Skocz do zawartości

walenie dymem


piotr8910
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mówiłem o oleju do dozownika, nie do skrzyni. W Twojej RS masz dwa typy olejów. Jeden który wlewasz do dozownika (silnikowy), drugi który wlewasz do skrzyni biegów (przekładniowy). Do skrzyni stosuj 10W40 np. Motul Transoil Expert. Do dozownika najlepiej lać jakiegoś syntetyka np. Castrola R2, Midlanda czy Motula 710. Napisz co lejesz do dozownika, bo jak jakiegoś mixola to przez to może kopcić. Jak chcesz znaleźć dozownik to możesz patrzeć na linke od gazu, która w pewnym momencie rozdziela sie na dwie linki, jedna idzie do gaźnika, druga do dozwnika.

 

pozdro

do dozownika leje olej firmu Orlen , czerwony niewiem jak sie nazywa jutro sprawdze i napisze

w sklepie kolo mówił że jest najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o oleju do dozownika, nie do skrzyni. W Twojej RS masz dwa typy olejów. Jeden który wlewasz do dozownika (silnikowy), drugi który wlewasz do skrzyni biegów (przekładniowy). Do skrzyni stosuj 10W40 np. Motul Transoil Expert. Do dozownika najlepiej lać jakiegoś syntetyka np. Castrola R2, Midlanda czy Motula 710. Napisz co lejesz do dozownika, bo jak jakiegoś mixola to przez to może kopcić. Jak chcesz znaleźć dozownik to możesz patrzeć na linke od gazu, która w pewnym momencie rozdziela sie na dwie linki, jedna idzie do gaźnika, druga do dozwnika.

 

pozdro

Pozwole sie z Tobą nie zgodzic bo do skrzyni leje się 75w90. Miałem moto z tym silnikiem, serwisowki czytałem na dobranoc ;)

Do dozownika lalem Shell VSX polsyntetyk i sprawowal sie bardzo dobrze. Malo kopcil. Dozownik nie ma regulacji.

Dozownik znajduje sie po prawej stronie silnika. Latwo go znalezc bo jest pod plastikowa przykrywka, w ktora wchodzi linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tylko taka różnica że 75w90 to olej przekładniowy a 10w40 motula to olej przeznaczony do skrzyń z mokrym sprzęgłem :)

No cos Ty? :)

 

http://img100.imageshack.us/my.php?image=1111pn3.jpg

 

hmmm tylko taka różnica że 75w90 to olej przekładniowy a 10w40 motula to olej przeznaczony do skrzyń z mokrym sprzęgłem :)

No cos Ty? :)

http://img100.imageshack.us/img100/2776/1111pn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie w gre wchodzi mokre sprzeglo olej przekladniowy nie zda egzaminu, bo nigdy sprzegla nie rozlepisz.

Wowczas stosuje sie oleje o duzo nizszej lepkosci porownywalne z silnikowymi.

W momencie gdy sprzeglo jest suche, albo ma osobny przedzial do skrzyni mozna stosowac olej przekladniowy, choc tez nie zawsze np wojenny model BMW R75 ( Sahara ) z bardzo skomplikowana skrzynia chodzil na oleju o lepkosci silnikowego powiedzmy porownywalnym z 10W40 / 20W50.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek ja zawsze lałem tego Motula do skrzyni w 2t i wszystko super chodziło. Jeśli pisze na nim nawet, ze jest specjalnie do takiego typu skrzyni to nie widze problemów. Wątpie zeby dozownik nie miał regulacji poprzez skracanie/wydłużanie linki.

 

Piotr8910 pytasz sie o ten olej, a czytałeś wogole odpowiedzi w tym temacie ???? Czy tylko piszesz swoje pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale dlaczego Aprilia zaleca taki olej? Ja taki lalem i nie mialem problemow ze sklejonym sprzeglem nigdy. Wiec skoro producent zaleca taki olej... w kazdym razie przez 3 lata lalem taki olej ;) Po tuningu silnika seryjne sprzeglo mi sie slizgalo to wymienilem na Carbonowe i twardsze sprezyny i rowniez zalalem olejem 75w90.

Jesli mnie pamiec nie myli to albo nie ma tam regulacji dozownika albo jest bardzo ograniczona... ale to juz trzeba dojrzec w serwisowce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...