Skocz do zawartości

Pare pytań o SHLm11


szymus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I z dniem wczorajszym wyniknoł nowy problem a mianowicie szprychy. Z przedniego koła wyplotłem wszystkie wyczyściłem obręcz pokryłem ja podładem. Ale przy wykręcaniu szprych 11 z nich poprostu sie ukręciło. Patrzałem w ofercie firmy "SKUTER' DĘBICA i tam jedna szprycha kosztuje 1.20. I teraz niewiem co robić czy kupic poprostu komplet nowych szprych które zapewne są chromowane (a o ile mi wiadomo to szprychy w SHL m11 były lakierowane. Czy poprostu wymienic te 11 szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mówiąc to te szprychy były chyba raczej cynkowane.

A wymienić wszystkie = słuchaj, na mojej stronie jest taki artykulik Janusza z Gliwic o remoncie jego SHL. Z maili od niego wywnioskowałem, że sporo ma doświadczeń przy takim remoncie. Więc może zrób tak- wejdź tam http://republika.pl/fenix_prawojazdy/album_m11.html /"Halo Gliwice, halo Janusz" =taki jest tytuł/ i tam masz link skomentuj i po prosru zadaj to pytanie jemu. Pewnie odpowie ci wyczerpująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi np. jakie masz śrubki, orginalne czy współczesne ?!

No a teraz popatrzcie na ten bak=oryginalny lakier, trochę poobijany, ale piękny oryginał. I jak zachować ten lakier, skoro jest tu tak nieszczelny i ma sporo obić zarysowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SKUTER" DĘBICA to zdziercy u mnie w Częstochowie takie same szprychy znalazłem za 70gr chociaż musze przyznać że asortyment części do SHL maja ogromny. Nowe kolanko kupiłem też w Częstochowie za 39.90 a w "SKUTER" DĘBICA chcą 120zł ja już nie wchodzę na ta ich stronę. Teraz nie będę się już zastanawiał wymieniam wszystkie szprychy bo wymiana wszystkich pochłonie mi tylko 50zł 40gr a nie 86zł i 40 gr (jak dobrze obliczyłem).

 

No a teraz popatrzcie na ten bak=oryginalny lakier, trochę poobijany, ale piękny oryginał. I jak zachować ten lakier, skoro jest tu tak nieszczelny i ma sporo obić zarysowań?

 

Może głupia odpowiedz ale ja bym nie zachowywał tego "pięknego" oryginalnego lakieru tylko pamalował ten bak nowym lakiem. Z tym starym lakierem to motorek bardziej nadaje się do muzeum niz do jazdy :D. A jak koniecznie chcesz zachowac oryginalny lakier to może go lekko pasta polerska a później nawoskować (może napisałem teraz głupotę ale nie mam innego pomysłu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wcale nie głupoty piszesz = to jest dylemat weteraniarzy. Każdy z nich marzy, żeby mieć oryginał bliski 100 proc /były tu głosy o oryginalnych śrubkach nawet, nie tylko o lakierze./ Tak ze nie napisałeś tu głupot...

Jest gdzieś w Polsce taki stary HD /chyba w oliwkowym kolorze/ na którym pozostawiono stary , wyraźnie już nawdwyrężony lakier, chociaż właściciel długo się wahał: piękny ma być czy raczej jak najbardziej oryginalny? Wybrał to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 u mnie w Częstochowie takie same szprychy znalazłem za 70gr . Nowe kolanko kupiłem też w Częstochowie za 39.90 .  

A czy ten sklep w Częstochowie prowadzi też sprzedaż wysyłkową? Możesz mi podać jakiś namiar na niego? Bo też mnie czeka podobny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten sklep w Częstochowie prowadzi też sprzedaż wysyłkową? Możesz mi podać jakiś namiar na niego? Bo też mnie czeka podobny zakup.

 

Nieorientuje się czy prowadzą sprzedarz wysyłkową. Ale mam adres i tel przedchwilą znalazłem w książce telefonicznej Moto-Bazar Krakowska 10 tel. (34) 3682367 w necie ich nieznalazłem zadzwoń i się zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tego sie obawialem ;(

jednak podobno po 15 czy 20 latach kiedy rejestracaj jest nieprzedluzona papiery z kartotek ida na przemial.

podobno mozna zrobic patent ze zeczoznawca PZMotu czy tam ktos ozeka ze pojazd jako zabytkowy ma miec wydane nowe papiery na istniejacer numery bez potrzeby zadnych nielegalnych przekretow.

A inny patent to podobno jest ustawa o ratowaniu zabytkow czy inne takie tam pierdoly ze mozna odkupic cos ze zlomu i napodstawie tej umowy zarejestrowac jako zabytek(tylko i wylacznie na zolte blachy)

co o tym sadzicie moze ktos probowal rejestrowac cos w podobny sposob bede bardzo wdzieczny za info bo moto jest juz w zaawansowanym stadium prac remontowych a niechcialbym zeby stalo w stodole i czekalo na lepsze czasy ;/

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede juz pisal o tym na forum chyba setny raz, ale ok. jest mozliwosc rejstracji na zabtek ale to dluga droga, ja ja przebylem i da sie, tylko trwa to dosc dlugo i kosztuje duzo, jak ktos zainteresowany to moge opisac, lub wyslac skany artykulu jak sie to robi

jakby co to piszcie [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...