Skocz do zawartości

Budowa customa


Gość psioter5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koło tył 400zł rama 400 koło przód 300 zawieszenie przód 800 reflektor 130 błotniki 500 zbiornik 300 śilnik 1000-1500 lakier 500 linki manetki klamki kierownica 600 papiery 1000 o czymś zapomiałem ???

 

Wiecie co panowie, wy po prostu nie chcecie mi pomóc być może dla tego że mam 17 lat, bo z tego co widziałem panu który miał 26 czy tam więcej pomogliście od razu i to bez sarkazmu uwag i niemiłych komentarzy mimo że jego problem był bardzo zbliżony do mojego, jedynie pomógł mi pan który wysłał mi link w którym mogłem stworzyć motocykl z gotowych podzespołów :) . Widzę że jak sam nie usiądę do Auto cada to żaden z ,,kolegów motocyklistów,, mi nie pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl ma wyglądać miej więcej tak

 

http://www.tauermachine.com/images/Image/b...Rockzilla-1.jpg

 

 

 

Koło tył 400zł rama 400 koło przód 300 zawieszenie przód 800 reflektor 130 błotniki 500 zbiornik 300 śilnik 1000-1500 lakier 500 linki manetki klamki kierownica 600 papiery 1000 o czymś zapomiałem ???

 

....................................CUDOTWÓRCA.........................................

 

 

 

 

Widzę że jak sam nie usiądę do Auto cada to żaden z ,,kolegów motocyklistów,, mi nie pomoże

 

Przecież nikt ci ot tak nie zaprojektuje ramy. Nie przesadzaj! Poszukaj w tym dziale wrzuciłem linki do planów budowy kilku ram i przodów.

 

 

BTW. mam na sprzedaż niesamowity motocykl.

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=453874031 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś powyżej:

Koło tył 400zł rama 400 koło przód 300 zawieszenie przód 800 reflektor 130 błotniki 500 zbiornik 300 śilnik 1000-1500 lakier 500 linki manetki klamki kierownica 600 papiery 1000 o czymś zapomiałem ???

Kalkulacja bardzo oszczędna ale do przyjęcia tylko to ostatnie 1000 zeta mnie zaciekawiło.

Mógłbyś rozwinąć ten punkt Twojej kalkulacji?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty masz może policzone zgrubnie ale wiedz o tym że w rzeczywistości jak zaczniesz budować swój motocykl to pieniędzy może zabraknąć, budowa motocykla to studnia bez dna, czasami jak rozmawiałem z ludźmi którzy zbudowali swój motocykl lub go przerobili nie są z niego do końca zadowoleni i coś zawsze zmieniają, nie mówiąc już o etapie samej budowy jak to ktoś napisał "biker work never done" czy jakoś tak :notworthy:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma chu*a, żeby dało się za 10 koła zbudować taki motocykl na tuningowym piecu v2 . Sam silnik będzie kosztował gdzieś w tych granicach,albo i więcej. Chyba,że będziesz to robił na jakimś japońskim r4.

 

 

Do tego zapomniałeś o całej pedalerii,siedzeniu,wydechach, kierunkach, riserach,kosie,płynach itp,itd

 

 

 

 

 

 

 

................................mission impossible............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zapomniałeś o całej pedalerii,siedzeniu,wydechach, kierunkach, riserach,kosie,płynach itp,itd

 

Eeee tam... daj spokój, przeca widać, że chłopak jest zdolny i rozgarnięty, sam coś skleci :cool: :) :D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Szczegóły pochłaniają sporo kasy. Niby łatwo policzyć ogólny koszt jeśli robisz sam ale końcowy koszt może się różnić sporo. Może z 50%, może więcej.

Gdybym ja tak liczył to też mało by mi wyszło.

Tak czy inaczej. Planów Ci nie damy bo nie mamy. Kto buduje moto ten ma swój konkretny plan i innego moto z tego nie ulepisz. Gdzieś na forum były linki do planów ram na bazie HD ale to nie jest ani niskie, anie dragowate ani nie da się wpasować estetycznie napędu z japonii bo HD to całkiem inna bajka z osobną skrzynią biegów, inną konfiguracją wszystkiego itp.

 

A że sarkazm w postach jest to fakt. W końcu jesteśmy polakami i mamy to we krwi. :cool: Aby zniechęcać innych do czegokolwiek. :)

 

Skoro mówisz że masz wiedzę techniczną to spoko. Poradzę Ci coś. Weź kartkę, narysuj moto jakie ci się podoba, sylwetka i proporcje itp. Następnie weź punkt odniesienia np. średnica koła i wg. niej zmierz wszelkie odległości, wymiary, kąty, gięcia itp. Koło musi być narysowane w jakiejś łatwej skali np. 1:10 czy 1:20 co by łatwiej było później przeliczyć to na rzeczywiste wymiary. W ten sposób powstanie rysunek moto w danej skali np. 1:10 i będziesz mógł go powtórzyć w skali 1:1 co będzie bardzo potrzebne przy konstrukcji rzeczywistej ramy. W tym momencie masz projekt moto. Wstępny projekt bo wiele na pewno się zmieni podczas budowy.

Myślę że dasz radę narysować to. Podstawy rysunku technicznego które znasz ułatwią Ci pracę. Chyba że Twój nauczyciel Rysunku Technicznego nie był takim faszystą starej daty jak mój to masz prawo pamiętać mniej z lekcji. :D pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by w AutoCadzie zaprojektować od razu w skali 1:1. A jeśli znasz trochę rysunku i modelowania bryłowego 3D to polecam SolidWorksa. Najpierw rozrysuj sobie wszystko jak i gdzie co ma być rozmieszczone a dopiero później można zabrać się za kosztorys i dolicz jeszcze trochę na nie przewidziane wydatki bo takie na pewno wyjdą w trakcie.

Edytowane przez blebleble

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz to zrób z wałem. Wtedy problem wymiany ukladu napędowego odpada, wał jest teoretycznie niesmiertelny. Ale dużo zabawy będzie z ustawieniem tego poprawnie przy budowie ramy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi panowie co myślićnie o takim motocyklu tylko że napędzanym za pomocą wału kardana ?????

 

Może najpierw napisz jaki chcesz silnik wsadzić do tego sprzęta???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym mam dylemat bo podoba mi się na łańcuch ale znajomi namawiają mnie na kardana jeśli kardan to od hondy magna 750 ten 100konny a jeśli łańcuch to shadow c2 ale tu już bieda bo tylko troche ponad 40 a ze spasowaniem to żaden problem bo wał jest przegubowy. tylko martwi mnie jak ten wał będzie wyglądał bo mi się wydaje że koszmarnie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...