Skocz do zawartości

Mz ES250 tzw. jaskołka lub pannonia 250 tlf


55555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w ta zime mam zamiar odnowic jakiś zabytek

wybor padł na es250 lub panonie

teraz mam pytanie ktory motocykl będzie droższy w renowacji, z którym są wieksze problemy, jak z częściami NOS, i jeszczze jedno

czy kwota 750-800 zł wystarczy na pochromowanie takich elementów jak:

felgi, kierownica, ramka przedniej lampy, tłumik, szprychy, korek, sprężyny ew.szklanki, lagi, osprzet silnika tzw kopki nożki itp, plus coś tam jeszcze ?

kwota która chciałbym przeznaczyc na zakup motocykla to 1000zł zaś na reowacje to ok 3500zł malowanie mam za ok 500-600 zł czy oplaca sie w ogole bawić w takie coś z taka kasa? polerowanie robie sam silnik składam sam, motocykl tez,

i jeszcze jedno ile wynosza koszty rej takiego zabytka.

 

a moze inne moto niż es250 lub panonia? doradzcie, wszelkie porady mile widziene

 

 

pozdro Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ tropik fajny motor, szybki ale miekki, panonia, nie miałem, ale zaden nie jest kultowy, narobisz sie, zapłacisz, i co? no bedziesz miał fajnego tropika który kojarzy sie z milicja obywatelska, ktos sie obejrzy, albo nie, a zrób WFM, czy SHL albo Janka i stan na chwile pod sklepem zobaczysz co sie bedzie działo:-)Janka to nie, ale cwajtakty ludowe dostaniesz jeszcze za małe pieniadze bo za 500kupisz w miare kompletne moto, a czy bedziesz remontował MZ, panonie czy Fumke to wydasz te same pieniadze i ta sama robote-ale wybór nalezy do ciebie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat, pofanzoliłeś motocykle. Koledze chodzi o Mz jaskółe, a nie o Trophy. A jaskóła to całkiem inna baja. Jesli chodzi o Junaka, to na pewno nie zmiesci sie w kwocie, którą dysponuje. A WFM i SHL to motocykle mniejsze i wolniejsze, co oczywiscie nie musi byc argumentem przeciwko nim.

 

55555, Pannonie taniej kupisz. Motocykl prosty w renowacji, klasyczny wygląd. Co do Jaskóły to w swoich czasach uważana była za motocykl najmniej awaryjny i była droższa od Panny. Obecnie to kwestia gustu i zasobności portwela. Mnie osobiscie bardziej podobają się "przestarzałe" rozwiązania Pannonii.

 

Jesli chodzi o częsci zamienne (nowe), to chyba łatwiej bedzie z MZ, chociaż gdy masz czas to na pewno znajdziesz kontakty, które pozwolą zrobic Ci Panne na nowych częściach.

 

Tu masz wycene, którą koles mi kiedyś przesłał odnośnie chromowania części do Pannonii:

 

"Witam. Golenie 160 zł za parę, ramka fef. 30 zł, kolanka 180 zł za parę, kopniak 40 zł, zmiana biegów 30 zł, hamulec 40 zł, kierownica z klamkami i uchwytami do połki 150 zł, tłumiki mogę popchromować ale niestety wgnieceń nie prostuje, 250 zł za parę. Pozdrawiam"

 

Jego adres mailowy to [email protected]

 

Kolejne namiary to:

 

NOWE CZĘŚCI DO PANNONI

 

Sprowadzone z Węgier!!!

Jeżeli czegoś potrzebujesz to dzwoń a napewno się dogadamy. Mam całe komplety tarcz sprzęgłowych, felgi, linki, pokrowce siedzeń i wiele innych oczywiście nowych części.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.

 

Łukasz

tel. 0 608 509 781 woj. mazowieckie.

 

 

 

Elementy gumowe do Pannonii:

602 477 348

 

 

Pokrowiec siedzenia: kupisz na alledrogo u wies11

 

 

 

O częsci do MZ mozesz pytać tu:

[email protected]

 

Namiary te zbieram juz kilka lat. Nie wszystkie są sprawdzone, wiec musisz sam to zrobic. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdro!

 

Ps: Mam nadzieję, że nie bekne za reklame na forum :) Zaznaczam, że nie mam z tego zadnej korzysci.

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wczoraj na bazarze znalazłem niezły korek baku do MZ tropik, taka limited edycjon:)

Z napisem "INTERNATIONALE SIX DAY TROPHY SIEGER 1963-1964-1965" masakra!!! :)

 

O!!Podobny, ale bez MZ :)

https://ssl.allegro.pl/item758756414_korek_...a_lpolecam.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na bazarze znalazłem niezły korek baku do MZ tropik, taka limited edycjon:)

Z napisem "INTERNATIONALE SIX DAY TROPHY SIEGER 1963-1964-1965" masakra!!! :)

 

O!!Podobny, ale bez MZ :)

https://ssl.allegro.pl/item758756414_korek_...a_lpolecam.html

Heh - widzisz - a mój kolega przedwczoraj wyciągnął (do kompletu - razem z takim korkiem) całą Jaskółkę z papierami :biggrin:

Dodam tylko, że jest to ES250, z "tylnym kołem krytym do połowy" i przyspieszaczem zapłonu :bigrazz:

Motocykl prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam jaskułka czy tropik, jedna brzydota, anegdota:wszyscy sie z niej smialiw epoce ze "jedziesz w lewo a swiatło prosto swieci i sie zabijasz-hahahaha" ze niby takie smieszne, a teraz to szczyt mody i doskonałosci:-)

 

 

Tia. Kretyni nie wpadli na pomysł że moto można czasem pochylić w łuku i wszystko git wtedy świeci. Zakręty robili "na kwadratowo". Buhaha. :banghead:

 

 

A co do Jaskółek - w świeżym numerze Automobilisty jest dość obszerny artykuł nt. tych sprzętów. Tzn. pierwszej, rzadkiej odmiany Jaskółki i późniejszej, popularnej wersji która jest znana w PL. Polecam.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OOO Paolo350 pisał właśnie o mnie zamieniłem się za ten motor za Jawe TS350 (dałem za jawe 300zł powyciągałem co lepsze do swojej a potem poskładałem na starych częściach byle by jeździła i z młodym sie zamieniłem za tą Jaskółę mu trzeba było motor do jazdy i katowania) miała kwit pierwszy model jak Paol350 napisał z krytym kołem i przyśpieszaczem zapłonu poszła za 1250zł na śląsk

Edytowane przez herfik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie miałem nigdy tego węgierskiego motocykla, ale z tego co czytałem i słyszałem to podobno straszny opój, 4,5 to podobno lubi brać. Więc wolałbym z tego powodu MZ, która bierze tyle ile powinna 250, a nie tyle ile rusek solo. A tak poza tym , jeżleli planujesz jeździc solo a masz niski budżet to kupuj SHL 3 biegową. Prosty jak cep, po dobrym zrobieniu bezawaryjny. Zapłon iskrownikowy. Części wręcz za darmo i wszędzie!!. Tylko trzeb bardzo selektywnie dobierać współczene zamnienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...