Skocz do zawartości

Samochód dla rodziców...


kumkwat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Panowie, tylko tak sobie obserwuję a na ten moment Euro tak winduje w góre, że nawet nie opłaca się już zakupów robić w FC MOTO a co dopiero samochody... Przeglądałem ceny i jak na razie nie poszły w dól.

Nie mówię o tym, aby teraz sprowadzać samochód. Trzy miesiące temu było całkiem inaczej. Poza tym mój post odnosił się do aut z silnikami diesla, których na rynku wtórnym w Niemczech najwięcej i są tańsze od benzyniaków.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o tym, aby teraz sprowadzać samochód. Trzy miesiące temu było całkiem inaczej. Poza tym mój post odnosił się do aut z silnikami diesla, których na rynku wtórnym w Niemczech najwięcej i są tańsze od benzyniaków.

 

No niestety nie moge się z Tobą zgodzić. Jeśli spojrzeć chodźby na mobile.de ceny nie uległy zmianie, a za diesla trzeba dać zapłacić więcej niż za benzynę. Chyba, że ten diesel ma bardzo duży przebieg - wtedy są tańsze lub w tej samej cenie jak benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector moje 1.8T miała udokumentowane 190KM-a w seryjnie było 150.

zbierała sie niesamowicie-V-max 250 a srednie spalanie 10-12 litrów:) i to przy naprawde rozsądnym traktowaniu bo i 18 czasem wyszło na 100!

ogólnie smiga to super tylko trza mieć pieniążki na takie zabawki!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector moje 1.8T miała udokumentowane 190KM-a w seryjnie było 150.

zbierała sie niesamowicie-V-max 250 a srednie spalanie 10-12 litrów:) i to przy naprawde rozsądnym traktowaniu bo i 18 czasem wyszło na 100!

ogólnie smiga to super tylko trza mieć pieniążki na takie zabawki!

 

Dlatego właśnie pytałem bo na razie słyszałem obiegowe opinie, że silniczek jest zajefajny :) Dość często myślę nad takim silnikiem jak będę kupował auto. A może dlatego aż tyle Ci paliła jak miałeś tak bardzo podkręcony ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że Niemcy pozbywają się diesli, patrząc na Renault Lagune II z roku 2003 diesel jest za średnio 5000 euro, a benzyna za 7000. Ciekawe. Sam niedawno byłem w Niemczech i tam coraz więcej osób jest negatywnie nastawionych do diesli.

 

 

zazwyczaj ( wykluczajac auta od dziadkow :icon_twisted: ) diesle w wiekszosci to auta z firm, wiec duzy przebieg to raz, czesto porysowane, wgniotki parkingowe, zapuszczone wnetrze itp. Patrzac ogolnie to czesciej w lepszym stanie sa samochody w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj ( wykluczajac auta od dziadkow ) diesle w wiekszosci to auta z firm, wiec duzy przebieg to raz, czesto porysowane, wgniotki parkingowe, zapuszczone wnetrze itp. Patrzac ogolnie to czesciej w lepszym stanie sa samochody w benzynie.

 

e tam gadanie ... nikt Ci nie kaze kupowac kota w worku. Ja tam ogolnie wystrzegam sie samochodow co to zestaw pod telefon maja albo kratke (chyba ze od jakiejs znajomej firmy - ostatnio mialem okazje aby nabyc ladnie utrzymane picasso w dieslu, ktorym to pani ksiegowa dojezdzala do pracy z przebiegiem faktycznym okolo 150kkm, oczywiscie serwisowane - 2003r - 21000PLN).Zreszta to tak jak z zakupem motocykla - nie patrzy sie na rocznik ale glownie na stan.

A samochodu z polskiego komisu to juz w ogole nie odwazylbym sie kupic :( Prawie wszystkie auta jednoroczne dwu-trzyletnie, ktore sa w sprzedazy maja mroczna przeszlosc i zostaly cudownie ozdrowione. Dlatego wole kupic w niemczech, od prywatnej osoby, zwykle z niezylm wyposazeniem niz u nas i miec stresa przy wiekszych predkosciach czy aby dobrze wszystko pospawali :biggrin:

 

PS. Diesel to calkiem niezly wybor biorac pod uwage kierowcow tirow i ich "oszczednosci", ktore srednio sa o 1zl/l tansze niz na stacjach benzynowych. Trzeba tylko trafic na stalego dostawce ktory tankuje na sprawdzonych stacjach (tzn takiego ktory jezdzi lepszym sprzetem - na pompowtryskiwaczach lub common rail`u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że Niemcy pozbywają się diesli, patrząc na Renault Lagune II z roku 2003 diesel jest za średnio 5000 euro, a benzyna za 7000. Ciekawe. Sam niedawno byłem w Niemczech i tam coraz więcej osób jest negatywnie nastawionych do diesli.

 

Pytanie czy nie jest to kwestia podatków od aut spełniających jakieś tam normy euro 3 czy ileś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie:) 150 KM srednio spali w okolicy 10 litrów-te silniki poprostu potrzebują paliwa i tyle.

no bo nei masz diesla :) . i tu jest kolejna zaleta silnikow diesla - czy cisniesz do oporu czy nie amplituda spalania nei bedzie wieksza niz 2-3 litry.

 

nie bal tez bym sie tak bardzo samochodów z kratkami i zestawami glosnomowiacymi, przynajmniej bardziej prawdopodobne ze byly prawidlowo serwisowane a to jest na wage złota.

 

duzo bardziej istotne czy nie byl bity - moj znajomy rozbil nową octavie, 30kkm przebiegu. naprawa w autoryzowanym serwisie prawe przekroczyla wartosc auta, ale to juz nie bylo to. auto juz nie trzymalo sie drogi i caly czas wynikialy jakies cuda w postaci opadających szyb czy przeciekającego nadwozia. a wygladalo jak nowe.generalnie prowadzila sie o niebo gorzej niz moja, pofirmowa skoda z kratką dwoma zestawami glosnomowiacymi i 0,5mln przebiegu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo V50 w dieslu jest świetnym samochodem, jeżdżę takim i polecam. Ogólnie diesle są bardzo przyjemne w prowadzeniu i wcale nie są głośne, zwłaszcza nowe. A co do cen w Niemczech to oni chyba przesadzaja...

 

Ile masz przejechane kilometrów tym volvo z ciekawości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...