Skocz do zawartości

Dakar 2009 - na razie Czachor na 2 miejscu


Jac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ten Dakar to jest tylko "dakar"- zrobiła sie dziecinada- odwoływanie odcinków bo mgła, bo niektórzy sie spóźnią, a bo cos tam , a bo coś tam...... niepodoba mi sie to. Bradziej przyponia jakiś rajd enduro lokalny niż DAKAR jaki był kilka lat temu.......

 

nho nie wiem. Wczorajszy etap podobno był konkretny. Wszyscy narzekali ze hardcore....jakich mało.

 

http://www.tvp.pl/sport/rajd-dakar-2009/wi...mi-sie-w-glowie

 

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory Dakar charakteryzował się cechami:

 

- Afryka,

- głównie pustynia (i podobne)

- długość rajdu

- trudny rajd.

 

Teraz przeniesiony do Ameryki Płd pozostał długim rajdem ale nie ma cechy "Afryka" i zmalała cecha "pustynia" (jest mniej i inna trochę) w zamian za to dla wyrównania organizatorzy podrasowali cechę "trudny rajd".

Tak mocno, że przez to muszą odwoływać/ skracać odcinki specjalne bo uczestnicy padają ze zmęczenia.

A wiele z odcinków można spokojnie nazwać jako "terenowy rajd przeprawowy" a nie "maraton" :icon_twisted:

 

trzymamy kciuki za naszych aby wytrzymali kondycyjnie :)

Edytowane przez ZwierZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Raporcie Turbo słyszałem jak wypowiadał się Hołek i mówił, że organizatorzy nie pomyśleli robiąc trasy, ponieważ wiele zakrętów kończyło się nagłymi urwiskami po pare- parenaście metrów (sam Sainz tego doświadczył przez co nie jedzie w rajdzie). Myślę , że następne edycje bedą bezpieczniejsze, i może nieco lepsze trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHo nieżle Hołowczyc na dzisiejszym etapie (czyli 13) miał drugie miejsce. Był 7 minut za Romą. To daje mu 5 miejsce w generalce. Rafał Sonik był 7 i nadal jest 3 w generalce :)

 

Przygoński 18, Czachor 29 a Jarmuz 41.

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV pokazują tylko najlepszą 10. Nie pokazują ludzi którzy się nie wyrabiają, przyjeżdżają po ciemku, nie rozbierają się do snu bo brakuje na to czasu. Organizator ma zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. A o niesamowicie trudnym poziomie świadczy to jacy zawodnicy już poodpadali.

No własnie. Podjąłeś ciekawy temat. Ja bardzo chetnie zobaczyłbym tych bohaterów "drugiego" planu. Dla mnie to właśnie oni zasługują na miano twardzieli. Bez gigantycznego budżetu, serwisu, odnowy biologicznej i innych luxusów zarezerwowanych dla czołowych ekip. Ekip pokazywanych w TiVi. Mam wrażenie jakby tylko na czołowej 10 Dakar sie kończył.

Może powstanie kiedyś i o nich potężny i ciekawy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i skończyło się:

 

Przygoński - 11 miejsce :clap:

Czachor - 20 m. (przyzwyczaił nas do łapania się w dziesiątce :D)

Jarmuż - 22 m :clap:

 

Sonik - 3 ! :clap: :flesje:

 

i

 

Hołek - 5 :clap: :flesje:

 

 

a tu taka ciekawostka na 30-lecie dakaru: 30-lecie na XT 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Podjąłeś ciekawy temat. Ja bardzo chetnie zobaczyłbym tych bohaterów "drugiego" planu. Dla mnie to właśnie oni zasługują na miano twardzieli. Bez gigantycznego budżetu, serwisu, odnowy biologicznej i innych luxusów zarezerwowanych dla czołowych ekip. Ekip pokazywanych w TiVi. Mam wrażenie jakby tylko na czołowej 10 Dakar sie kończył.

Może powstanie kiedyś i o nich potężny i ciekawy materiał.

 

 

 

Jak dlamnie mistrzem dakaru jest zawodnik z czech Ivo Kastan który jechał XR 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie mistrzem dakaru jest zawodnik z czech Ivo Kastan który jechał XR 125.

Szacun jak byk :notworthy:

Ciekawe, jakie miejsca w stawce zajmował na poszczególnych odcinkach?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym odcinku zajął 198 miejsce (195 nr startowy).

 

198 195 KASTAN (CZE) HONDA czas: 05:31:34 strata: 02:45:17

 

 

Na drugim 162 miejsce.

 

162 195 KASTAN (CZE) HONDA 03:55:19 01:40:31

 

 

Na trzecim 179 miejsce.

 

179 195 KASTAN (CZE) HONDA 10:44:17 05:26:00

 

 

a potem niestety się wycofał - szkoda bo chciał się tylko zapisać w historii jako ten, któremu udało się przejechać Dakar na małym motocyklu 125 cm3.

Edytowane przez ZwierZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i skończyło się:

 

Przygoński - 11 miejsce :clap:

Czachor - 20 m. (przyzwyczaił nas do łapania się w dziesiątce :D)

Jarmuż - 22 m :clap:

 

Sonik - 3 ! :clap: :flesje:

 

i

 

Hołek - 5 :clap: :flesje:

a tu taka ciekawostka na 30-lecie dakaru: 30-lecie na XT 500

 

 

Nie żle Hołek :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne wyniki Polaków, wszyscy dojechali do mety cali i zdrowi, co już samo w sobie jest wielkim sukcesem. Hołek pod koniec zaczął jechać na rekord, szkoda, że jednak nie stanął na podium. Wierzę jednak, że jeśli zdecyduje się jeszcze na start w Rajdzie, to na jego koncie znajdzie się taki sukces. Sonik jako debiutant naprawdę nieźle dał po gazie, 3 miejsce po raz pierwszy mierząc się z takimi warunkami to nie lada wyczyn. Bardzo ciekaw jestem pierwszych wywiadów po powrocie rajdowców do kraju, na pewno mają sporo do powiedzenia o tym, jak to jest uczestniczyć w takim przedsięwzięciu.

Edytowane przez LivingOnABike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie mistrzem dakaru jest zawodnik z czech Ivo Kastan który jechał XR 125.

 

..a dla mnie ten (a raczej TA) :icon_mrgreen:

http://dirtgirls.de/enduro-rallye/

 

Obserwuję ją od 2 lat - i pełen szacun :notworthy: :lalag: :buttrock: . Od kilku lat przygotowuje się do Dakaru - startuje w rajdach i zawodach enduro w Europie, babskim MX, trenuje w Rumunii, Tunezji, trenuje na trialu i rowerze zjazdowym.

No i ma juz swoje lata, a nic sobie z tego nie robi :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a dla mnie ten (a raczej TA) :icon_mrgreen:

http://dirtgirls.de/enduro-rallye/

 

Obserwuję ją od 2 lat - i pełen szacun :notworthy: :lalag: :buttrock: . Od kilku lat przygotowuje się do Dakaru - startuje w rajdach i zawodach enduro w Europie, babskim MX, trenuje w Rumunii, Tunezji, trenuje na trialu i rowerze zjazdowym.

No i ma juz swoje lata, a nic sobie z tego nie robi :icon_mrgreen:

 

 

Jeżeli chodzi o Panie to w dakarze startuję ich narawdę stosunkowo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...