Skocz do zawartości

Miałem jechać do Częstochowy, ale chyba nie warto!


Cielak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a czym się różni jęczący skuter od motocykla , i nie każdy motocykl posiada głośne wydech, my na motocyklach to przynajmniej posiadamy uprawnienia, a dzieci i starsi ludzie na skurerkach to dopiero zagrożenie i chałas, ja mnieszkam niedaleko mnieściny Lubaczów i jest tam zakaz wjazdu dla motocykli(ale nie dla skuretów i motorowerów) do centralnej części, gdzie przy tak małym mnieście to jak zakaz poruszania się po tym mnieście, nic nie poradzimy na to co kretini sobie wymyślą,

 

dla przykładu podam że gość na przeglądzie chciał mi wmówić że na światłach mijania powinny mi świecić dwie lampy a nie jedna, itłymaczenia typy "ale tak ten motocykl wyjechał z fabryki" nie pomagają ,

 

tak samo jest z przepisami panującymi w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni jęczący skuter od motocykla , i nie każdy motocykl posiada głośne wydech, my na motocyklach to przynajmniej posiadamy uprawnienia, a dzieci i starsi ludzie na skurerkach to dopiero zagrożenie i chałas, ja mnieszkam niedaleko mnieściny Lubaczów i jest tam zakaz wjazdu dla motocykli(ale nie dla skuretów i motorowerów) do centralnej części, gdzie przy tak małym mnieście to jak zakaz poruszania się po tym mnieście, nic nie poradzimy na to co kretini sobie wymyślą,

 

dla przykładu podam że gość na przeglądzie chciał mi wmówić że na światłach mijania powinny mi świecić dwie lampy a nie jedna, itłymaczenia typy "ale tak ten motocykl wyjechał z fabryki" nie pomagają ,

 

tak samo jest z przepisami panującymi w polsce

Stary wyjątkowo inteligentnego dignostę trafiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakaz jest od wielu wielu lat a mozemy podziekowac pajacom ktorzy gonili sie alejami po nocach. odpowiedzialnosc zbiorowa jak widac funkcjonuje.

 

Prawda jest taka ze jak przejedziesz spokojnie to nikt ci nic nie zrobi.

 

Co do walki to jest troche z wiatrakami bo aleje ida do remontu a pozniej beda zamkniete dla ruchu prawie na calej dlugosci.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagności nie bardzo wiedzą co powinni sprawdzać w motorkach i co bardziej nadgorliwi czepiają się nawet kasków :icon_eek: Marecki nie jaraj tyle, bo mi dym z monitora leci jak wchodzę na forum :icon_biggrin:

Titi przy browarku już tak mam :flesje: :biggrin:

Diagności swego czasu kazali nanosić numery rejestracyjne na przedni błotnik.

Edytowane przez Marecki900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Diagności swego czasu kazali nanosić numery rejestracyjne na przedni błotnik.

 

 

 

No i aerograf był na wszystkich błotnikach. ale to nie diagności, to przepisy takie były. Dawno zresztą to było, gdzieś za czasów kiedy tatuś moj jeszcze śmigał. Ja jeżdżę od 17 roku życia i nie pamiętam, ale przepis ten był wtedy już chyba nie aktualny.

 

Marecki nie pij piwa bo raka płuc dostaniesz :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oj byl aktualny. Ja w swoim pierwszym AWO tez musialem naklejac numerek na przedni blotnik a bylo to okolo 14 lat temu. Oczywiscie po przegladzie zaraz to badziewie zniknelo z blotnika ale pan co glownie stary i kamazy sprawdzal mial taki kaprys i koniec.

Cale szczescie ze teraz glowne pytania na przegladzie to ile trzeba to czyscic.:)

Co do czw i alei. A po co tam sie pchac? No chyba dla lansu bo poza sklepami, paroma knajpami i pieszymi wlazacymi pod kola co pare metrow jak nie przymierzajac bydlo to niewiele tam jest. No ale ja wiem, ze to dla niektorych straszne uczucie jak chce sie bladego czy R1 na kolo postawic a tu widowni brak... :)

Pzdr.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja byłem ostatnio na przegladzie i nie było mojego znajomego i był kumpel a byłem fazerem znajomego wiecie co mi kazał zrobic postawic na stopy i krecic kołem a on sprawdzi czy licznik działa jak mi wiadomo licznik pokazuje od 20 mowie mu to a on ze to on jest diagonsta a nie ja i sie nie znam normalnie idioci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest niewątpliwie dyskryminacja. Motocykliści są zazwyczaj traktowani jak bandyci. Przekonałem się kiedy kumpel jadący za mną potrącił pieszego który mu wtargnoł. Podobno jechliśmy jak wariaci, tak twierdzili nieliczni świadkowie (było to poza miastem). Skuci trafiliśmy na dołek. Ale trochę winy ponosimy i my, że tolerujemy wśród nas niebezpiecznych dla otoczenia ludzi :buttrock:

 

Sytuacja, którą opisujesz jest żenująca, szkoda, że Was tak potraktowano... w mojej ocenie świadczy o braku profesjonalizmu niebieskich w tym przypadku. Ale z Policją nie jest tak źle. Jakiś czas temu patrol motocyklowy, złapał mnie suszarką, za przekroczenie prędkości. Fakt, ze miałem na aucie naklejkę Ośrodka Kształcenia Kierowców "Sarbo" - "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie", spowodował znaczny rabat punktowo-kosztowy :) A z tymi stereotypami o nas, jest właśnie tak jak piszesz - trochę sami sobie jesteśmy winni. Wystarczy, że jakiś baran przejedzie moto slalomem 200 km/h przez zebrę pełną pieszych, to ci piesi jak w twojej sytuacji, będą już całe życie widzieć w nas motocyklistach cała zło na drodze. I nie jest dla nich ważne, że 70% wypadków z udziałem motocyklisty, mam miejsce właśnie z winy kierowców pojazdu innego niż motocykl...

Po jednej z imprez motocyklowych, które organizowałem, zachęciłem Polskie Radio (wcześniej także TOK FM) i powstała audycja, która pokazywała punkt widzenia, nasz i motowrogów. Tu możesz posłuchać:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=0fxZ71COyu4

 

Sądzę, że mieszkańcy Częstochowy, właśnie z tego powodu trochę się nas obawiają. Od naszych postaw, kultury itd, zależy jak będziemy postrzegani...

 

MotoPozdro

Praetor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...