Skocz do zawartości

Zakładanie amortyzatora skrętu - górna półka


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie, ponieważ oczekuję na odbiór amortyzatora skrętu, którego będę zakładał na górną półkę. W instrukcji widnieje opis, że tą główną śrubę od główki ramy (nie wiem jak się nazywa fachowo) muszę dokręcić momentem 102nm. Czy istnieje opcja, że dokręcę ją "na oko"? Za bardzo nie chcę kupować klucza dynamo, żeby dokręcić tylko raz, tylko jedną srubę stąd moje pytanie. Choć domyślam się, że to jest kluczowe miejsce motocykla...

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożycz od kogoś. Dokręcając za mocno uszkodzisz bieżnię łożyska główki ramy...

 

I w tym problem, bo nie mam od kogo. Tzn. mają ale wszyscy dziwnym trafem o za małej wartości :icon_rolleyes: Pewnie będę musiał kupić bo spać spokojnie nie będę mógł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jeśli Ci zależy to jakiś tam serwis nie powinien za dokręcenie tej śruby wziąć więcej niż 10zł. (Chociaz pewnie niektórzy się nie zgodzą).

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o śrubie nad górną półką, ona nie trzyma łożyska od tego jest ta pod górną półką.

Dokręć na oko a jak będzie okazja to podjedziesz gdzieś i sprawdzisz.

Mam 2 klucze, ale dzieli nas 300km hehe :biggrin:

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o śrubie nad górną półką, ona nie trzyma łożyska od tego jest ta pod górną półką.

Dokręć na oko a jak będzie okazja to podjedziesz gdzieś i sprawdzisz.

Mam 2 klucze, ale dzieli nas 300km hehe :biggrin:

 

 

Wbrew pozorom ta śruba ma wpływ na łożyska. Po dokręceniu śruby górnej półki trochę bardziej się kasuje luz na łożyskach. Sprawdzone organoleptycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzicie, pogoda nie za bardzo, także myślę, że sprzęta z garażu nie wyciągnę, bardziej chciałem to zrobić w swoim zaciuszu garażowym :wink: Podpytam może jeszcze jakiegoś mechanika czy by mi nie pożyczył bo szczerze mówiąc wolałbym wyjeżdżać z garażu na gotowo :flesje:

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz chocby czasami pogrzebac cos przy moto to kup sobie taki klucz i bedziesz mial spokoj do konca zycia! Poza ta sruba warto tez przykrecac kola czy zaciski hamulcowe zgodnie z momentem podanym przez producenta...

 

Myślę, że to by był dobry pomysł :flesje: W takim bądź razie możecie mi doradzić, który z Allegrowej oferty byłby najlepszy? Czy miał ktoś styczność z jednym z poniższych kluczy? Taki w miarę dobry i nie za drogi w stylu 300 złotych :wink:

 

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=dynamometryczny

 

I najlepiej, żeby był taki w miarę optymalny bo po analizie instrukcji najwięcej miejsc jest dokręcanych w przediale od 50 do 200nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam klucz Yato od 42 do 210Nm sprawdzałem go z kluczem BETA znajomego mechanika i na różnych momentach pstrykały identycznie, myślę że różnić się ędą jedynie trwałością, a Ty będziesz go pewnie używał kilka razy w roku więc na pewno starczy na całe życie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mnie zainteresował:

 

http://www.allegro.pl/item497468041_mannes..._10_210_nm.html

 

Miał ktoś z nim styczność? Jeszcze mam takie pytanie, jaką najlepiej by było brać długość? Bo taki 535 mm to będzie o dużo chyba za długi, żeby dokręcić tą śrubę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...