Skocz do zawartości

Problem z starterem elektrycznym


Romecik_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam skuter marki Romet model 747 4-sów, składany w Chinach, mam problem z starterem elektrycznym, nie mogę go odpalić od startera , a z kopki normalnie pali !!! Czy może wie ktoś czym może być to spowodowane, Z góry Dzięki :bigrazz:

Edytowane przez Romecik_747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz dokładniej problem- nie pali bo nie kręci, słabo kręci, kręci a nie zaskakuje itp.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego:

- Silnik rozrusznika kręci się po naciśnięciu przycisku?

- Bendix załapuje po włączeniu rozrusznika?

- Czy połączenie nie zostaje rozłączone po krótkim czasie?

- Rozrusznik energicznie kręci wałem korbowym czy ciężko?

 

Pytanie nie dotyczące bezpośrednio rozrusznika, ale ważne co do odpalania silnika:

- Luz zaworów prawidłowo wyregulowany (nie są czasem ściśnięte zawory)?

- Jakie ciśnienie sprężania?

- Gaźnik czysty i ssanie automatyczne sprawne?

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rozrusznika kręci się po naciśnięciu włącznika, Bendix czasem załapuje a czasem nie, połączenie nie jest rozłączane po krótkim czasie, rozrusznik jak załapie to energicznie kręci.

 

Co do zaworów i ciśnienia sprężania to nie sprawdzałem, gaźnik jest czysty na 100%, sanie automatyczne nie sprawdzałem ale raczej jest sprawne , skuter był 3 razy w servisie na przeglądzie , ale po tę zrezygnowałem z kontynuacji serwisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij bendix, sprawdź czy lekko się wysuwa (sprzęganie się trybów odbywa się bezwładnościowo), może się zabrudził lub został zakonserwowany smarem. Umyj w benzynie.

Jeśli silnik będzie miał za słabą kompresję to nie będzie chciał odpalać na rozrusznik, a kopiąc na kopniaka nie odczujesz kompresji.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż zrobiłem tak jak pisałeś ale nic z tego nie wyszło, przemyłem bendixa w benzynie ale bez efektu dalej nie chce odpalić, ale dzięki za rade :biggrin: Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co może być przyczynom :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Z tego co piszesz wymika ze jest to skuter tymczasem zawedrowales do dzialu mechanika 4T. Rowniez z tego co piszesz wynika ze mechanizm laczenia twego rozrusznika z silnikiem padl i nie dziala.

Moze byc to mechanizm typu bendix, moze byc sprzeglo odsrodkowe, tak czy owak warsztat bo jakies czesci trzeba bedzie wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...