Skocz do zawartości

amortyzator łopatkowy-POTRZEBNA INFORNACJA


demon2418
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od 2 sezonów jeżdżę SUZUKI TL1000S.Zauważyłem że tylny amortyzator zrobił się miękki i nie reaguje na regulację.Czy w amortyzatorze łopatkowym mogło sie coś wyeksploatować,czy może wystarczy wymienić w nim olej??

Sprawdzałem na necie jak wygląda przekrój tego użądzenia i wydaje się być prosty jak budowa cepa więc wywnioskowalem że olej stracił swoje parametry i jest za rzadki ... ale nie jestem mechanikiem...

Proszę o info.

 

AHA,DZIĘKUJĘ :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w amortyzatorach wypada zmienić olej w regularnych odstępach czasu i pewnie jakieś uszczelki też, tak jak w widelcach uszczelniacze. Zobacz w serwisówkę co producent przewiduje dla tego amortyzatora.

 

A w ogóle amorki tylne w TL-ach nie cieszą się dobrą opinią i najczęściej są wymieniane na markowe elementy. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w ogóle amorki tylne w TL-ach nie cieszą się dobrą opinią i najczęściej są wymieniane na markowe elementy. :biggrin:

 

Dokładnie!!!

 

W moim TLu wsadziłem zestaw Willbersa (amortyzator teleskopowy wraz ze sprężyną) wchodzący na mocowania amortyzatora łopatkowego. Koszt ok 2.2tyś pln, (charakterystyka sprężyny dopasowana do masy) Nieco taniej można kupic podobny zestaw Bitubo (~1.8tyś pln) wchodzący na mocowania oryginalnej sprężyny (w TLS fabryczny amortyzator i sprężyna maja zupełnie inne punkty mocowania).

 

Strona z opisem regeneracji/modyfikacji oryginalnego amora:

 

http://wotid.com/tls/content/view/40/60/

 

 

Edytowane przez DEALER

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedz.Przy okazji zapytam żeby nie zakładać nowego tematu,jaki olej preferowany jest do TL,planuję na wiosnę wymienić wszystkie płyny a opinie sprzedawców są podzielone.Nie wiem dlaczego ale jestem przekonany to płynów marki MOTUL,zaś mechanik który grzebie mi przy maszynie twardo stoi za CASTROLEM,co lepsze?? Jeszcze pozostaje kwestia czy wybrać droższy przeznaczony niby dla wyczynowców czy zwykły turystyczno??Co lejecie??

DEALER,czym zalewasz amory,piec,układ hamulcowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagi Motul 10W, silnik zalany półsyntetykiem Motul 5100 10W40. (w service manualu zalecają 10W40, jako alternatywę Suzuki dopuszcza: 20W50,15W40, 15W50,10W50, 10W30)

 

Myślę,ze nie ma znaczenia, czy zalejesz Castrolem, czy Motulem (obie firmy są raczej z górnej półki), ważne,żeby nie mieszać produktów różnych producentów i przestrzegać zaleceń fabrycznych (tzn. lepkość i rodzaj oleju).

 

Płynów w układzie hamulcowym jeszcze nie wymieniałem( planuję to zrobić na wiosnę przy okazji montażu zacisków hamulcowych i pompy z TLRa), pewnie bedzie to Motul zalecany DOT4.....

Edytowane przez DEALER

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać debilnych tematów zapytam znów tutaj.

Ze względu na niezawygodną pozycję jazdy suzuki tl1000s pomyślałem sobie o zamontowaniu szerokiej kierownicy,jednak do tego potrzebna jest tuningowa półka która kosztuje około 800zł,a używanej nie można nigdzie dostać.Wykombinowałem sobie że możliwe jest przewiercenie oryginalnej półki i wkręcenie w otwory uchwytów trzymających kierownicę.Pytanie brzmi,czy taki patent jest bezpieczny ?? :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawie kazdym stunt psie sie tak robi i to patent który sprawdza sie bez problemów i połce nic sie nie stanie. W sumie, to ameryki nie odkryłes jak na to wpadłes hehe ;) Musisz tylko dopasowac z kąds te kolumienki, ale najczesciej dorabia sie samemu.

Edytowane przez Arni GS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się, jak wygląda od spodu półka w TLu, ale w niektórych motocyklach są żebra wzmacniające.....zwróć na to uwagę zanim rozpoczniesz wiercenie otworów pod wieżyczki, żeby w nie nie trafić wiertłem (obejmy mocujące szeroką kierownicę do półki).

Najcięższą rzeczą jest dobre, symetryczne rozmieszczenie tych otworów.

Być może zajdzie również konieczność wymiany linek gazu i sprzęgła na dłuższe...tyle ode mnie, w weekend mogę sprawdzić, jak od spodu wyglądają półki w TLu.....

 

 

Edytowane przez DEALER

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...