Z jazdą enduro mam niewielkie doświadczenie , ale z moich doświadczeń - spostrzeżeń - przemyśleń - rozmów ze starymi wyjadaczami (jeźdźcami enduro) wynika jedno - jak najlżejsze moto o pojemności nie większej niż 200- 250ccm. I tak na początku sponiewiera straszliwie . Koniecznie zbroja i wysokie buty , przydadzą się też ochraniacze na kolana . Doskonałym pomysłem jest zapewnienie sobie pomocy instruktora lub kogoś , kto ma pojęcie o jeździe enduro . Zamiast doswiadczać techniki jazdy krok po kroku na własnych siniakach i stłuczeniach , można wysłuchać dobrych rad i pod okiem mistrza nauczyć się podstaw jazdy pięć razy szybciej i zdecydowanie mniej boleśnie . No początek polecam płaski piaszczysty teren - tor . Broń Boże las lub jakieś kamienie - skałki .

W jeździe enduro najważniejsza jest technika jazdy , która jest naprawdę trudna a sprzęt ma drugorzędne znaczenie . Jeździłem na Suzuki DR 250 pod okiem instruktora . Przez godzinę zaliczyłem z 50 razy glebę . Siniaków miałem tyle co po zderzeniu z parowozem , wszystkie mięśnie bolały dwa tygodnie , siniaki schodziły miesiąc , a naderwany mięsień łopatki leczyłem pół roku .

Myślę , że na poczatek kupił bym 125ccm lub max 200ccm. na dwa lata latania starczy mocy do umiejetności .

Kupiłbym japońca , KTM jest uciążliwy w serwisowaniu .Chyba , że masz na myśli 2T . Wszystkie dwusówy są proste w obsłudze i nie wymagające , ale tylko soft enduro - tłok i pierścienie do wymiany raz na dwa-trzy sezony(300zł) . Te wyczynowe 2T (np.KTM EXC200 ma chyba z 56KM) trzeba wymieniać tłoki chyba po 20 motogodzinach ? ciągle trzeba przy nim dłubać . Na początek tylko soft enduro ! YamahaXT lub 2T- DT, Honda XR lub CRM , Suzuki DR lub TSR , RM

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, to jest wątek cbf. o krosówkach proszę poczytać w odpowiednim dziale

jsz

 

Nikogo nie obrażamy a piszemy o tym, co nas interesuje. Jeżeli Kolega nie ma nic do powiedzenia na żaden z tematów, to niekoniecznie musi Kolega zabierać tu głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Klemens - strasznie drażliwy ten nasz moderator - usunął mojego posta , ale mam nadzieje , że zdążyłeś przeczytać i chyba musi w tym coś być . Ja na jego miejscu potraktowałbym to żartobliwie i nie był taki zasadniczy i despotyczny .

Polatałem nieźle na CBF -ce i miałem 240km/h na budziku . Namierzyła mnie też drogówka i wtedy miałem tylko 200km/h - nie machnęli lizakiem , może licznik źle pokazuje i jechałem przepisowo ?

Kupiłem XT125 i jestem strasznie obolały (tylko oczy mnie nie bolą) po sobotnich i niedzielnych wyczynach crosowo - endurowych . W sumie jeździłem z 1,5 godziny i nawet trójki nie wrzuciłem. Frajdy co nie miara i technika rośnie ! polecam !

Kupiłem termometr temperatury do Hondy - brakowało mi tego - przydatny gażet - polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do was pytanie

 

mam okazje kupic kominy

 

http://i654.photobucket.com/albums/uu264/A...fermuffler3.jpg

 

tylko koles pisze ze takie cos wyciągnął

 

http://i654.photobucket.com/albums/uu264/A...Exhaustdisk.jpg

 

co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A moja honda już 2 tygodnie stoi w garażu. Jak mam czas pojeździć, to leje. Zdążyłem już ją przez ten czas tak wyczyścić, że aż szkoda mi będzie teraz jeździć, he,he. Marek - post przeczytałem i nawet odpisałem ale nasz moderator był czujny... Czy mógłbyś/moglibyście zaopiniować sprzęt spod numeru aukcji

1029380603, nie za słabe to? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Koledzy powiedzcie mi czy da rade samemu filtr powietrza wymienic czy do mechanika smigac? Z mzetka sobie radzilem ale honda troche wieksza...

 

Nie no rozumiem: zawory, wtryski ale zeby z filtrem powietrza do mechanika leciec? Sciagaj manuala i bedziesz wiedzial co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...