Skocz do zawartości

Monster 600 -stuk przy zmianie biegów


kostekh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kolega niedawno kupił Monstera 600 94r.

 

Biegi wchodzą pewnie bez zgrzytów, ale z wyraźnym stukiem (przy redukcji z między gazem stuk jest trochę mniejszy niż przy zmianie w górę)

 

Czy jest to normalne w tym modelu, czy może coś jest nie tak ze skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogolnie to dosc glosne i specyficzne silniki, skrzynia pracuje glosniej niz w japonii, poza tym to juz wiekowy sprzet,

mimo wszystko

podstawa to odpowiedni olej, sprawdz czy sprzeglo dobrze rozlacza i czy lancuch nie jest za luzny...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzeglo jest sterowane linka (niektore starsze wersje) to moze wystarczy odpowiednia regulacja? Jesli hydraulika to moze pomoze dokladne odpowietrzenie ukladu... Byc moze zreszta to wcale wina lezy po stronie wlasnie skrzyni, albo "amortyzatora zrywu" - tylko nie pamietam czy w tym modelu wystepuje takie ustrojstwo za koszem sprzegla...

Najlepiej to udac sie do kogos obeznanego z tematem bo tak wirtualnie to moze byc wiele mozliwosci, nawet po zuzyte gumy zabieraka tylnej zebatki...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch jest na pewno za luźny - sprawdzimy, czy zmieni się coś po naciągnięciu.

 

Nie mogę się doszukać w sieci, ale mam podejrzenie, że być może w tym modelu występuje suche sprzęgło, co by tłumaczyło stuk przy zmianie.

 

mokre, wieksze silniki maja suche od 900ki w gore

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mokre, wieksze silniki maja suche od 900ki w gore

niekoniecznie.

Łańcuch jest na pewno za luźny - sprawdzimy, czy zmieni się coś po naciągnięciu.

Na pewno coś tam się zmieni. Stuk może być wynikiem szarpania napędem.

że być może w tym modelu występuje suche sprzęgło, co by tłumaczyło stuk przy zmianie.

Suchość sprzęgła nie ma nic do stuku przy zmianie biegów. Ono sobie stuka samo sobie na luzie. Ja w swoim odczułem poprawę wchodzenia biegów po zmianie pompy sprzęgła ze starej padliny na nową. Myślę jednak, że zacząć należy od zastosowania się do rady pawla a potem brać się za mechanikę.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...