Skocz do zawartości

Aprilia rs olej w skrzyni


szymon44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ile lać oleju do skrzyni do pełna czy jak????? bo leje leje i końca nie widać. Niekiedy jak długo jade na 3(aprilia am3) to później jak stane to się nie da jedynki wbić czy to może być wina braku oleju albo co ewentualnie zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpie zeby to była wina oleju, ze nie możesz biegów wbijać. Nie masz jakiegoś wizjera na karterze w którym by było widać ile oleju nalałeś ? Najlepiej sobie zawsze sciągnać seriwsówke i z niej wyczytać ile trzeba wlać, przynajmniej wtedy nie trzeba patrzeć w żadne wizjery itd.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2 biegu. Neutrala się najlepiej z jedynki wbija. Ale już mniej więcej obacziłem jak to zrobić jak nie ma biegu po gazie do 6tyś i wbija się jedynka :notworthy:

Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

Edytowane przez szymon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeste objawy zle dzialajacej skrzyni, moga byc od dojechanego sprzegla, zlego wyregulowania sprzegla, zlego oleju. Sciagnij sobie serwisowke i tam wszystko pisze jasno. Czesto pisze tez na pokrywie ile sie wlewa, albo jest srubka kontrolna w okolicach sprzegla, gdzies na 1/3 wysoksci pokrywy. W am6 wiem ze jest ona na srodku pokrywy sprzegla centralnie na wysokosci sprzegla. I wtedy lejesz oleju az ci bedzie wylatywal przez ten otwor na srubke.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi silnikami AM to jest ciekawie ogolnie....

kontrolka oleju jest na prawym deklu - taka srubeczka.

Swego czasu mialem problem, ze w AM5 gdzies mi ginal olej i w ogole sprzet szarpal itp... no ale nie kopcil i nie zostawial plam. Okazalo sie ze w sumie to musialem wlac ponad 1 litr oleju do silnika bo jak sie sprzet przechylil to olej tak jakby przeplywal do skrzyni... nie wiem dobrze zrobilem lejac az litr, bo potrzeba niby tylko 600ccm. Ale po kilku takich dolaniach na max i przechyleniu motorka w lewo skonczyl sie problem z szarpaniem przy ruszaniu i ciezka praca skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...