Jump to content

Mieszanka


marta2408
 Share

Recommended Posts

znajdź instrukcje obsługi (skoro do mtx 80 jest do i do ktm napewno jest i zobacz co pisze producent i tyle lej powinno być podane skoro nawet w instrukcji od kozy z 83 pisze :D jak nie znasz angielskiego to z reguły jest opisane jako mixing ratio jakby była po niemiecku to wrzuć w nawet najgorszy translator wyskoczy ci mixowanie proporcja czy jakiś inny babol ale sie domyślisz)

 

takto zakładasz temat bez końca coś jak wielokrotnie przewalające sie dyskusje na temat jazdy bez prawa jazdy każdy teraz będzie ci wymieniał że według niego biorąc pod uwage układ gwiazd i pore zachodzenia słońca to będzie 1:30 a olej to najlepsza mieszanka sików pająka z kupą krowy bo ziomek dziadka kuzyn babci wujek ojca tak leje :D

 

tym bardziej że ktm to renomowana firma i bzdur w instrukcji nie piszą i oni projektowali ten silnik i oni wiedzą najlepiej

 

bo nie zawsze to że ktoś jeździ 100lat lejąc 1:100 i jeździ to znaczy że jest dobrze

 

wpisz w google jak nie to jest na forum mosue (przepraszam jeśli przekręciłem ksywke kolego) napisz do niego

 

kopcic niech se kopci to nie musi spełniac euro 8 a przynajmniej po wiszącej smudze dymu widzisz skąd przyjechałas i nie zgibisz sie w lesie :buttrock:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Link to comment
Share on other sites

michoa ktm zaleca mieszankę 1:60 D.gif

 

a pisze coś przy jakim oleju albo chociaż specyfikacja ?? skoro tak pisze to widocznie tak musi być :D

 

fakt że delikatnie mówiąc mało oleju jak na wyczynowy silnik ale np w yamahach do motorówek jest proporcja 1:100 i to nie są silniki na jeden wyścig :D a kręca wysoko i w motorówce nie masz biegów (w sensie że nie 1 śruba sie rozpędzi potem 2 znowu rozpędzasz śrube do x obrotów itp :D ) więc silnik dłużej pracuje na oporowych obrotach i generalnie wszystko działa jak należy silniki te należa do bezawaryjnych...inna sprawa że chyba wszystkie mają smarowanie AUTOLUBE więc to też sporo zmienia :D

 

oczywiście jak ktoś ma pieniądze i nie ma zmartwień/kobiety może eksperymentować na zasadzie kupić super ultra wypaśny olej lać 1:100 i liczyć km do remontu :D ale delikatnie mówic nie polecam

 

choć ja np doszedłem do wniosku że do ogara warto jeśli lejemy choć pólsyntetyk to lać rzadziej jak 1:30 wręcz 1:50 wystarczy i nic sie nie dzieje (z tym że proporcja 1:30 podana jest z założeniem oleju lux czy mixol który do niczego sie nie nadaje :D )

 

należy założyć po prostu że generalnie nie jesteśmy mądrzejsi od inżynierów którzy ten silnik projektowali oni instrukcje i wskazania eksploatacyjne wyciągają z badań i wyliczeń a nie wróza z fusów więc napewno mają racje :D

 

warto szczególnie przed używaniem czegoś droższego instrukcje przejrzeć nawet jeżeli nie paniemajemy języka dużo idzie sie domyślic a nikt jej nie napisał z nudów :D

 

wiem że troche precluje jak moherowy beret ale taka jest prawda :icon_twisted:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Link to comment
Share on other sites

była w domu kiedyś motorówka z mercurakiem 2.0 4cyl 2T z wtryskiem oleju to wiem jak to to pływa i ile żre paliwska z olejem, pływanie można porównać do jazdy skuterem , mało gazu niska prędkość mało oleju wciąga, szalejemy spalane wzrasta. z naszych wyliczeń dawka oleju wahała się między 1:40 do ponad 1:300, zbiornik 3l raz starczał na jeden przejazd dość konkretny innym razem przy spokojnym rejsie na ok 7 zbiorników (zbiornik 120l)

taki silnik też ma zaletę że nie da się go przegrzać jak ma chłodzenie tym w czym pływa .

I nie porównuj nowoczesnych olei do mixola bo to inna technologia .

Ale sam olej nie pomoże jak się spasuje dobrze części które ze sobą współpracują, film olejowy ma niestety ograniczony zakres wypełniania nierówności

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam małe pytanie może to głupio zabrzmi ale napiszcie mi jaką powinno się robić mieszanke w EXC125, bo poprzedni właściciel lał 1:25 mi się wydaje,że to troszke za dużo a co wy o tym myślicie?

 

mi sie wtdaje ze 1:40

Link to comment
Share on other sites

najfajniejsze jest to ze latwo mozna sie pomylic np kupujac olej motorex powet cross na opakowaniu jest napisane ze robic mieszanke 1:100 wiec czytajac to co pisze mozna w bardzo latwy sposob zniszczyc sobie moto:) dlatego po zakupie zadzwonilem do serwisu (sanchez) i sie dowiedizalem jaka trzeba lac mieszanke;) czyli to ze mowie 1:40 - 1:50 to mam uzasadnione swoje slowa;)

 

ps: nie zawsze trzeba robic tak jak pisza:)

 

pozdrawiam

mauy86

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...