Skocz do zawartości

Kupno Yoshimury z USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialem zakupic Yoshimure ze Stanów bo slyszałem ze mozna dostac duzo taniej. Moze mi ktos polecic jakis sklep gdzie sam kupował w USA i jak to wszystko zalatwił. Ile was to wyniosło i jak dlugo czekaliście na paczke. Jak to jest z tym podatkiem ile trzeba doliczyc do ceny za tłumik. Dodam ze posiadam Suzuki GSX R6 K4 i chciał bym tylko sama koncówke bo tak mysle ze to chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialem zakupic Yoshimure ze Stanów bo slyszałem ze mozna dostac duzo taniej. Moze mi ktos polecic jakis sklep gdzie sam kupował w USA i jak to wszystko zalatwił. Ile was to wyniosło i jak dlugo czekaliście na paczke. Jak to jest z tym podatkiem ile trzeba doliczyc do ceny za tłumik. Dodam ze posiadam Suzuki GSX R6 K4 i chciał bym tylko sama koncówke bo tak mysle ze to chyba wystarczy.

 

Następny co slyszal... :bigrazz:

 

wydech okolo 260$ (carbon drozszy) + wysylka okolo 80$= 1020 zł. + Opłaty około 45 % = 1500 zł.

Czas oczekiwania i cena wysylki w zaleznosci od poczty. Okolo 7-10 dni w gore.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotniczą też można uniknąć "wysokich kosztów" a czas oczekiwania krótki. Wszystko się da tylko trzeba chcieć. Mogę dać na PW namiary na porządnego sprzedawcę w USA, z którym już pohandlowałem troszkę i mogę śmiało polecić.

 

A co do opłat, to w razie czego cło 3,7% na klamoty motocyklowe (liczone od ceny+shipping) a potem 22% VAT od całości. Płaci się przy odbiorze na poczcie i po kłopocie.

Edytowane przez Mor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam drogę morską. Czas oczekiwania 6 tygodni. Zero cła, vatu i jakichkolwiek opłat.

Paczka wysłana jako gift.

Pomijam fakt, ze mariuszek moze sobie poszukac informacji na forum, bo takich tematow jest od huia, ale to co Ty piszesz, to brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, ponieważ większość części, opon, kasków, butów. Zakupiłem w USA i dostałem droga morską i nie zapłaciłem żadnych dodatkowych opłat. To co napisałem to sam stosowałem przez ostatnie 2 lata i jakoś działa.

Ale oczywiście to brednie. Przypuszczam że dla niektórych to Matrix, i niech tak zostanie.

 

Ale chętnie posłucham innych możliwości.

Moze ktos znajomy Ci wysylal, odrywal metki, wyjmowal z oryginalnych opakowan lub nie wiem co jeszcze. Czasy kiedy wystarczylo napisac 'gift' na paczce sie skonczyly razem z niskim dolarem, kiedy to ludzie zaczeli sprowadzac mnostwo rzeczy z USA.

 

Ktos kiedy dawal na forum dokladny przepis na to i brzmi to mniej wiecej tak:

 

"Prezetny" zwolnione są z opłat do wysokosci 45 euro wliczając w to koszty przesyłki i pod warunkiem, ze jedna osoba otrzymuje je nie czesciej niz raz w miesiacu. Jezeli czesciej to zwolnienia nie ma. Zakupy sa zwolnione do wys 22 euro, ale tu bierze sie pod uwage sama wartosc towaru i nie ma ograniczenia co do ilosci przesyłek. Jezeli przesyłka ma charkter zamówienia wysyłkowego to zgodnie z kodeksem celnym jest zwolniona z cła, ale ustawa o vat nakłada obowiazek jej opodatkowania.

 

Dodatkowo patrz:

 

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA FINANSÓW

 

 

z dnia 6 sierpnia 2004 r.

w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym.

 

To, ze niektore paczki przechodza bez oplat to kwestia losu, bo nie kazda jest dokladnie sprawdzana. Jak masz jeszcze jakies watpliwosci to zadzwon do jakiegos oddzialu celnego i jak pani w koncu znajdzie w ksiazeczce jak to jest, to powie Ci to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedy dawal na forum dokladny przepis na to i brzmi to mniej wiecej tak:

"Prezetny" zwolnione są z opłat do wysokosci 45 euro wliczając w to koszty przesyłki i pod warunkiem, ze jedna osoba otrzymuje je nie czesciej niz raz w miesiacu. Jezeli czesciej to zwolnienia nie ma. Zakupy sa zwolnione do wys 22 euro, ale tu bierze sie pod uwage sama wartosc towaru i nie ma ograniczenia co do ilosci przesyłek. Jezeli przesyłka ma charkter zamówienia wysyłkowego to zgodnie z kodeksem celnym jest zwolniona z cła, ale ustawa o vat nakłada obowiazek jej opodatkowania.

