Skocz do zawartości

Jak zacząć ...


el_ninio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym zacząć bawić się w odrestaurowywanie ( składanie ) jakiegoś motocykla.

Jak widzicie mój wiek nie jest zbyt wysoki a więc zapewne na początek jakiś komar ryś czy też żak.

Tylko proszę powiedzcie mi jak mam zdobyć chociaż ramę z kołami i silnikiem ? Próbowałem

już wielu sposobów ale nikt nic nie wie i też nie ma .. Może ktoś z forumowiczów za nie wielkie

pieniądze odsprzedałby jakieś "pierwotne" części ?

 

Pozdrawiam Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poszukaj czegoś na złomie...

Jak piszesz w dziale "klasyki" to mam nadzieje że nie zrobisz z ładnego zabytku jakiegoś pseudo crossa z oddźwiękiem WT... A poza tym te "pierwotne" części rzadko są tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukuj złom kilka razy w miesiącu a lepiej w tygodniu zawsze można coś znaleść przeszukuj ogłoszenia w prasie to też dużo daje czasami alledrogo jak najdziesz to wtedy można sie martwić od czego zacząć restaurowanie :wink:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WilQ_21 , właśnie o to chodzi że jak sam powiedziałeś "alledrogo" - tam tanio nie jest. Sama przesyłka takiego sprzętu to nie mały pieniądz. Hmm .. mówicie o tym złomie , spróbuję jeszcze raz przeszukać i poszperać ale szczerze to znajdę coś tam ciekawego ? Pewnie jeśli już to samą ramę .. w sumie też dobra :-) dzięki Wam za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, dokładnie, składnice złomu to składnice skarbów, a jak nic nie znajdziesz to wbijaj do mnie, za flaszke gorzkiej zoładkowej dostaniesz kompletna rame do komara 3+silnik i jakies koła:)ale za koła to dodatkowa flaszka:) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naloty na złom to norma :biggrin: tak jak pisałem dobrze jest robić po kilka razy, ewentualnie możesz powiedzieć kolesiowi na złomie co by ci odkładał jak by coś ale z reguły typy odkładają i sami wyceniają tak przynajmniej jest w mojej okolicy przyjeżdża koleś 1 w miesiącu i zgarnia wszystko, możliwe że czasem coś znajdziesz bo nie będzie to wyglądało że to jest od motoru, mojemu bratu raz udało się znaleść ładnie zapakowane w woreczku nowe nigdy nie używane koła rozrządu do Junaka, jakiś tydzień temu prasę ręczną

ja z kolei znalazłem to:

http://www.bikepics.com/pictures/1001654/

http://www.bikepics.com/pictures/1522256/

to tyle z takich wartościowszych rzeczy bo reszta to już sama drobnica ja w sumie od niedawna zacząłem ekspedycje na złom ale trzeba przyznać że warto :wink:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy niestety wszystkie złomowiska są wyczyszczone.

mogę sobie kupić co najwyżej stare łóżko, beczkę po oleju lub wrak malucha.

w okolicznych miejscowościach czasem coś się znajduje, ale niestety zazwyczaj ceny jakie za te graty wołaja są chore.

Raz znalałem ramę do Janka z blachami (wszystko tak przerdzewiałe, ze nawet w ramie były dziury na wylot - nie częsty widok w Janku) - gość ze złomu krzyczał za to 1000 zł :banghead:

Ale mojemu kumplowi udało się za 40 zł wyrwać setkę Wanderera - prawie kompletnego. Gość ze złomu myślał, że to dziwny model komarka.

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Złom ciekawa sprawa. Rok temu wyrwałem całą WSK, trochę rozkradziona ale na kolach z silnikiem i bajerami za 40PLN, gratis 2 super koła do WFM i nowy, nieużywany tłumik do CZ/JAWA350. Innym razem kumpel znalazł na złomie ramę z silnikiem od NSU Quick z 38 roku, wziął to za 10PLN.

 

Popytaj tez ludzi w okolicy, jakiś żuli czy emerytów pod sklepem, pewnie coś mają albo wiedzą że Zenek czy Franek ma jakieś stary motór. Ja miałem cynk o Komarze na pedały ale nie brałem go bo po co, kumpel poszedł tym tropem i kupił go, okazało się że to pierwszy typ Komara 230 jeszcze na starym silniku podobnym do Rysia. No a przy okazji przyniósł mi zwłoki właśnie Rysia MR1 skądś w zamian za cynk o Komarze.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WilQ_21 chyba mam gdzieś bak do takiej dwu ramówki jak masz na zdjęciu, sam kiedyś taka miałem ;) ale niestety razem z wieloma częściami poszła właśnie na złom :/

 

grzeszysz synu grzeszysz :icon_razz: ja swoją powoli kompletuję z grubszych rzeczy brak mi silnika, siedzenia, kierownicy i już zostaje sama drobnica ale oczywiście na razie funduszy brak i kompletowanie stanęło :evil:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikepics.com/pictures/1001654/

http://www.bikepics.com/pictures/1522256/

to tyle z takich wartościowszych rzeczy bo reszta to już sama drobnica ja w sumie od niedawna zacząłem ekspedycje na złom ale trzeba przyznać że warto :wink:

pzdr

 

 

WilQ jak chodzi tobie o tą Wske to jest koleś co ma 5kołowca z niej stan no powiedział bym względny i na dodatek cała jest. No bez błotnika tylnego, ale silnik i kiero lampa wszystko całe.Powiem szczerze ze byłem 3 miech temu. Koleś wołał 300zł i miejscówka Krzemienica, jak ci pasuje to wiesz co i jak :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajj bo wtedy jeszcze gówniarz bylem i nie wiedziałem co robie ;)

 

 

Wiem co czujesz. Też zniszczyłem WSK z 63r. po dziadku, teraz mam plan taką odbudować aby odkupić grzechy ale nie mogę ustalić co to za model, przejściówka z M06Z na M06-64. A poza tym to jeszcze zniszczyłem Rometa od drugiego dziadka, niby nic ale się okazało że to model 50-TS-1...gdybym go nie psuł to dziś byłby to drugi OFICJALNIE istniejący taki Romet w Polsce... :banghead: :banghead: Mam nadzieję że spłonę w piekle za te grzechy. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...