Skocz do zawartości

Otwór W Górnej Części Głowicy Honda Xr 125,


OstekZZZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem silnik z hondy xr ,ale zauważyłem teraz dziwny otworek na górze głowicy ,nie iem do czego to jest ale wygląda to jak by tam miało jeszcze cojś przyjść Fotki

 

http://www.bikepics.com/pictures/1484319/

 

http://www.bikepics.com/pictures/1484316/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten otwór jest połączony z kolektorem wydechowym to najprawdopodobniej jest to podłączenie do systemu sterowania odpowietrzeniem zbiornika paliwa, coś takiego jest np w suzuki. Gdy silnik pracuje ciśnienie spalin otwiera zawór który łączy zbiornik paliwa z atmosferą, takie coś jest wymagane w niektórych krajach ze względu na ochronę środowiska (podczas postoju opary paliwa nie uchodzą do atmosfery). Jeżeli tego przybytku nie ma w twoim motocyklu możesz to z czystym sumieniem zaślepić:)

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten otwór jest połączony z kolektorem wydechowym to najprawdopodobniej jest to podłączenie do systemu sterowania odpowietrzeniem zbiornika paliwa, coś takiego jest np w suzuki. Gdy silnik pracuje ciśnienie spalin otwiera zawór który łączy zbiornik paliwa z atmosferą, takie coś jest wymagane w niektórych krajach ze względu na ochronę środowiska (podczas postoju opary paliwa nie uchodzą do atmosfery). Jeżeli tego przybytku nie ma w twoim motocyklu możesz to z czystym sumieniem zaślepić:)

 

Wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

Układ o którym piszesz faktycznie służy ochronie środowiska ale działa na zasadzie zasysania do kolektora wydechowego dodatkowego powietrza redukując w ten sposób poziom niespalonych węglowodorów w spalinach. Taki "dopalacz" niespalonych cząstek paliwa. Nie ma nic wspólnego z układem odpowietrzania zbiornika paliwa.

Natomiast wracając do otworu - przykro mi ale nie wiem i nie pomogę. Sorry Ostek.

PZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Dzisiaj specjalnie przyjrzałem się drz400SM wersja usa która stoi na warsztacie i rozkminiłem ta plątaninę rurek i faktycznie pomieszałem 2 osobne układy, tzn tak jak napisałeś tą rurką jest dostarczane powietrze do kolektora wydechowego, ale w tym motocyklu jest tez 2gi układ (puszka za akumulatorem i masa wężyków połączona z odpowietrzeniem zbiornika i gaźnikiem) i on działa tak jak napisałem wyżej tyle że jest zasilany podciśnieniem z gaźnika :). Tak czy inaczej jak niemasz tego ustrojstwa do dopalania spalin to możesz ten otwór zaślepić ( w mojej drz go w ogóle nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie to że w środku jest pusto to ta blaszka wygląda niemal identycznie jak wyjście na obrotomierz w mojej Hondzie, jest w niej też króciec i wąż odchodzący do góry zbiornika oleju to może być równie dobrze część systemu odmy jeśli tu jest mokra miska olejowa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zaśmiecasz to 4um a przy okazji także 4um śląskie a przecież wystarczy zajrzeć do serwisówki lub katalogu części aby się przekonać "po co ta dziura ?".

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zaśmiecasz to 4um a przy okazji także 4um śląskie a przecież wystarczy zajrzeć do serwisówki lub katalogu części aby się przekonać "po co ta dziura ?".

Piter, jak rany - zgorzkniały jakiś jesteś.

Napisałeś zdanie z 26 słowami zamiast napisać z jednym - odma albo coś innego. Życzliwości troszkę, please.

Nie zawsze łatwo i szybko można dokopać się do materiałów - serwisówki lub fiszek. Ostatnio poszukuję namiętnie serwisówki do VS600. I co ? I kiszka z wodą.

Pozdrawiam

PZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, jak rany - zgorzkniały jakiś jesteś.

Napisałeś zdanie z 26 słowami zamiast napisać z jednym - odma albo coś innego. Życzliwości troszkę, please.

Nie zawsze łatwo i szybko można dokopać się do materiałów - serwisówki lub fiszek. Ostatnio poszukuję namiętnie serwisówki do VS600. I co ? I kiszka z wodą.

Pozdrawiam

PZ.

To nie moja zgorzkniałość tylko staram się zrozumieć dlaczego spora grupa naszych użytkowników jest aż tak leniwa? Czyżby myślenie bardzo bolało? A może poza obrazami Picassa nie potrafią odczytać innych rysunków?

Staram się podpowiedzieć jak rozwiązać problem a nie wyręczać ich odpowiadając bezpośrednio.

Konkretna informacja jest takim samym towarem jak kilo cukru za który trzeba zapłacić w Biedronce.

Odnośnie serwisówki : zamówisz ją w KAŻDYM salonie Suzuki i otrzymasz w ciągu kilku dni.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić kasę i zdobyć w necie pirata musisz niestety poświęcić na to dużo czasu lub czekać aż ktoś popracuje na kompie a Ty załapiesz się na gotowca trzymając się zasady że praca jest dla głupich.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja zgorzkniałość tylko staram się zrozumieć dlaczego spora grupa naszych użytkowników jest aż tak leniwa? Czyżby myślenie bardzo bolało? A może poza obrazami Picassa nie potrafią odczytać innych rysunków?

Staram się podpowiedzieć jak rozwiązać problem a nie wyręczać ich odpowiadając bezpośrednio.

Konkretna informacja jest takim samym towarem jak kilo cukru za który trzeba zapłacić w Biedronce.

Odnośnie serwisówki : zamówisz ją w KAŻDYM salonie Suzuki i otrzymasz w ciągu kilku dni.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić kasę i zdobyć w necie pirata musisz niestety poświęcić na to dużo czasu lub czekać aż ktoś popracuje na kompie a Ty załapiesz się na gotowca trzymając się zasady że praca jest dla głupich.

Wiem, Piter, wiem.

Poprzekomarzać się chciałem kapkę troszkę )))

A co do serwisówek - burzy mi się krew na ceny tych publikacji (Haynes na poziomie 190 PLN zawsze powoduje u mnie bóle zębów a mimo to zajmują już trochę miejsca na półce). Dlatego szukam w sieci. Wspomniana przez Ciebie zasada nie jest prawdziwa a jedynie dobrze rozreklamowana.

Pozdrawiam Cię serdecznie

PZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...