Skocz do zawartości

łańcuszek rozrządu KLR 250 ;\


matez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z lancuszkiem rozrzadu w mojej kawce . mianowicie po wymianie tloka itd . chcialem poskladac wszystko do kupy. przed tym jak zalozylem pokrywe glowicy postanowilem ze zakrece z 2 razy silnikiem ... znaczy - rusze kopniakiem .... no i wtedy sie zaczely jazdy - zakrecilem raz , drugi- uslyszalem tak jaby przeskakiwal lancuszek a potem dupa - lancuszek sie naprezyl i nie mozna bylo ruszyc kopajki = teraz pytanie - czeka mnie wymiana lancuszka czy moze jest jakies inne rozwiazanie ??

 

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie mozesz ruszyc kopajka to pewnie zle zlozyles rozrzad , sprawdz wedlug manuala wszystkie punkty.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem polega na tym ze ... wszystkie punkty sie zgadzaja ...

martwi mnie jedna rzecz - ze po paru kopniakach w czasie krotych normalnie wszystko "działa" - slychac takie cos jakby przeskakiwal lancuszek - a potem znowu staje...

juz sprawdzalem 2 razy ... teraz juz mi rece opadaja''/

 

chyba ze sa jeszcze jakeis tajemnicze punkty o tkorych nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem polega na tym ze ... wszystkie punkty sie zgadzaja ...

martwi mnie jedna rzecz - ze po paru kopniakach w czasie krotych normalnie wszystko "działa" - slychac takie cos jakby przeskakiwal lancuszek - a potem znowu staje...

juz sprawdzalem 2 razy ... teraz juz mi rece opadaja''/

 

chyba ze sa jeszcze jakeis tajemnicze punkty o tkorych nie wiem :D

Na KLR sie nie znam ale napinacz łańcuszka rozrządu to poskładałeś?

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z lancuszkiem rozrzadu w mojej kawce . mianowicie po wymianie tloka itd . chcialem poskladac wszystko do kupy. przed tym jak zalozylem pokrywe glowicy postanowilem ze zakrece z 2 razy silnikiem ... znaczy - rusze kopniakiem .... no i wtedy sie zaczely jazdy - zakrecilem raz , drugi- uslyszalem tak jaby przeskakiwal lancuszek a potem dupa - lancuszek sie naprezyl i nie mozna bylo ruszyc kopajki = teraz pytanie - czeka mnie wymiana lancuszka czy moze jest jakies inne rozwiazanie ??

 

dzieki za odp

 

Masz poważny problem z polskimi znakami w Twoim kompie a nie z łańcuszkiem.

Rozebrałeś silnik t teraz nie potrafisz poskładać?

Jeżeli robiłeś wszystko zgodnie z manualem to nie powinno być problemu ale na wszelki wypadek powinieneś opisać krok po kroku wszystkie wykonane czynności i wtedy podpowiemy Ci gdzie zrobiłeś błąd i co należy poprawić.

Jeżeli chciałeś na siłę obrócić silnik z kopki to narobiłeś sobie kosztów na własne życzenie bo masz teraz pokrzywione zawory.

A więc opisz co już zrobiłeś i nie zwalaj winy na łańcuszek.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobiłem ...

 

żeby wymienić tłok trzeba zdjąć całą "góre" więc jakby nie patrzec ,tutaj nie wiem czy da się popełnić jakiś błąd ... potem wymieniłem to co trzeba i poskładałem

 

p.s.

w czasie ostatniej wizyty w garażu zobaczyłem że śruba napinacza łańcuszka jest luźna - i niestety nie da sie jej dokręcic bo jest wyłamana - sprawa chyba się wyjaśniła ??

 

czy możebyć jeszcze jakaś inna przyczyna - i jeszcze jedno pytanie dlaczego tak sie mogło "zrobić" skoro nic przy tym nie majstrowałem ??

 

 

 

 

 

a co do ruszania silnikiem to nie robiłem tego na siłę tylko - sprawdzałem wszystko na wykręconej świecy , a kopajką ruszałem ręką bo wtedy nie potrzeba wbyt dużej siły do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem ... składając rozrząd zrobiłem to tak samo jak znajomy mechanik z którym rok temu zagladalem do silnika - czyli normalnie założyłem łancuszek na wałki poustawiałem i dorkęciłem - a przy napinaczu nic nie bylo ruszane ani wtedy ani teraz ...

 

źle czy dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w takim razie mam zrobic? - jeśli coś się jeszcze da samemu zrobic

 

motocykl nie byl odpalany ani nic ... wiec chyba duzych szkod nie ma ( a jeżeli mogą być to jakie) ...z reszta teraz to ja juz sam nie wiem co mam o tym wszystkim myslec

Edytowane przez matez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok pierwszy : zaopatrzyć się w manuala do tego modelu motocykla

Krok drugi : rozebrać ponownie górę silnika robiąc kolejne zdjęcia ( pomogą w montażu)

Krok trzeci : zakupić części które uległy uszkodzeniu i poskładać prawidłowo

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna zdjac i poskladac rozrzad bez wyjecia/zluzowania napinacza ??? NIE CZAJE !!!! no chyba ze ten lancuszek jest o 15 cm dluzszy od wymaganej normy .

 

Zrob tak , zdjemij lancuszek z walkow i walu , sprawdz jego wymiary z manualem , ale same walki przykrecone do glowicy tak jak ma byc , wtedy ruszaj kopajka i powiedz czy nadal sie blokuje silnik. Jak blokuje to sciagaj glowice albo mysl czy na "dole" wszystko poskladales prawidlowo, jak mozna obracac walem to zmien lancuszek tym razem przy zakladniu zdejmij/zluzuj napinacz.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak poskładałeś cały silnik jak jego górę to ja na twoim miejscu rozebrał bym go z powrotem i poskładał na nowo bo potem mogą wyjśc jeszcze inne "kwiatki". A najlepiej oddaj go jakiemuś dobremu mechanikowi niech ci go poskłada jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...