Skocz do zawartości

Bezpieczne trenowanie jazdy w Poznaniu


SartaB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem świerzakiem motocyklowym i chciałbym w bezpiecznych warunkach potrenować na swoim nowym moto, technik jazdy. Czy w Poznaniu jest jakieś bezpieczne miejsce, gdzie można potrenować przeciwskręt, hamowanie awaryjne itp itd? Z kursu niewiele wyniosłem, a chciałem potrenować w możliwie bezpiecznych warunkach a nie bezpośrednio na drodze. Egzamin zdałem ale mam poczucie, że moje umiejętności są naprawdę mizerne. Przekonałem się o tym (całe szczęście bezboleśnie) całkiem niedawno :crossy:

Myślałem o jakichś parkingach przed marketami ale nie wiem czy to jest właściwe miejsce...

Jak tylko naprawią mi moto chciałbym mieć już jakieś namiary na miejscówkę coby zabrać się za szlifowanie umiejętności praktycznie odrazu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i informacje w tym zakresie.

 

PS. Jeśli jest w Poznaniu ktoś cierpliwy co by podszkolił nowicjusza byłoby bardzo fajnie :biggrin:

PPS. Wiem, że już późno i sezon się kończy ale chyba w nauce chłodniejsza pogoda nie przeszkadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście trenuję sobie na placu targowym, nie cały jest w asfalcie ale 5 m szeroki i kilkaset długi po 2 alejki.

 

Parking się nadaje ale jeśli kostka to warto uważać i pamiętać, że stan samochodów w polsce jest tragiczny i wszędzie po nich nasrane olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło ronda Żegrze przed WSK jest taki parking mały, tam jeździłem jak chciałem samochodem sobie zakręty poćwiczyć, tylko on trochę mały jest i w dzień raczej samochody na nim stoją. Na moto jeszcze tam nie byłem.

Poza tym masz parking przed M1, nawet gdzieś tam jest ósemka z kostki zrobiona :icon_exclaim: Wieczorem można sobie spokojnie pojeździć (ale tylko wieczorem, w dzień na każdym jest zbyt duży ruch). Jeśli wolisz asfaltowy, to Carrefour na Franowie ma taki. To tyle z moich okolic, reszty Poznania nie znam tak dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co już była gleba? :icon_biggrin: :flesje:

 

...Przekonałem się o tym (całe szczęście bezboleśnie) całkiem niedawno :(

 

...

 

Jak tylko naprawią mi moto ...

 

no chyba tak pzdr :wink:

Edytowane przez rahu

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak pzdr :buttrock:

 

ano była była :icon_mrgreen:

ale będzie OK. Człowiek załapie trochę pokory, ogłady, respektu..

No nieważne co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Będzie moto będę trenował na placykach.

W okolicach wjazdu na Malte przy stoku widziałem (chyba ul. Baraniaka) pas z ósemkami.. Jak przyjdzie pora to to dokładnie obadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed każdym duzym marketem masz parkingi ktore z reguły po 21 są puste. ponieważ masz uprawnienia do jazdy na moto nikt do ciebie sie nie przyczepi ze trenujesz sobie.

ten parking przy baraniaka jest troche "maławy" ale wolne manewry da rade tam cwiczyc zreszta wykorzystuja go szkółki PJ

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...