 

Dodatkowo patrz:

 

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA FINANSÓW

 

 

z dnia 6 sierpnia 2004 r.

w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym.

To już nieaktualne od conajmniej pół roku. Teraz mogą sprawdzić nawet najtańsze przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam drogę morską. Czas oczekiwania 6 tygodni. Zero cła, vatu i jakichkolwiek opłat.

Paczka wysłana jako gift.

 

samo gift nic ci nie da bo jak wysylajacy zadeklaruje wartosc wyzsza niz $50 to i tak ci nalicza naleznosci celno podatkowe.

 

 

Popros wysylajacego zeby wpisal wartosc paczki $50 i "used parts". wtedy zero cał i podatku. Poza tym nie ma sensu bawic sie w czekanie 6 tygodni statniem tylko normalnie USPS i masz po 3-4 tyg paczke.

 

A gdzie kupic?? oczywiscie na ebayu :]

 

zakladasz konto na ebay i na paypal. obecnie nawet karty kredytowej nie potrzebujesz bo srodki mozna przelac z konta

 

udanych zakupów

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczek troche przyszo , w tym dwie na 50$ i 80$. Zero dodatkowych opłat. Pozatym to juz sie nie kalkuluje na ebay hameryka robic zakupy.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nieaktualne od conajmniej pół roku. Teraz mogą sprawdzić nawet najtańsze przesyłki

Nie wiem czy od co najmniej pol roku, bo jeszcze w lipcu naliczyli mi 22% od $49. Ale nawet jesli, to tymbardziej pisanie, ze 'gift' na paczce zwalnia z oplat jest wprowadzaniem w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie dobrego kolegę za oceanem tak jak ja :icon_razz: to pakuje wam graty w kartonik, w opisie daje to co faktycznie zapakował zaznacza opcję prezenty i wartość 50$. Takim sposobem dostałem już kilkanaście paczek i nie było nigdy problemu. Tylko wszystko to robiłem gdy dolaroscylował w granicach 2,2 zł :icon_evil: Koszt to oczywiście przesyłka drogoą lotniczą priorytetowa coś koło 100$ za sporą paczkę ( w polsce jest w granicach 7-9 dni) no i za przekaz bankowy do kolegi coś koło 80zł zależnie od banku + piwo dla kolesia oczywiście. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popros wysylajacego zeby wpisal wartosc paczki $50 i "used parts". wtedy zero cał i podatku.

 

Jak cos to jeszcze powyrzucal wszelkie oznaki ze to nowe + faktury itd itp. i To nie zawsze pomaga. Zalezy od szczescia. Mi czasem oclą a czasem nie. Oni sprawdzaja wiekszosc paczek i każą wysylac potwierdzenie zaplaty przez Paypal i od tej sumy kasują.....

 

Często to pomaga - Powywalac te metki i dokumenty. Zaznaczyc niska wartosc, gift i used parts. i najwazniejsze -

 

Powiedzmy ze do zaplaty masz 300 dolarow. 1 tranzakcje przez paypal robisz na 270 dolcow. i druga robisz na 30 dolarow.

i gdy urzad celny poprosi o dowod wplaty drukujesz i faxujesz te za 30 dalarow.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowalem na ebayu w usa sporo paczek i faktycznie raz oclone a raz nie. na jakies 10 paczek ze 3 przeszly bez cla i podatku reszta niestety nie.

 

kolega janosikkkk mowisz ze sie nie oplaca?? no ja mam inne zdanie bo jak mam zaoszczedzic 10-20% to wg. mnie juz sie oplaca. faktycznie nie wszystko jest tansze ale sporo rzeczy zdecydowanie tak

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Szczerze mówiąc na temat zakupów za wielką woda nie mam zbyt dużo do powiedzenia, ale myślę, że w swoich rozważaniach na ten temat możecie wziąć pod uwagę następujący tekst

 

http://podatki.wp.pl/title,Paczki-do-150-e...,wiadomosc.html

 

Powinno Was zainteresować :wink:

Ja przeczytałem z ciekawością i teraz pozostaje tylko doprecyzować informacje podane tam w wielkim skrócie. Myślę, że wtedy nie będzie już wątpliwości kto i ile opłat zapłaci za towar zza wielkiej wody :wink:

Pozdrawiam i miłej lektury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko paiętajmy ze polacy to taki naród ze cos zawsze wymyśli zeby bylo taniej ;)

 

Ot taka nasza przypadłość :D

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...