Skocz do zawartości

zakupy przez ebay uk


Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka tylko z opcją track & trace i ubezpieczona, w przeciwnym wypadku musisz się liczyć że twoja przesyłka gdzieś zaginie po drodze ...

 

Wypadki chodzą po ludziach. Mój kolega już bardzo dużo zakupów zrobił przez Ebay uk, nawet bez tej opcji i nic nie zaginęło, wybiera uczciwych (czyt. 100% pozytywów) sprzedających i wszystko jak do tej pory bezporblemowo gra i świszczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadki chodzą po ludziach. Mój kolega już bardzo dużo zakupów zrobił przez Ebay uk, nawet bez tej opcji i nic nie zaginęło, wybiera uczciwych (czyt. 100% pozytywów) sprzedających i wszystko jak do tej pory bezporblemowo gra i świszczy :wink:

 

 

Twój kolega miał po prostu do tej pory szczęście. Ja miałem to nieszczęście w dwóch przypadkach.

 

Pierwsza przesyłka to były spodnie motocyklowe, które kolega z UK kupił dla mnie na Ebayu i pchnął je dalej do mnie paczką. W tym przypadku poczta brytyjska zachowała się wzorowo i mimo jakiegokolwiek dowodu że to ich wina zwrócili mi przynajmniej część wartości przesyłki.

 

Druga rzecz to pewna część do moto wysłana do mnie z Niemcowni. W tym przypadku to na 100% też nie wina sprzedawcy bo składał reklamację, przesyłał mi skany wszystkich dokumentów a na koniec chciał mi zwrócić kasę ale powiedziałem że to nie jego wina będąc na 99 % pewnym że to wina Poczty Polskiej.

 

Od tamtej pory nie kupuję jeśli ktoś chce do mnie wysyłać najtańszą nieśledzoną paczkę. Nie masz numeru przesyłki to możesz sobie dzwonić nawet do samego Boga a i tak za ch..a zagubiona paczka się nie znajdzie. Pewnie jakiś pracownik poczty dorabia sobie do pensji albo paczka ląduje na aukcji w Koluszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki panowie za zainteresowanie, z tymi owiewami to nie spieszy ni sie w ogóle, chciale tylko zdazyc przed pierwszym treningiem w poznaniu :D

 

A powiedzcie mi jescze czy musze sie rejstrowac na tym ebayu w UK czy na polski moze tez być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu użytkowników Ebay wymaga określonych form płatności, zwracaj więc uwagę przy zakupie dokładnie czego oczekują gdyż mogą być później problemy z dogadaniem się i transakcją co przedkłada się oczywiście na czas i nerwy. Większość użytkowników wymaga konta Paypal

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_home

Tak więc warto się zalogować i tutaj uproszczając sobie tym samym zakupy na ebay :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a pytanie z innej beczki- kto sprzedaje na ebayu?

Chciałem wystawić aukcję miedzynarodową i za ch*ja nie wiedze takiej opcji...

Spróbuj wejść na stronę zagraniczną na niej się zaloguj. W ten sposób powinno się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wokł ebaja to sie zapytam. Widział ktoś na hamerykańskim ebaju pojazdy polskiej produkcji? Kaszle, fiaty duże itp?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kolega miał po prostu do tej pory szczęście. Ja miałem to nieszczęście w dwóch przypadkach.

 

Pierwsza przesyłka to były spodnie motocyklowe, które kolega z UK kupił dla mnie na Ebayu i pchnął je dalej do mnie paczką. W tym przypadku poczta brytyjska zachowała się wzorowo i mimo jakiegokolwiek dowodu że to ich wina zwrócili mi przynajmniej część wartości przesyłki.

 

Druga rzecz to pewna część do moto wysłana do mnie z Niemcowni. W tym przypadku to na 100% też nie wina sprzedawcy bo składał reklamację, przesyłał mi skany wszystkich dokumentów a na koniec chciał mi zwrócić kasę ale powiedziałem że to nie jego wina będąc na 99 % pewnym że to wina Poczty Polskiej.

 

Od tamtej pory nie kupuję jeśli ktoś chce do mnie wysyłać najtańszą nieśledzoną paczkę. Nie masz numeru przesyłki to możesz sobie dzwonić nawet do samego Boga a i tak za ch..a zagubiona paczka się nie znajdzie. Pewnie jakiś pracownik poczty dorabia sobie do pensji albo paczka ląduje na aukcji w Koluszkach.

 

Po prostu masz na dzielnicy listonosza złodzieja...

Kupiłem/sprzedałem na ebay.co.uk już kilkadziesiąt rzeczy (elektronika/części motocyklowe) - paczki zawsze dochodzą bez jakichkolwiek problemów.

Nie dalej niż dwa dni temu kupiłem komplet opon i buty Sidi :icon_mrgreen:

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz na dzielnicy listonosza złodzieja...

Kupiłem/sprzedałem na ebay.co.uk już kilkadziesiąt rzeczy (elektronika/części motocyklowe) - paczki zawsze dochodzą bez jakichkolwiek problemów.

Nie dalej niż dwa dni temu kupiłem komplet opon i buty Sidi :icon_mrgreen:

 

No dobra ale jakiego typu paczki wysyłasz/odbierasz ?

 

A tak pozatym to mój przypadek nie jest odosobniony. Wpisz w wyszukiwarkę hasło "giną paczki z UK" i zobacz ile ludzi ma z tym problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki ubezpieczone na kwotę 20f

Pozdro all :flesje:

 

I każda paczka ma rozumiem swój numer ?

 

Ja cały czas mówię o najtańszej opcji czyli smallpacket czy jak to się tam nazywa, czyli paczka traktowana jako zwykły list. Paczka w takim wypadku nie ma żadnego numeru, po którym dało by się ją wyśledzić. Niektórzy sprzedawcy na ebayu wysyłają właśnie takie paczki bo chyba w UK nie ma problemów z ich dostarczaniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ubezpieczona przesyłka ma swój numer, wystarczy ubezpieczyć na 10f i jest pewność że dojdzie :wink:

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...