Skocz do zawartości

Diesel trawiący olej opałowy


Gość marcpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przecież zadałem pytanie o biopaliwo a nie olej opałowy... jesli to jedno i to samo, to czemu sprzedają biopaliwa na orlenowskich stacjach jako biopaliwa a nie olej opałowy? albo szukasz dziury w całym albo słabo czytasz, albo tak sie zagalopowałeś w swoich teoriach ON kontra OP, że już nic innego nie widzisz.... powtórze pytanie : DO FACHOWCÓW: jaka jest różnica dla mojej c-klasy CDI jesli leję normalny ON a BIOPALIWO? BIOPALIWO A NIE OLEJ OPAŁOWY, o ile (powtórze po raz kolejny) to NIE JEST TO SAMO

 

 

Ups to faktycznie skasztanilem posta :buttrock:

Biopaliwo i opal to nie to samo i nie powinienes na nim jezdzic gdyz grozi to tym samym czyli awaria wtryskow !!! Ja na ten przyklad w swoim mam napisane ze ani biodiesla ani innych wynalazkow lac nie mge, wylacznie diesel i mimo ze leje tylko na porzadnych stacjach paliwo i tak wtrysk mi padl 2700 PLN sztuka :icon_eek: PPodejrzewam jednak ze byla to wada fabryczna bo od poczatku strasznie kopcil a po wymianie juz jest ok...

:icon_mrgreen:

 

Pewien profesor z politechniki poznańskiej powiedział mi mniej więcej tak, że technologia jest już gotowa, ale najpierw musi wyczerpać się źródło ropy naftowej z oczywistych względów, których kwestionować nikt nie musi bo przecież wszem i wobec wiadomo o co chodzi. Sugerował tym samym, że silniki niby mogą spalać taką mieszankę i nic się nie stanie, ponieważ pewne wartości już na dzień dzisiejszy są dopuszczane ale nikt na razie tego stosować nie będzie bo koncerny naftowe muszą zarabiać na ropie naftowej a nie na rzepaku o którym chu*a za przeroszeniem wiedzą.

 

Po dość płytkiej analize tej rozmowy w sumie myślę, że wszystko się mniej więcej trzyma kupy.

 

 

Nic sie nie trzyma kupy :bigrazz: Powiedz temy profesorkowi z Bozej laski i zapytaj sie co sie stanie z glebami na swiecie gdy wszyscy zaczna jezdzin na biopaliwie, w pierszej kolejnosci nie ma tyle powierzchni aby zaspokoic zuzycie biopaliwa a gleby w krotkim czasie sie wyjalowia bo rzepak to bardzo wymagajaca roslina...

:icon_mrgreen:

 

A nie, po prostu kolega moderator Moc ma tendencję do przy...ania się ;) Tak sobie czytam jego posty i on świetnie się czuje jak może wbić tu i ówdzie szpileczkę, również osobistą typu: "to pewnie dla ciebie za trudne" itd. Ale temat nie jest o poziomie moderacji, choć może powinien takowy się pojawić...

pozdr

LYsY

 

Ja juz powiedzialem ze jak sie komus nie podoba to do Dominika skarge na mnei napisac i po sprawie...

:icon_mrgreen:

 

Więc w temacie: polecam stare diesle Mercedesa. Tylko że chyba nie wszystkie silniki MB dałyby radę całkiem bezboleśnie spalać opał. Grizzli będzie w stanie najlepiej wskazać, które silniki są w stanie spokojnie śmigać na takim paliwie. Nie wiem czy on jest jeszcze na forum bo dawno nie czytałem żadnych jego postów, ale na PW może go złapiesz :)

pozdr

LYsY

 

 

Do 124ki kazdy merc bedzie smigal na opale sprawdzone i potwierdzone, nowoczesne to juz bym nie polecal, ale kto bogatemu zabroni...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie trzyma kupy :bigrazz: Powiedz temy profesorkowi z Bozej laski i zapytaj sie co sie stanie z glebami na swiecie gdy wszyscy zaczna jezdzin na biopaliwie, w pierszej kolejnosci nie ma tyle powierzchni aby zaspokoic zuzycie biopaliwa a gleby w krotkim czasie sie wyjalowia bo rzepak to bardzo wymagajaca

 

Tak napisałeś jakbyś sugerował, że bipaliwo to w 100% np. olej rzepakowy. Chyba nie trzeba wyjaśniać, że biopaliwo to olej napędowy z dodatkiem biodegradalnych olejów pochodzenia naturalnego?

 

MOC niedługo bedziemy skazani na jakieś wynalazki prognozy mówia ze możemy wyczerpać złoża nawet w 30 najblizszych lat.

 

Podaj jakieś konkretne źródła Twoich informacji bo po raz kolejny piszesz bzdury. Oczywiście ten czas jest uzależniony od regionu wydobycia.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC niedługo bedziemy skazani na jakieś wynalazki prognozy mówia ze możemy wyczerpać złoża nawet w 30 najblizszych lat.

 

 

bzdury, WSKa nawet ty nie doczekasz czasu kiedy braknie ropy...

:icon_mrgreen:

 

Tak napisałeś jakbyś sugerował, że bipaliwo to w 100% np. olej rzepakowy. Chyba nie trzeba wyjaśniać, że biopaliwo to olej napędowy z dodatkiem biodegradalnych olejów pochodzenia naturalnego?

 

 

Wybiegam myslami w przyszlosc kiedy po ropie zostanie jedynie wspomnienie albo bedzie jej bardzo malo i wowczas beda juz musialy byc uzywane wylacznie paliwa alternatywne...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Wyrecze Wueske ;).

Ciekawa strona, dajaca do myslenia...

http://www.peakoil.pl/

 

Pzdr

 

Rzeczywiście, ciekawa stronka, tylko zauważcie, że każda podaje inne informacje.

 

 

Wybiegam myslami w przyszlosc kiedy po ropie zostanie jedynie wspomnienie albo bedzie jej bardzo malo i wowczas beda juz musialy byc uzywane wylacznie paliwa alternatywne...

:icon_mrgreen:

 

Mam nadzieję, że tego nie dożyję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu z zartem a wy mnie krzyzujecie:P

 

Niemnie jednak profesor od kwiatków na polibudzie mnie straszy ze w 2030 samochody przejda na naped wodorowy...

 

 

Moze jakies pojedyncze hybrydy zapewne tak, jednak koncerny paliwowe nie pozwola na to, dopoki ostatnia barylka nie zostanie z ziemi wyciagnieta...

:icon_mrgreen:

 

Mam nadzieję, że tego nie dożyję...

 

Dlaczego :icon_question: w Brazylii smigaja na spirytusie az milo i nikt sie nie skarzy...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies pojedyncze hybrydy zapewne tak, jednak koncerny paliwowe nie pozwola na to, dopoki ostatnia barylka nie zostanie z ziemi wyciagnieta...

:icon_mrgreen:

Dlaczego :icon_question: w Brazylii smigaja na spirytusie az milo i nikt sie nie skarzy...

:icon_mrgreen:

 

Bo wolałbym po prostu nie dożyć tego, że nie będę miał mógł nalać prawdziwej, kręcącej benzyny do swojego moto :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...