Skocz do zawartości

nowa kategoria prawka na quady


tas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

http://wiadomosci.onet.pl/1865441,11,item.html

 

totalny debilizm!!!

1- do tej pory myslalem, ze to kat A uprawnia do quadow...

2- czy w jakims innym kraju UE jest podobna kategoria?

3- 14 lat na quada np. 800ccm, a 24 na moto powyzej 250ccm.... :eek:

4- kamizelki odblaskowe, a moze jeszcze rozowy kogut na glowie i sygnal dźwiekowy ala "feel" :banghead:

 

ja juz nie wiem na kogo glosowac :banghead: jedni bardziej debilni od drugich... :banghead:

sorry za znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiesz, to co się dzieje wokół quadów i ich, nazwałbym to "rabunkową" jazdą może powodować, że nie dziwię się, że ktoś się w końcu wkurzył i zamierza zrobić z tym jakiś porządek. Osobiście odczuwam spore konsekwencje tego, co robi mnóstwo użytkowników quadów w terenie. Oczywiście są normalni użytkownicy, ale mam wrażenie, że większość nie jest...

Widać to szczególnie w górach, gdzie off road ma już tak spieprzoną opinię, że trzeba się mocno napracować, aby znaleźć tereny, po których nie gonią z pałami.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zbliżający się nowy rok ;)

 

jak ustawa wejdzie to wtedy można się będzie nad tym zastanawiać. Już tyle różnych pomysłów było co by tu zmienić...jakoś bez skutku :) pożyjemy zobaczymy :)

 

ja to liczę, że przejdzie ustawa kończąca obowiązek odbywania służby wojskowej :D

 

reszta mnie mniej interesuje ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w sumie dobrze bo do tej pory nie było sprecyzowane jako co rejestrować quady i kto może nimi jeździć, czy trzeba jeździć w kasku itd itp ... Powinni już dawno z tym zrobić porządek.

 

Natomiast jeśli chodzi o dodatkową kategorię prawa jazdy to sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony sensownie by było żeby posiadacz prawa jazdy A lub B miał możliwość jazdy, ale z drugiej strony jazda quadem to trochę inna bajka niż jazda motocyklem czy samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ze fajnie by bylo, gdyby mozna odbyc kurs jazdy na quadzie, otrzymac uprawnienia itp. Niestety zyjemy w Polsce i pewnie kurs prawka na quady bedzie wygladal tak samo jak na motocykle. (18 godzin osemek i 2 godziny jazdy miejskiej - tak to wygladalo u mnie w Ostrowcu Świętokrzyskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to co się dzieje wokół quadów i ich, nazwałbym to "rabunkową" jazdą może powodować, że nie dziwię się, że ktoś się w końcu wkurzył i zamierza zrobić z tym jakiś porządek. Osobiście odczuwam spore konsekwencje tego, co robi mnóstwo użytkowników quadów w terenie. Oczywiście są normalni użytkownicy, ale mam wrażenie, że większość nie jest...

Widać to szczególnie w górach, gdzie off road ma już tak spieprzoną opinię, że trzeba się mocno napracować, aby znaleźć tereny, po których nie gonią z pałami.

pzdr

 

Tak sobie myślę, że dobrze, że coś z tym robią, ale czy akurat w tym przypadku to coś zmieni?

Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie kurs prawka na quady bedzie wygladal tak samo jak na motocykle. (18 godzin osemek i 2 godziny jazdy miejskiej - tak to wygladalo u mnie w Ostrowcu Świętokrzyskim)

 

A do tego pewnie będzie kosztował jakąś banalnie wielką sume, jak to zwykle bywa

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to co się dzieje wokół quadów i ich, nazwałbym to "rabunkową" jazdą może powodować, że nie dziwię się, że ktoś się w końcu wkurzył i zamierza zrobić z tym jakiś porządek. Osobiście odczuwam spore konsekwencje tego, co robi mnóstwo użytkowników quadów w terenie. Oczywiście są normalni użytkownicy, ale mam wrażenie, że większość nie jest...

Widać to szczególnie w górach, gdzie off road ma już tak spieprzoną opinię, że trzeba się mocno napracować, aby znaleźć tereny, po których nie gonią z pałami.

pzdr

 

Ot i sedno sprawy. Takie na przykład Gorce są już totalnie opanowane przez quadowców i to głównie tych z gatunku bezczelnych przed ktorymi człowiek musi uciekać ze szlaku bo inaczej rozjadą.

Jestem pewien, że to właśnie skargi turystów chodzących po górskich szlakach spowodowały że politycy się za ten temat zabrali.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jakies uprawnienia na quada powinny byc wymagane zeby jakos to sie kupy wszystko trzymalo ale znajac zycie to w naszym kraju troszke to potrwa zanim cos konkretnego wprowadza, a jak juz wprowadza to sie za glowy zlapiemy :banghead:

 

Pozdrawiam

err0r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jakies uprawnienia na quada powinny byc wymagane zeby jakos to sie kupy wszystko trzymalo ale znajac zycie to w naszym kraju troszke to potrwa zanim cos konkretnego wprowadza, a jak juz wprowadza to sie za glowy zlapiemy :banghead:

 

Pozdrawiam

err0r

 

ten post mial byc napisany z tego konta ( nie wylogowalem brata konta )

 

takie male sprostowanie

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge nieśmiało coś wtrącić niepoprawnego politycznie ??

 

i co myślicie że jak wprowadzą prawa jazdy na quady to ich posiadacze skruszeją przerażeni wizją 500 zł mandatu (oczywiście jak uda sie ich złapać) za brak prawa jazdy i grzecznie pójdą zrobią prawa jazdy i nie będa jeździć po lasach ??D: D :D ludzie wróccie na ziemie.......

 

jak chcą wyłapać tych kaskaderów to niech lepiej wyszkolą straż leśna ewentualnie wyposaża w lepszy sprzęt żeby miała jakieś realne szanse a nie leśniczy w polonezie gania cr250 :D :D

 

ja obstaiam że 90% kaskaderów o których piszecie nie ma prawa jazdy i delikatnie mówiąc średnio ich obchodzi czy rząd wprowadza prawko czy nie......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w to nie wierzę. Napisałem jeno, że skargi ludzi chodzących po górach z plecakiem były przyczyną że nasze p-osły zabrały się za ta kwestię (jak zwykle niezdarnie zresztą).

Wiem co mówię bo obracam się w tym środowisku i tam pomstowanie na quadowców i crossowców jest powszechne, a pomysły aby rozpinać linki między drzewami w poprzek szlaków przewijają się co drugi post na ichniejszych forumach.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie się porobiło, kilkanaście lat temu nie było problemu, quady były rejestrowane jako ciągniki ( bo to są przecież ciągniki ) i trzeba było kat. T. Po co to zmieniać ? Wystarczy T i po sprawie. Rejestrowanie quada jako motocykl to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...