Skocz do zawartości

ROYAL ENFIELD 500 Classic


motoszymek666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś miał styczność z motocyklem z tematu, w wersji produkowanej i sprzedawanej obecnie? Wiem, że na terenie Polski działa przedstawicielstwo RE i za w sumie niewielkie pieniądze można u nich nabyć nowy motocykl.

 

http://www.royalenfield.com.pl/

 

Głowne pytania, które mnie dręczą, to:

1. Osiągi - silnik 500ccm ale koni tylko 18, czy to jeździ?

2. Trwałość - jest ok, czy po zakupie trzeba każdą śrubkę porządnie przykręcić jak w chińczykach?

3. Ogólne wrażenia i frajda z jazdy - warto to kupić czy lepiej używaną japonię, np. kawasaki er5 itp?

 

Motocykl jest nowy ale ze względu na jego oldschoolowy charakter umieszczam temat w tym dziale.

 

Pzdr

Edytowane przez motoszymek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi i wrażenia jak byś się przeniósł w lata pięćdziesiąte...

Nie wiem czy obecnie jest w PL oficjalny importer, w każdym razie obecnie produkowane Enfieldy nie dostaną w PL homologacji ze względu na niespełnianie normy Euro3. Ale to ma się niedługo zmienić.

Tu szczegóły:

http://www.rockers.webd.pl/news.php?readmore=174

 

Jednak nie wiem, czy jest u nas jakiś dealer, który będzie je sprzedawał i udzieli gwarancji. Jeśli nie - pozostanie import indywidualny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no cóż doradziłem koledze zakup takiego sprzęta, odebraliśmy nowy z pruszkowa, fajny sprzęt i do tego z koszem, było to 4 lata temu, niestety po około 2 tys. km całe uszczelnienie diabli wzięli, ogólnie fajny sprzęt, tylko pali z kopa, po procedurze itd,

osobiście polecam nowe klasyki, czyli triumpha i kawkę w650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Również zastanawiałem się nad zakupem Enfielda - oczywiście do przeróbki na scramblera albo clubmana ... szukałem, oglądałem, przejechałem się i ... kupiłem W 650 :)

Minusy Royala - słaby silnik, duże drgania powodują, że co kilkaset kilometrów motocykl się rozkręca, słaba jakość wykonania poszczególnych elementów i co jakiś czas coś tam "siada". Nie są to duże usterki ale zawsze coś.

Opinię swoją opieram na motocyku kolegi, ktory aktaualnie jeździ takim motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

...Ogólne wrażenia i frajda z jazdy - warto to kupić czy lepiej używaną japonię, np. kawasaki er5 itp?

 

 

Sorki ale jak można porównać RE do ER-5??? Jakoś mi się to w głowie nie mieści - tak jakbyś zastanawiał się nad Polonezem a CIVIC'em.

 

Osobiście wolałbym kupić na ebay.co.uk motocykl z lat 60-70 za mniej i duma by mnie rozpierała non stop.

Chcesz mieć motocykl bez wyrazu ale tani w utrzymaniu i bezawaryjny to kup ER-5. Natomiast jeśli cenisz oryginalność to klasyk wyprodukowany np w GB :wink:

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapek, to temat sprzed roku.

Co do szczegolow kolego Zbymus to google twoim przyjacielem - wrzuc slowo Enfield w wyszukiwarke i powinna fma angielska zajmujaca sie nimi pokazac.

Ja nie pamietam dokladnie nazwy Hickock, czy Hitchcock ?

O znalazlem

 

http://www.hitchcocksmotorcycles.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapek, to temat sprzed roku.

Co do szczegolow kolego Zbymus to google twoim przyjacielem - wrzuc slowo Enfield w wyszukiwarke i powinna fma angielska zajmujaca sie nimi pokazac.

Ja nie pamietam dokladnie nazwy Hickock, czy Hitchcock ?

O znalazlem

 

http://www.hitchcocksmotorcycles.com/

 

Wielkie dzięki.fajna stronka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżę temat.

 

ostatnio wpadłam na model Bullet na otomoto, zaczęłam czytać co nie co i... mam mieszane uczucia :bigrazz: Niedaleko mnie jest rzekomo dealer, ale Royala jak śladu nie ma.. tak nie było :) jakoś nigdy mnie angole nie ciągnęły, ale ten ma coś cholera w sobie.

 

Gośka

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałam tego modelu na żywo, nie słyszałam jak pracuje, chce zaspokoić ciekawość - tyle. :)

 

powtórzę to raz jeszcze, wracając do dyskusji z przed 4 lat - nie interesują mnie wycackane, wydmuchane współczesne motocykle, które notabene mam na okrągło na co dzień od 2 lat, ale taki "rodzynek" zwrócił moją uwagę - nie muszę chyba pisać dlaczego? ;-)

 

a co ma? linie. wyrzucić z niego kilka rzeczy i spoko się prezentuje.

 

www.flickr.com/photos/chrisbartlett/sets/72157608812855848/ tutaj kilka koncepcji, wariacji jakby ktoś szukał.

 

Gośka

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie calowicie zgadzamy, dlatego ja tez jezdze tym :

 

MojaBSAwrzesien2010.jpg.

 

Tyle ze motocykl oprocz wygladu musi jeszcze jezdzic, a w Enfielda trzeba ostro zainwestowac zeby zaczal naprawde jedzic - podobnie jak w Junaka.

Dlatego wole prawdziwe angliki od Enfielda - roznice finzansowe nie sa tak wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, żeby się upierać - jak już pisałam, traktuje go jako ciekawostkę w świecie nafaszerowanym elektroniką :) bo trzeba przyznać, że jak na motocykl produkowany współcześnie, można go łatwo pomylić z oldtimerem :icon_twisted:

 

Gośka

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forumowiczów, dawno temu, kiedyś ... posiadał Enfilda kolega Dyzio.

Obecnie od kilku lat Żul ( taka ksywka :icon_mrgreen: ) posiada Enfilda 350 sprowadzonego z Indii.

Obaj już raczej nie udzielają się na Forum.

Z czasów kiedy wspólnie z Żulem jeździliśmy pamiętam że głównym punktem programu po powrocie z wyjazdu było, nie smarowanie łańcucha, nie dolewanie oleju, lecz dokręcanie śrubek.

Trzeba uczciwie przyznać że po pewnym czasie udało się dzięki różnym patentom utrzymać śruby i śrubki na swoim, właściwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...