Skocz do zawartości

Multistrada - opinie ,eksploatacja, pytania itp.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Jeszua, porównałem dostępne mi motocykle, zresztą GS 1150 też ma elektronikę, i cokolwiek by siadło laweta też czeka, ale mój kolega robił już długie trasy: Transylwanię, Krym, Nordkapp i nic się nie dzieje...

Zresztą gdyby było mnie stać na podróż dookoła świata, wybrałbym starego poczciwego R100 GS, dobrze utrzymany jest naprawdę pancerny, co jak co ale Niemiaszkom pozostały w nim w dalszym ciągu ciągotki BMWSaharowe, też szykowali pod wózek + karabin maszynowy :icon_mrgreen:

 

Ale chyba odbiegłem od tematu...

Pozdr. J-999

 

 

Ale PIĘKNY KOMPLEMENT napisałeś o moim motocyklu! :notworthy:

żadko słychać takie opinie(choć mam ładnie utrzymany), przeważają opinie: "o jaki brzydki", "tak mało mocy?" :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem ze skrzynią w swojej MTS 1200 czasami przy zmianie biegów z 5na6 wpada mi luz?? czy to jest normalne w Dukatach?

 

To nie jest normalne, wypada zajrzeć do mechanizmu zmieniacza czy dopina do końca na tym biegu.

W gorszym przypadku masz skrzywiony wodzik zapinający biegi 5/6

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor jest nowy, to teraz nie bardzo wiem czy zgłaszac to do grzebania w serwisie czy poprostu sie przyzwyczaić?

 

U mnie też tak jest czasami. W testówce którą jeździłem też tak było, na forach zagranicznych tez tak ludzie mają, w Motorradzie też na to zwracali uwagę. Poprawia się z przebiegiem. No i najważniejsza sprawa - trzeba DOKŁADNIE zmieniać biegi, wtedy takie rzeczy się nie zdarzają. BTW - Ducati mogłoby się sporo nauczyć od Suzuki w kwestii konstruowania skrzyń biegów. Więc nie daj sobie rozkładać silnika - w końcu masz jeszcze 2 lata gwarancji gdyby się miało pogorszyć.

Edytowane przez TomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu część modeli ducati była objęta akcją serwisową na ustawienie mechanizmu wybierania biegów. Ale z tego co wiem w żadnym biuletynie serwisowym mowy o tym nie było w przypadku MTS1200. Niemniej nie ma potrzeby rozkładać silnika do tego. Wystarcza demontaż lewej pokrywy.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej nie ma potrzeby rozkładać silnika do tego. Wystarcza demontaż lewej pokrywy.

Dzięki cenna uwaga, niemniej TomekL ma trochę racji, w końcu jest na gwarancji, pojeździmy zobaczymy, to zdarza się bardzo rzadko i jak jest ciepły to prawie wcale.

Na forum desmomaniax TomekL masz fajną szybkę, a może sam deflektorek można by zamontować?

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops!!

Właśnie wróciłem z przeglądu po 1000 i co i nic oil sevice się swieci!

Azmot Kraków skasowali to mi 500 stówek z portfela i poinformowali ze w związku ze zmianą oprogramowania (?) w Multistradzie potrzebują nowego terminala czy czegoś tam i jak tylko będzie to mogę podjechać na kasowanie, szok dojeżdżam z motorem ze Śląska lub z Bielska Białej, miejmy nadzieje ze serwis w Bielsku (otwierają w styczniu 2012) będzie OK, na następny przegląd pojadę chyba do Ostrawy tam to wygląda bardziej profesjonalnie!

Pan od Ducati w Azmocie, bo to jest połączone z Peugeotem, zauważył brak zaślepki od bezpieczników ale nie zaproponował ze sprowadzi, jako część zastępczą ??!! Chyba nie chcą zarobić?

Powiem szczerze pierwszy kontakt z serwisem, tak jak się spodziewałem :) czyli jak to w Polsce "catch and run!"-"sprzedać i spie**alać"!!!

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops!!

Właśnie wróciłem z przeglądu po 1000 i co i nic oil sevice się swieci!

Azmot Kraków skasowali to mi 500 stówek z portfela i poinformowali ze w związku ze zmianą oprogramowania (?) w Multistradzie potrzebują nowego terminala czy czegoś tam i jak tylko będzie to mogę podjechać na kasowanie, szok dojeżdżam z motorem ze Śląska lub z Bielska Białej, miejmy nadzieje ze serwis w Bielsku (otwierają w styczniu 2012) będzie OK, na następny przegląd pojadę chyba do Ostrawy tam to wygląda bardziej profesjonalnie!

Pan od Ducati w Azmocie, bo to jest połączone z Peugeotem, zauważył brak zaślepki od bezpieczników ale nie zaproponował ze sprowadzi, jako część zastępczą ??!! Chyba nie chcą zarobić?

Powiem szczerze pierwszy kontakt z serwisem, tak jak się spodziewałem :) czyli jak to w Polsce "catch and run!"-"sprzedać i spie**alać"!!!

 

Bez nerwówki, będę w piątek w serwisie w Bielsku, możesz zadzwonić po południu do mnie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...