Skocz do zawartości

Czym odkrecic lolanko?


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Mam maly problemik. Nie mam odpowiedniego klucza do odkrecenia kolanka w MZ. CHodzi o ta srube co wchodzi w cylinder.

Tzn. okdrecic jakas zabka zawsze moge, ale bardziej mnie zastanawia wkrecenie. Mam nowe kolanko i nowa nakretke (qrde tylko te dwie rzeczy 67zl kosztowaly 8O ) wiec nie chcialbym tej nakretki zaraz zniszczyc zabka ;).

Moze znacie jakis knif jak to wykrecic?

Pozdrawiam

 

PS

Heh, tak bez specjalnego celu zdjalem sobie pokrywke sruby glowki ramy... Okazalo sie, ze moge nia krecic w palcach 8O. Byla calkiem odkrecona 8O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

W oryginalnym zestawie kluczy do MZ byl taki spec pazurkowy. Skoro go nie masz to trudno. Odkrecenie mozna ptrzep-rowadzić czymkolwiek. Oczywiscie problem bedzie z przykreceniem. Jezeli mozesz to poćwicz wkręcanie nakretki kolanka bez wlasnie kolanka czyli sama nakrętka + cylinder. Zdarza sie że podczas wkrecania szlag trafia początek gwintu w cylindrze. Najbezpieczniehsza metoda to wyjecie kolanka z tłumika a nastepnie wkręcenie nakretki z kilankiem w cylinder. Dopiero póżniej wsuwa się tłunik na kolanko i mocuje tłumik pod blokiem silnika i w uchwycie tylnym. Tym sposobem zawsze uzyska się w miare szzelne połączenie gara z kilankiem bez mozliwosci uszkodzenia gwintu - dokręcac nie trzeba z wielką siłą - można delikatnie żabką.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki patent, do ktorego niepotrzebabylo zadnego klucza: gdy mialem juz rozlaczone miedzu kolankiem,a tlumikiem poprostu ciagnalem samo kolanko "do gory" i tak jakies 80stopni odkrecalem kolanko do gory i dalej nakretke moznabylo palcami odkrecic. podobnie z przykrecaniem...przykladalem kolanko w pozycji jakies 80stopni obrotu za wysoko,nakretke palcami tyle ile dalo rade, a nastepnie kolankiem krecilem w dol i samo sie dokrecalo :D

pewnie niewiele zrozumieliscie z mojej wypowiedzie,ale bez zadnej foty ciezko to opisac :D ok pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Jak kolanko nam nie lata po zakreceniu. To mozemy odkrecic nakretke przy pomocy kolanka. Ja zakrecam i odkrecam kolanko w swojej 251 nie urzywając kluczy dociskam kolankiem: najpierw zakrecam ręką nakrętke , i potem trzymając lewą ręką nakretke, a prawą kolanko , i nakrętke i kolanko kręcimy az sie docisnie i odwrotnie, ale nie u każdego tak można :)

 

Pozdrowienia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w CZcie na kolanku nakrętkę z nacięciem koronowym, można ją było pazurkiem dociągnąć albo dostukać lekko jakimś przecinakiem ale niestety, zawsze z czasem się odkręcała. Jedyne wyjście to stuknąć w każdy występ koronki z osobna albo klucz do rur. Niestety po innych zabiegach po 100-200 kilosach zawsze kolanko latało...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...