Skocz do zawartości

WSK Kos ubezpieczona zrejestrowana


OldKrakMoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem, mam dużą ochotę kupić okazyjnie KOS-a, jest on zarejestrowany i ubezpieczony, nie chcę jednak opłacać ubezpieczenia, bo będzie to moje 6 moto do opłat. Jednocześnie chcę nie tracić możliwości rejestracji i ubezpieczenia tej WSK-i w przyszłości. Co zrobić po spisaniu umowy kupna - sprzedaży? Wyrejestrować? wycofać z ubezpieczenia? co zrobić krok po kroku, żebym mógł ją jeszcze zarejestrować? Proszę o radę, bo to dość pilna sprawa. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK od lat nie ma opcji ani wyrejestrowania, ani "wycofania z ubezpieczenia" (takiej z resztą chyba nigdy nie było)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokladnie wątek ZASIEDZENIE MOTOCYKLA. Tam jest podany link do ustawy która umozliwia "nieopłacanie" ubezpieczenia jesli pojazd ma powyzej 25 lat. Albo podaj mejla to Ci ją prześlę.

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK od lat nie ma opcji ani wyrejestrowania, ani "wycofania z ubezpieczenia" (takiej z resztą chyba nigdy nie było)

jsz

Racja, tu mój błąd w terminologii, dogrzebałem się ustawy z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U.Nr124, poz.1152).

 

 

 

Art.2. 11)pojazd historyczny:

 

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,

 

b)pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjowania dóbr kultury w muzeach,

 

c)pojazd mający co najmniej 40lat,

 

d)pojazd mający co najmniej 25lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenei dla udokumentowania historii motoryzacji;

 

Art.27.1.Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwanej dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można zawrzeć , jeżeli pojazd mechaniczny jest:

 

1)zarejestrowany na stałe,w przypadkach określonych w ust. 2;

 

2)zarejestrowany czasowo

 

3)zarejestrowany za granicą

 

4)pojazdem wonobieżnym określonym w art.2 pkt 10 lit.b;

 

5)pojazdem historycznym

 

Art.29. 1.Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:

 

1)najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego , z wyjątkiem pojazdów historycznych;

 

2)przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów o których mowa w art.2 pkt 10 lit.b , oraz pojazdów historycznych;

 

5)przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów , o których mowa w art.2 pkt 10 lit.b, oraz pojazdów historycznych,które nie zostały dopuszczone do ruchu

 

ustawa określa iż pojazd historyczny to pojazd mający co najmniej 25lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenei dla udokumentowania historii. Czyli potrzebna byłaby mi opinia rzeczoznawcy. i potem działam z ubezp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. To już wiesz. Też niedawno się dowiedziałem o tym systemie ze starymi pojazdami. Mam kilka trupów polskich i po prostu nie płacę a jakbym załatwił z rzeczoznawcą to i Harley by się zakwalifikował bo ma 25 lat.

 

A słyszeliście o projekcie ustaw dot. zabytków które może wejdą w życie niedługo? Jak się uda oczywiście. Będzie to wielkie ułatwienie dla Nas.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c)pojazd mający co najmniej 40lat,

 

d)pojazd mający co najmniej 25lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenei dla udokumentowania historii motoryzacji;

 

Pierwsze odpada na wstępie, a z drugim będzie ciężko.

Zależy od rzeczoznawcy, ale z tego co wiem z doświadczenia, są tacy (zwłaszcza starszej daty), którzy kręcą nosem nawet na Junaka.

Więc Kos raczej nie ma dużych szans na uznanie za unikat lub pojazd o szczególnym znaczeniu w historii motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odpada na wstępie, a z drugim będzie ciężko.

Zależy od rzeczoznawcy, ale z tego co wiem z doświadczenia, są tacy (zwłaszcza starszej daty), którzy kręcą nosem nawet na Junaka.

Więc Kos raczej nie ma dużych szans na uznanie za unikat lub pojazd o szczególnym znaczeniu w historii motoryzacji.

 

Bez przesady. Koszt opinii to zazwyczaj 150-300 zł zależnie od rejonu kraju. Ze zrobieniem nie ma przeważnie problemu, tylko większość rzeczoznawców nie ma pojęcia o co chodzi. Jakiś czas temu robiłem opinię na forda Capri i nie było problemu, rzeczoznawca sam się ucieszył jak mu podałem tekst ustaw bo miał w garażu kilka starych moto i opłacał OC. Opinia ma świadczyć o szczególnym wkładzie w rozwój motoryzacji a kto mi powie że WSKi nie wnosiły takiego w naszym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...