Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie rejestracji


artur.h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i szukam porady, ale z trochę nie związanej z motocyklami. Otóż sprawa wygląda następująco: mam okazję kupic samochód zza granicy (Niemcy) ale chcę go zarejestrowac na ojca ( on zapłaci ok 470 zł a mnie stawka wyniesie coś około 1090) problem w tym, że on cały czas przebywa za granicą. I tu moje pytanie: czy da się tu w Polsce zarejestrowac samochód na niego, bez jego obecności?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem musiałbyś mieć jego pełnomocnictwo u notariusza to idzie zrobić, ale wiadomo ze musiałby przyjechać i pojsc z toba do notariusza. Ale to informacja która kiedys mi sie obiła o uszy sam nie miałem takiego problemu i zaczekaj niech napisze ktos obeznany dobrze w tym temacie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe z tymi notariuszami itp

ja miesiac temu załatwiałem rejestracje samochodu dla ojca i wystarczyło podpisane przez niego odpowiednie upoważnienie podpisane przez niego ( żadnych notariuszów itp ) + jego dowód osobisty (i oczywiście mój ) odpowiedni druczek dali mi w WK . Tak działa urząd w Poznaniu ale nie wiem czy każdy w naszym pięknym kraju ;) bo wiadomo że tu każdy sobie ustala inne przepisy :buttrock:

 

 

ps . Sztywny też mi wydali na to samo upoważnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel prowadzący komis ściągnął mi corollę z niemiec i załatwił całą procedurę bez mojej obecności. Potrzebował tylko 3 upoważnienia (UC, fiskus i Wydział Komunikacji) oraz mój dowód. Upoważnienia były zwykłe a nie notarialne. Do każdego upoważnienia opłata skarbowa 17 zł. Ponadto osobiście podpisywałem składane dokumenty. Tak więc podróbka podpisu nie przejdzie mając dowód sprawdzą podpis. Jeśli Twój ojciec nie ma paszportu, nie może zostawić Ci dowodu w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...