Skocz do zawartości

Dziwne stukanie w RF900:/


ivan161
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje waszej pomocy...

A mianowicie kupilem swoja Rf w sierpniu i dopiero teraz pojezdilem nia na tyle ze zaczynam slyszec pewne dziwne stukania.

Gdy silnik pracuje na biegu jałowym i po gwałtownym dodaniu gazu nie musi byc w maks obroty (wystarczy przegazowka) rownoczesnie z dodaniem gazu slychac jedna stukniecie z silnika. I tak za kazdym razem gdy robie przegazowke z biegu jalowego Neutral

Nie bardzo wiem co to jest i czy to moze byc jakas powazniejsza usterka;/

Moze wy mi pomozecie i wiecie co to moze byc??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu panewki :rolleyes: Bez przesady..najczarniejsze wizje.

Stukać może kosz sprzęgła, jakieś luzy w skrzyni biegów , luźny łańcuch rozrządu itp.

Odgłosy często się przenoszą po całym silniku.

SUZUKI = SAME STUKI ;) :)

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw w rf600. Nie naprawiałem tego zrobiłem tak ok 15tyś km i nic się nie działo.

Próbowałem dojść co to może być i doszedłem do wniosku że to kosz sprzęgła bo podobno są tam jakies nity czy coś podobnego i to sie wyrabia z biegiem czasu.U mnie te stuki narastały wraz ze wzrostem temperatury silnika.

I jeszcze jedno po synchronizacji gaźników stuki były troche mniejsze poprostu silnik na wolnych obrotach równiej pracował.

Edytowane przez gozdzik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nieporozumienie nastapilo :icon_mrgreen:

 

Otoz w tym RF slychac tylko jedno stukniecie w momencie przegazowania przcujacego na wolnych obrttach silnika. Czyli koszyk szprzegla ja obstawiam. Tylko czy w Suzuki to naprawiaja czy nie?

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki - same stuki

Kawasaki - prosto w krzaki

 

A Honada? To dla Jamesa Bonda? :biggrin:

 

 

Nie psuje się tylko to - co stoi w garaży przykryte plandeką, a te debilne powiedzonka doprowadzają mnie do furii :icon_eek:

 

 

A Yamaha? Sprzęt Allaha? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...