Skocz do zawartości

tylni amortyzator K750


manias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy może ktoś z forumowiczów używał innych amortyzatorów w K750 niż te oryginalne, np od jawy? pozdrawiam

Od jawy pewnie za miekkie by byly. Ja z powodzeniem jezdze na indyjskich zamiennikach. Czesto sa na bazarach lub na allegro. Sa troche dluzsze ale to nie przeszkadza. Jezdze na nich od dwoch sezonow i nic nie trzeba przy nich robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE! sa 2 rodzaje indyjskich - np. "te byly" z tych gorszych ;)

http://img293.imageshack.us/img293/1998/zdjcie011ew6ec4.jpg

 

pierwsza roznica lezy w grubosci sprezyny.

 

Goska

Ooo tego nie widzialem, komu sie tak stalo? Jezdze na tych indyjski juz troche czasu i w terenie sprzetu nie oszczedzam podobnie jak praktycznie wszyscy koledzy odemnie z okolicy i zadnych przygod nie bylo. I sa u nas w zastosowaniu dwa rodzaje tych indyjskich. Jedyny feler to ze po intensywnym uzytkowaniu w zime odlazi chrom (coz chemiczne utrzymanie drog w zime i w jednym egzemplazu peklo pokretlo do regulacji twardosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi tak, czemu chcesz inne amortyzatory?Bo sa za miekkie?Rozbierasz dotaczasz nowa tulejke z brązu z mniejszymi dziurami i jest super, za trwarde? Dotaczasz tulejke z wiekszymi otworami?Nie maja chromu? Rozbierasz i chromujesz?Ciekna?rozbierasz i uszczelniasz, Itd. Zasze mozesz wyrzucic i kupic nowe, tez do remontu.Przede wszystkim podejrzewam problem lezy w braku rozeznania, skoro tam były znaczy sa odpowiednie, jesli cos nie gra wez sie do roboty, moze to ze nie gra własnie jest wynikiem uszkodzenia o którym jeszcze nie wiesz bo nie rozebrałes :biggrin: Ludzie którzy kupuja ruska mysla ze to jak z japonia, wszystko działa to znaczy jest dobrze, nie, kazdego ruska nawet nowego trzeba rozebrac w mak, i naprawic wszystko, po kolei, wtedy bedzie działac, i ludziska zapominaja o tym starym hasle-ruska trzeba zawsze naprawiac nawet jak jest nowy:)ale chyba sie powtarzam, po raz setny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat- z tymi amorami nie jest tak łatwo. Trudno to dorobić, zatem drogo a i tak tajwanskie będą o niebo lepsze. Chopack kombinuję z amorami od zjawy wiec chce tanio. To jasno mówi o tym ze chce tanio sobie kaczke zrobić. Czyli szkoda sobie zuzywac klawiaturę na 4umowy refren na temat remontów. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi tak, czemu chcesz inne amortyzatory?Bo sa za miekkie?Rozbierasz dotaczasz nowa tulejke z brązu z mniejszymi dziurami i jest super, za trwarde? Dotaczasz tulejke z wiekszymi otworami?Nie maja chromu? Rozbierasz i chromujesz?Ciekna?rozbierasz i uszczelniasz, Itd. Zasze mozesz wyrzucic i kupic nowe, tez do remontu.Przede wszystkim podejrzewam problem lezy w braku rozeznania, skoro tam były znaczy sa odpowiednie, jesli cos nie gra wez sie do roboty, moze to ze nie gra własnie jest wynikiem uszkodzenia o którym jeszcze nie wiesz bo nie rozebrałes :biggrin: Ludzie którzy kupuja ruska mysla ze to jak z japonia, wszystko działa to znaczy jest dobrze, nie, kazdego ruska nawet nowego trzeba rozebrac w mak, i naprawic wszystko, po kolei, wtedy bedzie działac, i ludziska zapominaja o tym starym hasle-ruska trzeba zawsze naprawiac nawet jak jest nowy:)ale chyba sie powtarzam, po raz setny.....

Przeciez wiadome jest ze nawet nowe ukrainskie amortyzatory ciekna wiec przed zalozeniem trzeba robic remont, po pol roku robic remont, po nastenym pol roku kolejny etc... Wiec lepiej kupic indyjskie na bajzlu bo to taniej wyjdzie, mniej czasu trzeba poswiecic i dzialaja te amortyzatory i w zimie przy -20stC i w lecie przy +30stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie granat, to już mój drugi rusek, po emce przyszła kolej na k750, nie szukam tanich rozwiązań jak Pan sugeruje gdyż nie tędy droga, powiem tylko iż komplet amortyzatorów jawy kosztuje 169zł, więc żadna oszczędność, o amortyzatory wypytuję gdyż po pierwsze pęknięty mam jeden, po drugie jak wcześniej pisałem chcę trochę obniżyć tylni błotnik, przykład jawy był wzięty jako pierwszy z brzegu, proszę więc nie osądzać ludzi ot tak ooo..

 

 

Panie prince, tyczy to się również Pana, nie robię żadnej taniej kaczki, być może będzie to kaczka gdyż nie trzymam się oryginału ale z naszego warsztatu nie wyszedł żaden szajs a robimy motory tylko dla siebie.

 

pozdr

Edytowane przez manias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Sorrry nooooo ;) Czyli tajinskie czy indianskie odpadają. Pewnikiem powinieneś cię pobawić w rozbiórke orginałów . Moze też zechesz je skrócic ;) Zjawy za miekkie.

Łooochocho "z naszego warsztatu". Okej. Skoro z warsztatu to ja juz nic nie doradzam. Tylko bije oklaski przy kazdym pytaniu^^

 

Pozdrowionka i buziaki^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manias - po prostu nastepnym razem bardziej rozwin mysl :) laikow w temacie nie brakuje, tym bardziej tu, a granat sie troche zagalopowal lub mu osc z karpia stanela w gardle ;)

 

btw. czemu chcesz zmniejszyc przeswit?

 

Goska

 

 

 

kscienciu oszz.. nie odpuscisz.. :P a rozga po glowie nie chcesz dostac?

 

a moze jemiola?^^

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince ja jestem otwarty na krytykę, zawsze, pytam bo czegoś nie wiem, a wiem że udzielają się tutaj osoby które mają dużooooo większe doświadczenie ode mnie, pisząc o warsztacie nie miałem na myśli jaki on jest wspaniały tylko to iż 100% laikiem nie jestem.

 

Wild, prześwit jak dla mnie jest za duży, zwłaszcza gdy się jeździ bez zaprzęgu, po prostu szukam jakiegoś rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najlepszym rozwiazaniem jest obnizenie siodla- tak jak mi to zrobili :)

wiaze sie to z przespawaniem uchwytu oraz stelaza ramy. dosiegam cala stopa, gdzie wczesniej tylko palcami mi sie to udawalo. (mam 166cm)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...