Skocz do zawartości

slizgajace sie sprzeglo


kelpi80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ci o przyczyny czy o efekt?

 

Efekt: na przykład redukujesz i gwałtownie dodajesz gazu żeby wyprzedzić pojazd i chociaż silnik bardzo szybko zwiększa obroty to motocykl przyspiesza bardzo powoli albo w ogóle. (tak jakbyś jechał na półsprzęgle)

 

Przyczyna: może być ich wiele, od kiepskiego oleju, poprzez zły naciąg linki sprzęgła aż do zużytych tarcz lub sprężyn.

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi to "zobrazowac"? ;)

Sprzegło to stosik tarcz. Kiedy są ściśniete kręcą się wszystkie razem przenosząc moment obrotowy. Jeśli są dociśnięte za słabo, lub nie mają już właściwości ciernych takich jak powinny zaczynają obracać się względem siebie (ślizgać po sobie) i część momentu przepada. Tak łopatologicznie.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest praktycznie taki, jakbyś zrobił redukcję na drodze piaskowej / szutrowej ( etc ) i kolo by zaczelo mielic ziemie a motocykl wolno by przyspieszal.

slizgalo mi sie sprzeglo w DR i bardzo ciezko bylo ja np. na kolo postawic - brakowalo takiego zrywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łopatologicznie nr.2:

 

Oto rysunek najprostszego sprzęgła jakie spotkałem w motocyklach:

http://www.wbv.pl/gallery.php?entry=images...fnjnijznagi.jpg

 

Kapiszi?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z drugiej strony, dlaczego sprzęgło ciągnie?

 

Tak jak było wcześniej powiedziane, gdy jest zapięty jakiś bieg i klamka sprzęgła nie jest wciśnięta to tarcze są dociskane przez sprężyny i moto jedzie. Gdy wcisnę klamkę sprzęgła to tarcze są rozsuwane i silnik jest wysprzęglony ( chyba tak to się mówi ). Tutaj nie mają znaczenia ani sprężyny ani tarcze ani przekładki, więc dlaczego mimo że tarcze sprzęgłowe są rozsunięte, motocykl próbuje ruszyć?

 

Powiecie pewnie, że to wina oleju, ale akurat w moim moto zalałem nowy olej i co prawda nie ciągnie jakoś strasznie to jednak na zimno ten efekt jest dosyć denerwujący. Kosz sprzęgłowy nie ma wyszczerbień na których mogłyby się blokować tarcze. Czy po prostu sprzęgło w moim moto jest na tyle prymitywne że tak już ma być?

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Moze byc po prostu zle wyregulowane.

Naciskasz klamke, ale skok dzwigni/linki jest na tyle krotki, ze nie wysprzegla do konca. Tarcze sa przez to lekko scisniete i sprzeglo ciagnie... Efekt, po prostu, jakbys caly czas trzymal moto na polsprzegle.

Niezdrowe to jest dla tarcz :].

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą też być zwichrowane tarcze i przez to lekko ciągnie a czasami nawet szarpie. :icon_twisted:

 

Ważny tez jest stan dzwigni sprzęgła. Jeśli dzwignia ma rozbity otwór mocujący - tam gdzie przechodzi śruba/trzpień mocujący dzwignię a zarazem będący osią obrotu dzwigni. Jeśli otwór jest "jajowaty" to będziesz miał fałszywy luz ustawiony a lince bo zamiast realnego luzu linki to spotkasz tylko luz dzwigni która chodzi góra-dół. Bardzo trudo wyregulować z taką dzwignią.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin mam podobny problem , kosz i zabierak mialem regenerowany bo mial rowki od tarcz , samym tarcza i przekladka sie nie przygladalem , ale grubosciowo sa ok bo sprawdzalem . Mam 2 kosz z tarczami w lepszym stanie , moze niedlugo przeloze tarcze i zobaczymy czy cos sie zmieni , dodatkowo na zimno praktycznie nie ma zadnego luzu na klamce a sprzeglo bierze pol milimetra przed koncem skoku dzwigni , na cieplo jest juz ok.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie wpieprze w temat. opisze co mi sie co jakis czas zdarza i niech ktos powie czy to wina sprzegla czy co i wogole dlaczego tak sie dzieje? jade sobie rozpedzam sie. wrzucam wyzszy bieg, puszczam sprzeglo, odkrecam manetke i nagle sruu wskazowka leci na czerwone pole zupelnie jakbym wrzucil na luz i dal gazu do odciecia(ale lampka od luzu sie nie swieci od razu dodam) dopiero puszczam manetke i nagle tak jakby bieg zalapuje czyli tam powiedzmy wskakuje na pozycje 7tys obrotow tak jak powinien wskoczyc normalnie. podejrzewam ze to po prostu niedbale wrzucony bieg bo normalnie mi sie sprzeglo nie slizga moto przyspiesza ok tylko wlasnie raz na jakis czas jak chce sie szybciej rozpedzic to mam taka wlasnie akcje. potwierdzacie?

 

pozdrawiam

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Niedbale wrzucenie biegu moze spowodowac "wyskoczenie" na "miedzyluz", ale zeby po odjeciu gazu samoczynnie potem bieg wskoczyl, to nie slyszalem i mi sie nie zdarzylo. Mnie przy niedbalym wrzuceniu biegu albo wskakuje miedzy luz i musze poprawic (rzadko), albo po prostu bieg wyskakuje na nizszy (czesciej).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke zle sie wyrazilem. bieg niby wskakuje od razu tylko poprostu jest efekt slizgajacego sie sprzegla. wrzucam na wyzszy bieg odkrecam manete obroty leca na czerwone pole a moto nie przyspiesza nic a nic . odpuszczam manete calkowicie (przy biegach nic juz nie gmeram) i wskazowka leci powiedzmy na 7 tys obrotow i nagle czuje juz ze maszyna 'ciagnie' poprawnie tak jakby zalapuje :icon_evil:. zdarza sie to naprawde rzadko no ale sie zdarza a ze watek podobny to zapytalem :banghead:

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...