Skocz do zawartości

stronki o XT600


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie znam jakichś szczególnych rużnic między tymi modelami. Silnik bodajże jest nawet ten sam. W tej wcześniejszej wersji było strasznie h*j...we chłodzenie, przez co szybko padało łożysko na korbowodzie, tak poprowadzili zbiornik paliwa że tego singla chłodzonego powietrzem strasznie słabo chłodziło. wersja otwarta była wolna od tego typu problemów, ta tenere o której ty myslisz też.

Nie wiem jak z zawiecha, czy przypadkiem nie jest bardziej szosowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chodzi o coś takiego KLIK

 

Nie będzie to może tak ekstremalna przebudowa bo sporo kosztuje i pewnie teraz nikt tego się nie podejmie. Chodzi mi o moto które pojedzie znacznie dalej niż nad morze ( no chyba że morze Białe :D ) , nie zawiedzie mnie w drodze, da odrobine komfortu no i swoją masą nie przekroczy 180kg.

Edytowane przez rebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu znajdziesz porownanie Modele Tenere

 

A tutaj troche histori o powstaniu i kolejnych zmianach w Tenerkach

 

Co do chlodzenia wczesniejszych modeli, to problem polegal na niefortunnym umocowaniu chlodnicy oleju ktora byla zaslonieta przez gumowa oslone lagi przedniego zawieszenia. A takze zbyt dlugi przedni blotnik. Czesc uzytkownikow poprostu go obcinala albo zamieniala na blotnik z pozniejszych modeli (z kratka na dole), a chlodnice wystarczy lekko wysunac na zewnatrz przez zastosowanie podkladek pod sruby mocujace. Fabryka poszla troche dalej zwiekszajac wielkosc firzbin na cylindrze i wydluzajac chlodnice.

Dobrym rozwiazaniem jest wskaznik temperatury oleju, zamontowany w zbiorniku oleju. Generalnie problem przegrzania dotyczyl glownie maszyn eksplatowanych w krajach o znacznie cieplejszym klimacie niz u nas.

 

 

pzdr

Zeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarowno 1VJ jak i 3AJ maja chlodnice oleju, tylko 3AJ ma dluzsza.

Obecnie mam obie wersje :icon_biggrin:

To 3AJ to swiezy nabytek, wiec zaduzo nie moge jeszcze o niej powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...