Skocz do zawartości

Ile mam czasu na rejestracje motocykla ?


michal750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam motocykl sprowadzony w lipcu 2008 z UK.

Chcialbym go zarejestrowac na poczatku sezonu czyli marzec-kwiecien 2009.

Czy sa jakies ustawy prawne ktore nakazuja mi zarejestrowanie w przeciagu X dni od daty sprowadzenia do kraju? Czy ktos moglby to sprawdzic i zarzucic mi ze zbyt dlugo trzymalem (uzytkowalem) niezarejestrowany motocykl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorowi pytania zalecam zapoznanie się z archiwalnymi postami. co i w jakiej kolejności należy przy sprowadzeniu zrobić było już co najmniej kilkakrotnie powtarzane

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta odprawa celna to sie nie zgodze. Sprowadzilem motocykl we wrzesniu 2007r. z UK zarejstrowalem go dopiero w kwietniu tego roku bez zadnych problemow ze nie dotrzymalem terminow. Nie zglaszalem tez niczego do urzedu celnego mimo iz w wydziale komunikacji kazali mi sie tam zglosic i zapytac czy cos ode mnie beda chcieli. Nie zrobilem tego gdyz kolega rejstrowal moto przede mna i byl w urzedzie celnym a tam sie zdziwili ze wogole przyszedl. Tak wiec w Polsce to czesto jest tak ze ci co rejstruja moto sami nie wiedza co z czym sie je. Inny przyklad nawet z tego forum: chlopaczek mial problem z rejstracja moto bo babka w wydziale stwierdzila ze ma niekompletny dowod rejstracyjny. Moto bylo przywiezione z UK i brakowalo czesci ktora wysyla sie do DVLA w celu wyrejstrowania moto z Uk :icon_rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos z Was byl w celnym? Czy tylko gadacie co usłyszeliście?

 

Nie trzeba do zadnego celnego, tylko w US 160zl zwolnienia z vatu, przeglad, tlumaczenie i szpula!

 

Na pojazd zarejestrowany w PL sa terminy nastepujace:

- 2 tyg na zgloszenie w US (2% podatku)

- 30 dni na przerejestrowanie (bez konsekwencji)

 

Na motory sprowadzone pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mozna zamknac temat.

Bylem na 95% pewien, ze nie trzeba isc do celnego, ale wolalem upewnic sie tutaj na forum.

Teraz juz jestem na 100% pewien, ze UC mozna pominac i nie ma zadnego ustawowego czasu na rejestracje motocykla. Moge sobie jezdzic nawet 5 lat niezarejestrowanym motocyklem i po 5 latach nikt sie nie przyczepi.

Wiec nie rozumiem po co wypowiadaja sie osoby, ktore nie maja o tym pojecia albo slyszaly ze znajomy ich znajomego..... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...