Jump to content

jakie żarówki podświetlenia zegarów do BMW R 1100 RT?


Recommended Posts

Zrób foto tych zegarów.

Najlepiej zamów sobie indiglo.

http://www.moman.pl/

U mnie to tak wygląda w aucie:

http://www.moman.pl/autaklientow/demon_prelude.htm

 

Co do diód to polecam diody, którymi ja zmieniam podświetlenia w autach.

Sa to diody o szerokim kącie świecenia.

http://www.tme.eu/dioda-led-5mm-zielona-ob.../oser5aa1b.html

 

Ewentualnie flux'y

Zrobić ładnie podświetlone zegary na diodach wymagaja staranności i cierpliwości.

Indiglo jest tutaj luksusem, który zwalnia z tego problemu

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Link to comment
Share on other sites

Zrób foto tych zegarów.

Najlepiej zamów sobie indiglo.

http://www.moman.pl/

U mnie to tak wygląda w aucie:

http://www.moman.pl/autaklientow/demon_prelude.htm

 

Co do diód to polecam diody, którymi ja zmieniam podświetlenia w autach.

Sa to diody o szerokim kącie świecenia.

http://www.tme.eu/dioda-led-5mm-zielona-ob.../oser5aa1b.html

 

Ewentualnie flux'y

Zrobić ładnie podświetlone zegary na diodach wymagaja staranności i cierpliwości.

Indiglo jest tutaj luksusem, który zwalnia z tego problemu

 

 

noo,efekt u ciebie zarabiasty! :lalag: ale w motorze nie tak latwo wymienic tarcze.zamuwilem juz diody ale nie te z twojego linka.znalazlem tzw. diody SMD o kacie swiecenia 180 stopni,zobaczymy co z tego wyjdzie :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

(...).znalazlem tzw. diody SMD o kacie swiecenia 180 stopni,zobaczymy co z tego wyjdzie :rolleyes:

SMD to rodzaj obudowy. Zapewnia niesamowite doznania przy montażu osobom słabo władającym lutownicą :D

 

Link to comment
Share on other sites

Wymiana na diody będzie dość prosta, jeśli one były lutowane do jakiejś płytki. Pamiętać trzeba, by po wlutowaniu diody zrobić jeszcze małą operację: przeciąć nożem ścieżkę, a najlepiej wyciąć jej kawałek, a w jej miejsce wlutować rezystor o odpowiedniej wartości. Eksperymentować można z rezystorami od 680 ohm do 1.2 k ohma. Pamiętać należy by nie przekroczyć prądu diody, który standardowo wynosi około 20 mA. A diodę, by świeciła bardziej światłem rozproszonym niż skupiała w jednym miejscu, najlepiej zmatować drobnym pilnikiem lub nawet zeszlifować jej czoło.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Czyli standardowa W5W :bigrazz:

 

kilka postów powyżej podałem link do żarówek - Ledów z takim mocowaniem, na aukcji byly dostępne różne kolory.

To chyba najłatwiejsza metoda i zero przeróbek :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli standardowa W5W :bigrazz:

 

kilka postów powyżej podałem link do żarówek - Ledów z takim mocowaniem, na aukcji byly dostępne różne kolory.

To chyba najłatwiejsza metoda i zero przeróbek :)

 

Wcześniej już pisałem, że nie jest łatwo...i te diody z oprawką W5W nie dadzą ładnego efektu.

Ale kto co lubi....

Odległość tarczy przenoszącej i rozpraszającej światło od żarówki jest bardzo mała i nawet tak wycięta dioda nie rozproszy odpowiednio światła aby ładnie były zegary podświetlone.

Jeśli zamówiłeś smd....to bardzo mnie interesuje jakie.

Może jakiś link?

Edited by monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...