Skocz do zawartości

Aprilia RSV4


Rekomendowane odpowiedzi

Ks-Rider - mam tu kolege w miescie ktory na rsv1000 zrobil 22.000 km i pytal mnie o wrazenia z jazdy Tuono V4R. Po przeczytaniu 21 nr Motorrada zrezygnowal z zakupu.

Testowka na ktorej jezdzilem wydawala dziwne dzwieki przy przyspieszaniu ponizej hmm mysle ze 3tys obr. Trzeba bylo ostro ruszyc zeby ten zakres przeskoczyc. Jazda jak na V2. Miales podobne wrazenia z jazdy?

 

Nie wiem jaki przebeig ma becnie RSV znajomego, z ktorym nie widzialem sie od dluzszego czasu. Gdy ostatnim razem z nim rozmawialem mial cos pod 50 000 km i wiekszych problemow niz w innych motocyklach niemial.

 

Co do moich oczuc RSV V2 to rowniez byly jak najbardziej pozytywne. Prowadzi sie swietnie nawet jezeli pozycja pozostawia wiele do zyczenia.

 

RSV 4 smigalem bez jakichkolwiek problemow, zadnych dziwnych zachowan nie zauwazylem, wszystko jak najbardziej pozytywnie, oczywiscie szystko w ramach pracy silnika V4 ( w sumie mi osobiscie nie robilo y roznicy czy smigalbym R4 czy V4 ), ktory np w porownaniu do VFR 1200 jest o lata swietlne lepszy. Przejazdzka Tuono to miodzio, sam zastanawialem sie ( ze wzgledu na pozycje ) nad jej zakupem, ale podobnie chaba jak wiekszosc ktorzy przeczytali ten test zrezygnowalem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem info po pomiarach. Tłoki out of spec. Jakże się ucieszyłem... Powód - prawdopodobnie zbyt cięzkie korbowody. Jak się okazuje, mój silnik jest już jednym z iluś tam, które trafiły do tej firmy z identycznym samym problemem. W związku z tym modyfikacje pójdą w kierunku nowych tłoków firmy CP (komplet z pierścieniami, sworzniem i zabezpieczenia) plus tytanowe korbowody Carillo. Wałki przy okazji będą zmodyfikowane pod przerobiony dolot. Ciekawe jakie przebiegi będą robić te silniki w nowym tuno v4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tematu o tej starszej, rsv, więc napisze już tu. Wiecie dlaczego po włączeniu zapłonu, gdy resetuje się obrotomierz, jego wskazówka raz zastrzymuje się w połowie a raz na końcu skali obrotowej albo jeszcze w innym położeniu? Przeglądałem właśnie filmiki z rsv w roli głównej i zauwazyłem takie coś. Na jednym filmiku wskazówka resetuje sie tylko do połowy a już na innym wędruje do 3/4 skali obrotomierza.:crossy:

 

to zależy jak użytkownik sobie ustawi kiedy ma się zapalać dioda. standardowo jest 6k rpm a możesz sobie ustawić jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pokazuje tak błędu jakiegoś ? W niektórych motocyklach (FZS600) obrotomierz pokazuje co jest nie tak przy checkupie.

Tak gdybam tylko, bo u mnie do końca skali idzie.

 

tak jest w starym fazerze. w tołdim jest tak jak napisałem wyżej. rozłącz aku i będziesz miał wychylenie do 6k rpm.

 

błędy wyświetlają się po połączeniu kabelka diagnostycznego, no chyba, że błąd wtrysku "EFI"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Daj znać jak sprawuje się teraz moto :) Sam jestem fanem włoszczyzny i myślałem nad zakupem RSV4 lub 1098s, ale jeżeli dzieją się takie szopki to chyba jednak postawię na S1000rr lub japońskie pokemony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Generalnie wsio chodzi, ale jeszcze nie wyjechałem, znaczy wyjechałem ale na Aprilce. Czekam jeszcze na 1 oring do smarowania głowicy, został lekko uszkodzony przy składaniu, a nie chcę mieć kłopotów, biorąc pod uwagę nakład pracy i koszty. Poza tym temat się przedłużył, bo wałki z głowicami były powtórnie w DE do korekcji krzywek itd. Także jeszcze niem nie jechałem :( No i pierwszy tysiąc km raczej będzie spokojny, choć Niemcy zapewniają, że można ogień od razu... Trzeba przyznać, że ECU zestrojony pod nowe bebechy powoduje zupełnie inną reakcję na gaz i silnik wkręca się niesamowicie. Jak wszystko pójdzie oki, w niedzielę wyjadę wreszcie na moto, choć w sobotę ostra biba się szykuje, co może jednak nie pozwolić na jakiekolwiek jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...