Skocz do zawartości

Prawy zakręt


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenie motocyklowe raczej należy nazwać mikrodoświadczeniem, ale mam pewną teorię... :)

Jak składam się w lewy zakręt to skręt kierownicy kontroluję prawą ręką - lewa w tej sytuacji jest jakby trochę zablokowana, nie ma takiej samej możliwości ruchu. W prawych zakrętach kierownicę kontroluję lewą witką, która jest słabsza i ogólnie mniej precyzyjna. Mimo tego, że motor "sam jeździ" i nie trzeba mu w tym specjalnie pomagać to istnieje jednak podświadoma bariera psychiczna, która mówi, że prawego winkla nie kontroluję tak samo jak lewego.

Tak mnie coś do łba strzeliło... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie motocyklowe raczej należy nazwać mikrodoświadczeniem, ale mam pewną teorię... :)  

Jak składam się w lewy zakręt to skręt kierownicy kontroluję prawą ręką - lewa w tej sytuacji jest jakby trochę zablokowana, nie ma takiej samej możliwości ruchu. W prawych zakrętach kierownicę kontroluję lewą witką, która jest słabsza i ogólnie mniej precyzyjna. Mimo tego, że motor "sam jeździ" i nie trzeba mu w tym specjalnie pomagać to istnieje jednak podświadoma bariera psychiczna, która mówi, że prawego winkla nie kontroluję tak samo jak lewego.

Tak mnie coś do łba strzeliło... :mrgreen:

 

Dokładnie to samo gdzieś już czytałem, więc chyba coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworeczny i mimo tego wole zakrety w lewo - moim zdaniem przyzwyczajenia dzialaja bardziej na psychike. Zawsze podczas skretu w prawo jest obawa przed wyniesieniem na lewy pas i na... czolowe. Nigdy nie wiadomo, co jest za zakretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy takze od zaawansowania w jezdzie sportowej. Mnie wystarczy przeniesienie ciezaru ciala na zakrecie i moze dlatego prowadzaca lewa reka nie ma takiego znaczenia. Przy maxymalnym zlozeniu trzeba uzyc wszystkich pomocy aby skrecic i wtedy zdolnosci manuale moga byc dominujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...