Skocz do zawartości

Multistrada - opinie ,eksploatacja, pytania itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zakupu :crossy:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pytał o spalanie - dzisiaj pierwszy raz policzyłem ręcznie - wyszło 7,1 litra a wg komputerka 6,6. Ale przebieg jeszcze mały - 730 km.

No to troche zassała MultiBaby, a dymnamiczna jazda czy raczej spoko, jakie tryby, pewnie często zmieniałeś????

Dobrze byłoby, np na "urban" i nie zmieniać miedzy tankowaniami ustawień.

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche zassała MultiBaby, a dymnamiczna jazda czy raczej spoko, jakie tryby, pewnie często zmieniałeś????

Dobrze byłoby, np na "urban" i nie zmieniać miedzy tankowaniami ustawień.

 

Jazda raczej dynamiczna (o ile można o tym mówić na docieraniu) tryby głównie touring i urban. Ten motocykl bardzo prowokuje do odkręcania gazu bardziej niż potrzeba :) i nie bardzo nadaje się do spokojnego pyrkania. Wyjeździłem w sobotę jeden zbiornik na trasie poza miastem i wyszło 6,6 wyliczone i 6,5 komputer, więc nie jest źle wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda raczej dynamiczna (o ile można o tym mówić na docieraniu) tryby głównie touring i urban. Ten motocykl bardzo prowokuje do odkręcania gazu bardziej niż potrzeba :) i nie bardzo nadaje się do spokojnego pyrkania. Wyjeździłem w sobotę jeden zbiornik na trasie poza miastem i wyszło 6,6 wyliczone i 6,5 komputer, więc nie jest źle wg mnie.

Czyli wychodzi średnia bo w touring ma 150 KM, a w urban 100 KM, spróbuj sam Urban.

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jednak w trybie touring. Nie da rady przejechać pełnego zbiornika czy choćby 100 km w trybie urban ;)

Rozumiem doskonale, jezdziłem i najwięcej frajdy po asfalcie daje SPORT w końcu spalanie to sprawa drugoplanowa :)

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, co mnie trochę negatywnie zaskoczyło, pojawił się już pierwszy problem. Wczoraj po powrocie z jazd nie chciał zauważyć kluczyka i dać się uruchomić - pomogło dopiero wyjęcie i włożenie ponowne baterii. Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk elektroniki.

I jak ta elektronika się sprawuje??

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odpukać w nie malowane - jak na razie wyśmienicie :) 3 tys z haczykiem przejechane, zero problemów. Tylko paliwo, kontrola ciśnienia w oponach, stanu oleju (nic nie ubywa), naciąg łańcucha i jazda :) od czasu do czasu mycie ;) Radocha z jazdy jest nieziemska :) Z uwag - podczas jazdy po lokalnych drogach w zasadzie prawie się nie korzysta z 6 biegu - ma bardzo długie przełożenie i gwałtowniejsze przyspieszenie przy 100-110 km powoduje wibracje. To jest typowy overdrive do oszczędzania paliwa na przelotach. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo prędkość max jest osiągana na 5 biegu - to że jej osiąganie na drogach publicznych nie jest zdrowym pomysłem to zupełnie inna sprawa ;)Silnik nie lubi za bardzo jazdy poniżej 3 tys obrotów (jeśli już, to ze stałą prędkością), tak naprawdę zaczyna żyć od jakiś 3,5 tys obrotów.

Po mieście używa się tak naprawdę 1 i drugiego biegu, żeby wrzucić trójkę musi być naprawdę luźno na ulicach. Skrzynia biegów jeśli chodzi o komfort obsługi, to odbiega dość mocno od japońskich standartów ;) Regulowane przyciskiem zawieszenie to genialny pomysł, a możliwość modyfikacji każdego z trybów jeszcze genialniejszy :) Z modyfikacji które planuję zrobić, to zmiana szyby. Oryginalna generuje niestety turbulencje na wysokości głowy i robi się baaardzo głośno w kasku - zacząłem jeździć w zatyczkach do uszu. Sporo osób na to narzeka, więc zaczęły się pojawiać szyby aksesoryjne, w końcu coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...