Skocz do zawartości

Projekt mini toru do oceny.


grayfox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam kawałek wolnej działki 40x35m. Postanowiłem zacząć budowę małego toru motocrossowego.

 

1.Jaką szerokość drogi powinienem przyjąć aby móc swobodnie w pojedynkę tam śmigać?

2.Jaki powinien być promień zakrętu? Będą to oczywiście bandy.

 

Oto mój projekt w zarysie:

 

http://img217.imageshack.us/my.php?image=torbr1.jpg

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny tor to świetne miejsce do nauki.

 

A co do hopki:

Na 40 metrach musisz się rozpędzić, wyskoczyć i zahamować...... trochę krótko. Chyba, że to będzie naprawdę mała hopka.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie będę się uczył skakać na profesjonalnym torze..

 

Ja zaczynałem od toru klubu MKM, który w moim mniemaniu nie odstaje od profesjonalnych torów, na których przeprowadzane są MP i Puchary.

 

Zaletą jest obecność bardziej doświadczonych motocyklistów, których można zapytać o radę, a także to, że tor jest profesjonalnie zbudowany, ma hopki na których można bezpiecznie skakać, są bandy, zabezpieczenia itp.

 

IMHO nie warto - poświęcisz dużo czasu i pewnie pieniędzy, a efekt będzie mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy własny tor,ciągle przerabiamy,powiększamy hopy.

Wiadomo,zaczynalismy od zera umiejętności teraz tor od tamtej pory przebudowany został 6 razy.

Warto poszukac trochę większego terenu.Nasz wyrwaliśmy z agencji rolnej z dzierżawą na 15 lat jako nieużytek rolny.

Szkoda inwestycji na małym terenie,kasę utopisz,stwierdzisz że mało miejsca i będziesz szukał coś większego.

Sam projekt jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproś paru kumpli na moto, zacznijcie jeździć według planu, 2h i masz tor

a reszte to już można po wyjeżdżonych śladach udoskonalać

i to jest najlepsza rada. ostatnio niedaleko ode mnie na sciernisku zrobili sobie wlasnie takie tor wyjezdzony i z tego co widze to fajnie mozna tam posmigac. koszty zerowe, a fun niezly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"zaproś paru kumpli na moto, zacznijcie jeździć według planu, 2h i masz tor

a reszte to już można po wyjeżdżonych śladach udoskonalać"

 

Dokladnie my z kolegami wpadlismy jeszcze na taki pomysl zeby powbijac paliki w celu wytyczenia zakretow itd! i tak jak juz Remy napisal koszt zerowy a fun niezlyy;) pozdroo!

 

a na dzialce jak juz tak chcesz to wystarczy ze zrobisz jedna hopke do nauki lotow,polecisz na prosesionalny tor i bedzie Ci juz latwiej sie doksztalcac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...