Skocz do zawartości

Racja sytuacja


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wjeżdżam na minirondo i na chwilę staje ruch bo fura przed chce zjechać na parking obok. Ja stoję ( samochodem ) praktycznie na środku ronda. Nadjeżdża eLka, zwalnia, widzę że instruktor coś mówi do kursantki i ta wymija mnie jadąc prawie po kwiatkach na środku ronda. Prawie znaczy że że kwiatki ocalały ale ledwo.

Na najbliższych światłach staję obok eLki opuszczam szybę i pytam się czy uważa że zrobił TO dobrze i pAN instruktor stwierdził że TAK, że jak najbardziej.

Ręce mi opadły, teraz wiem skąd biorą się barany i owieczki na drogach.

 

A może to ze mną coś nie tak i czepiam się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbychu niestety świata nie naprawisz... w świetle przepisów Ty zrobiłeś źle bo jeżeli nie możesz opuścić skrzyżowania ( ronda ) to nie powinnieneś na nie wjeżdzać. Niestety praktyka pokazuje inaczej ... bo np gość skręcał długo albo w ostatniej chwili włączył kierunek, że będzie zjeżdzać na parking i Ty zostałeś zmuszony do zostania na rondzie .... a on zamiast pokazywać jej że nie raz teoria mija się z praktyką popatrzył na Ciebie ... " widzisz drogie dziecko ... to jest zbycho ! blokuje ruch na rondzie, jeździ szybko motocyklem i nie chodzi do kościoła ! " i pojechali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeżeli nie możesz opuścić skrzyżowania ( ronda ) to nie powinnieneś na nie wjeżdzać.

ooo a to ciekawe, a co jeśli jestem już na rondzie, krążę sobie i chcę zjechać a tu zapala się czerwone? Też nie mogłem wjechać, bo 20 sekund temu powininenm wyliczyć sobie, że może mnie złapać czerwone na zjeździe? No dobra, skoro tak mówisz...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapis, o którym myślisz brzmi chyba troszkę inaczej i jak najbardzie przewiduje krążenie po rondzie...

 

Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania

jazdy;

 

Zbycho jak najbardziej miał miejsce, kiedy wjeżdżał na skrzyżowanie (rondo) potem sytuacja się zmieniła, ale wjeżdżając miał jeszcze miejsce do kontynuowania jazdy tak na samym rondzie, jak i za nim.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ta wymija mnie jadąc prawie po kwiatkach na środku ronda...

 

A co WY tam macie? Dwukierunkowy ruch na rondach, w dodatku "minirondach" :wink:

 

Nie twierdzę, że e"L"ka jechała prawidłowo, ale do mnie chyba trzeba mówić innym językiem. Niewiele zrozumiałem z opisu :icon_question:

 

 

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadjeżdża eLka, zwalnia, widzę że instruktor coś mówi do kursantki i ta wymija mnie jadąc prawie po kwiatkach na środku ronda. Prawie znaczy że że kwiatki ocalały ale ledwo.

Na najbliższych światłach staję obok eLki opuszczam szybę i pytam się czy uważa że zrobił TO dobrze i pAN instruktor stwierdził że TAK, że jak najbardziej.

 

Może to był jeden z tych szybkich instruktorów :wink:

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubie sku***synow zjezdzajacych z ronda wszystkimi pasami oprocz prawego. Nieraz mnie juz chcieli upolowac i jeszcze morde pilowali jak sie zatrzymalem, zeby pogadac.

 

Ja mam takie rondka na ursynowie nie raz jadę przez 3 ... ( jedno m.in przy KEN ) i w myśl logiki nie możesz zjechać z pasa wew. bo żeby z niego wyjechać przejeżdzasz po zew. więc ostatecznie wylatujesz z zewnętrznego co bardzo często czynię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre, w koncu chlop, he, he

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodeks drogowy nie przewidział krążenia po rondzie :)

jeśli tylko nie ma zakazu krążenia po rondzie, to wolno to robić- jak się uprzesz to i cały dzień możesz. Słyszałem , że gdzieś są takie zakazy- specjalnie postawione przed rondem znaki. Bo ludzie celowo krążyli i wytwarzali korki. Krążyli bo nie mieli gdzie zaparkować, wysadzali pasażera - on robił zakupy czy co tam, a kierowcy w tym czasie krążyli po takim wielkim rondzie, bo zatrzymać się nie było gdzie. Sytuacja chyba miała miejsce gdzieś w UK - nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...