Skocz do zawartości

..instruktor jazdy


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy jest ktos z was instruktorem jazdy na motocyklu?

Trudno jest zdobyc uprawnienia? (gdzie? jak dlugo? ile kosztuja?)

Przyjemna praca?

Oplacalna?

Jakie sa podstawowe wady i zalety owej pracy?

Sa perspektywy na przyszlosc odnosnie tej posady?

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy jest ktos z was instruktorem jazdy na motocyklu?

Witaj!

Jestem instruktorem. Prowadzę szkolenia dla osób ubiegających się o prawo jazdy m.in kategorii A1, A.

Chyba, że pytasz o osoby z uprawnieniami INSTRUKTORA TECHNIKI JAZDY. Ja takich nie posiadam.

 

Trudno jest zdobyc uprawnienia? (gdzie? jak dlugo? ile kosztuja?)

Czytaj tutaj...

 

Przyjemna praca?

Oplacalna?

Jedno z drugim nie zawsze idzie w parze. Jeśli robisz coś dobrze, to będzie opłacalne.

Szczególnie w przypadku "szkoleń motocyklowych", jest to praca dla pasjonatów. Musi sprawiać przyjemność.

 

Jakie sa podstawowe wady i zalety owej pracy?

Wady:

-wcześniej możesz "posiwieć albo wyłysieć" :icon_razz:

Zalety:

-praca, ciągły kontakt z ludźmi...

 

Sa perspektywy na przyszlosc odnosnie tej posady?

 

Wydaje mi się, że ogromne, szczególnie dla instruktorów techniki jazdy.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa perspektywy na przyszlosc odnosnie tej posady?

 

Wydaje mi się, że ogromne, szczególnie dla instruktorów techniki jazdy.

 

Biorąc pod uwagę ile osób szuka kursów doskonalących technikę jazdy to taka fucha jest jak najbardziej przyszłościowa.

Z drugiej strony ciężko byłoby wyżyć tylko z takiej pracy, biorąc pod uwagę że sezon w Polsce trwa około 6 miesięcy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie odradzam Ci zdobywanie tylko uprawnien A. jezeli juz to A i BE.

 

Zalety pracy - kontakt z mlodymi ludzmi, potrafi dac sporo satysfakcji ( zwlaszcza te najciezsze przypadki )

 

Mozesz sam sobie zrobic grafik pracy w zaleznosci od upodoban, nie zawsze jednak idzie w parze z wolnym czasem klietow. Jezdzisz wlasciwie caly czas nowym autem.

 

Wady - Wlasciwie nienormowany czas pracy. Zaczynasz stosunkowo pozno i pozno konczysz, czasam i wczesnie rano i pozno konczysz, praca nerwowa tak jak wspomnial przedmowca iczie szybko osiwiec. Pozatym bardzo wyczerpujaca psychicznie, i nie tylko ( moze sie troche z ta psychika zle wyrazilem ), ale wyczerpujaca - poprzez stala koncentracje.

 

racjonalnie wiecej wad niz zalet ale jest to cos....

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z drugiej strony ciężko byłoby wyżyć tylko z takiej pracy, biorąc pod uwagę że sezon w Polsce trwa około 6 miesięcy....

Jakoś mnie wychodzi ponad 10 miesięcy pracy co roku :icon_rolleyes:

A Wyszków nie ma innego klimatu niż Warszawa...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mnie by interesowalo, czy tylko z A jestes w stanie sie utrzymac ?

U nas zbinalbym marnie ;)

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mnie by interesowalo, czy tylko z A jestes w stanie sie utrzymac ?

U nas zbinalbym marnie :icon_biggrin:

 

:lalag:

Zawodowo zajmuję się szkoleniem motocyklistów i prowadzeniem wykładów.

Od siedmiu lat nie wsiadłem z kursantem do auta - uczę tylko motocyklistów.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako, że ostatnimi czasy zastanawiam się co z sobą począć to nasunęła mi się myśl o byciu instruktorem. Tylko nie chciał bym być takim "zwykłym" tylko takim pro. I mam kilka pytań do osób obeznanych. Mianowicie, czy Wy jako osoby ucząca pełnej formy nauki (przeciwskręt, zejście na kolano) macie jakieś dodatkowe papiery, czy po prostu macie ukończony kurs instruktora, a że się znacie to i uczycie całej techniki?

Gdzie te ewentualne dodatkowe papiery (kurs instruktora jazdy sportowej... nie wiem co jeszcze) można zrobić w Polsce.

Na chwilę obecną to chyba tyle pytań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chciałbyś zostać instruktorem sportu motorowego w dyscyplinie wyścigi motocyklowe musiałbyś spełnić następujące warunki:

-wykształcenie minimum średnie

-przejście ogólnej części kursu na instruktora sportu (organizują szkoły wyższe i inne jednostki mające uprawnienia w tej dziedzinie) - jeśli masz magistra AWF-u to z tej części jesteś zwolniony

-przejście kursu Instruktorów Sportu Motorowego w danej dyscyplinie -część specjalistyczna 150h (organizuje zazwyczaj PZM)

 

aby przyjęli Cię na kurs w PZM wymagają

-posiadania licencji sędziego przez min. 3 lata w ciągu ostatnich 10 lat

-posiadania licencji zawodnika Mistrzostw Polski przez min. 3 lata w ciągu ostatnich 10lat

 

egzamin zazwyczaj po kursie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolegę pytałam o + i - pracy instruktora (co prawda on szkoli tylko na B) -> nie ma umowy o pracę i nie zna nikogo kto by miał.

 

Niesamowite jest to co pisesz :biggrin:.Podzielisz się jakie są plusy i minusy??

Bo tutaj jest jeszcze jedna sprawa: Waj du ju du dat? Dla jednego plus to dla innego minus.

 

A zakładając, że jestem instruktorem jazdy na kat A(nie sportowa i nic w ten deseń) i jakbym chciał uczyć "sportowej techniki" tj. zejście na kolano, przeciwskręt i ogólnie zaopatrzyć kursanta w wiedzę, która wydaj się być niezbędna do prawidłowego i świadomego poruszania się na dwóch kołach, to czy muszę wtedy mieć papiery instruktora jazdy sportowej? Czy kursant ma wtedy prawo/obowiązek prosić mnie o pokazanie ewentualnych kwitów?

 

 

Konrad wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładając, że jestem instruktorem jazdy na kat A(nie sportowa i nic w ten deseń) i jakbym chciał uczyć "sportowej techniki" tj. zejście na kolano, przeciwskręt i ogólnie zaopatrzyć kursanta w wiedzę, która wydaj się być niezbędna do prawidłowego i świadomego poruszania się na dwóch kołach, to czy muszę wtedy mieć papiery instruktora jazdy sportowej? Czy kursant ma wtedy prawo/obowiązek prosić mnie o pokazanie ewentualnych kwitów?

 

Będąc instruktorem nauki jazdy musisz nauczyć kursanta właściwej techniki jazdy, jazdy zgodnej z przepisami ruchu drogowego i przygotować go do egzaminu państwowego dla kandydatów na kierowców kat. A1lubA. Czy będziesz go uczył schodzenia na kolano czy na dupę, to już twój interes. Najważniejsze, abyś nie uczył go czegoś na wyrost. Wszystkie ćwiczenia muszą być dostosowane do aktualnych umiejętności.

 

Ostatnio kolegę pytałam o + i - pracy instruktora (co prawda on szkoli tylko na B) -> nie ma umowy o pracę i nie zna nikogo kto by miał.

 

Temat rzeka. Jest to na tyle śliski temat, że większość przedsiębiorców zatrudnia na "umowę zlecenie" lub "o dzieło", ew. "samozatrudnienie". Pewnie ktoś tam, gdzieś ma umowę o pracę, ale sytuacja szkoły na rynku musi być bardzo stabilna. Tutaj rządzi frekwencja na kursach i stawki godzinowe. Jest dużo osób do wyszkolenie - pracujesz. Jest mało albo brak kursantów siedzisz i płaczesz - bo za siedzenie na dupie nikt nie zapłaci. Taki lajf. Swoją drogą w kiepski czas się wtrybiasz z tą myślą o instruktorowaniu. Kryzys jest na rynku, niż demograficzny daje znać o sobie. Mało jest kursantów, coraz mniej instruktorów znajduje zatrudnienie. Poszperaj na forach związanych z nauką jazdy.

Powodzenia

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...