Skocz do zawartości

CZ 125 do ramy Suzuki RM


szybki Lopez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem świeżakiem na tym forum i chce mieć cross-a ale fundusze małe i na np. Honde CR było by mnie stać(taką starszą) ale na utrzymanie już nie. Poluje już chwilę na CZ 125 516(przegapiłem jedną okazję :buttrock:() ale ostatnio nadziałem się na ramę Suzuki RM 125 95r(nie jestem pewien co do rocznika ponieważ patrzyłem na stronkę bikepics.com i tam moto powyżej 1990r mają zawieszenie upside-down więce może być starsza)lecz nie wiem czy będzie tam pasował silnik CZ. Nie chodzi mi tu o mocowania lecz o to żeby silnik był na środku gdy ustawię obie "zębatki" w lini.

Czy ktoś może pomóc??

 

Rama o któej mowa jest identyczna jak ta:

 

Suzuki

 

 

 

Ps. Chętnie kupię CZ 125/516

Edytowane przez szybki Lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

w jednej gazecie widziałem silnik od Hayabusy w ramie od Kawasaki Zephyr i jakoś się zmieścił i działało to wszystko razem. Myślę że trzeba by pomierzyć jeden i drugi silnik żeby powiedzieć czy będzie czy nie będzie po środku. A jeśli będzie przesunięcie ok 3cm to czy zmieni to wiele?? Jestem zdania że nawet tego nie odczujesz. Motocykl napewno nie będzie się kładł na żadną stronę. Mógłbyś też zastosować jakieś wstępne przełożenie żebyś miał silnik po środku tam gdzie chcesz i łańcuch w linii prostej. Ale to już wyższa szkoła jazdy.

 

Pozdrawiam

ZbyszekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kombinowanie moim zdaniem jest nieopłacalne. Mocowania silnika napewno bedzie trzeba przespawć, wystarczy ze będą troche krzywe i juz nici, silnik bedzie krzywo,jesli źle przyspawiesz wszystko się urwie.

jesli masz chociasz z 2tyś poszukaj jakiejś starszej DT 125 bez dokumentacji, to dobry sprzęd, napewno lepszy niż składak którego chcesz poskładać. Teraz idzie jesień, sezon się kończy, dozbieraj kasy i z wiosny ustrzel jakąś Dedetke, gwarantuje ze bedziesz bardziej zadowolony. Ale to tylko moje zdanie co bym zrobił na Twoim miejscu. Ale jesli już zdecydujesz się na taki wynalazek, to musisz miec miejsce, czas, dobre czesci, a przedewszystkim znać sie na tym, to musi być dość bezpieczne.

Oczywiscie ze da się coś takie zrobić, ale moim zkromnym zdaniem, to bez sensu.

pozdrawiam- włochaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do gościa od ramy niech ci wymierzy potem wymierz silnik i wszystko jasne.....

 

co do pomysłu......fakt tarczowe hamulce nowoczesna rama super zawieszenie i silnik z kopem tani w utrzymaniu.......dobry pomysł :icon_razz:

 

a tak pozatym to ja też poluję :flesje:

 

To bedzie wydumka typu Ferrari z silnikiem 126P biggrin.gif

 

bo ja wiem..........dysproporcja mocy nie jest masakryczna (28KM a rm chyba 45KM ) do tego rama wyczynowa silnik wyczynowy....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam jednak, ze jeśli po każdym wyjeździe będzie cię czekała poważna czynność serwisowa, albo z wyjazdu będziesz wracał pchając moto to szybko zrezygnujesz z tego sprzętu. Powiem tylko, że stara crossówka nie jedzie, chyba, że jest super zadbana i faktycznie mało używana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam jednak, ze jeśli po każdym wyjeździe będzie cię czekała poważna czynność serwisowa, albo z wyjazdu będziesz wracał pchając moto to szybko zrezygnujesz z tego sprzętu. Powiem tylko, że stara crossówka nie jedzie, chyba, że jest super zadbana i faktycznie mało używana;)

Te silniki CZ 125 516 są awaryjne, ale cena części jest wręcz śmieszna:)

Też kiedyś mialem taki pomysł, ale nie miałem funduszy.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzesunięcie ok 3cm to czy zmieni to wiele

 

To może byc raczej problem bo jeśli go przesunę w lewo to pewnie starterem nie obrócę.

 

Mocowania silnika napewno bedzie trzeba przespawć

 

Z kąd wiesz?? Gdzieś czytałem na tym forum że silniki CZ pasują bez problemu do ram Hondy z przed 90r. Może w tym przypadku nie będzie aż takiego problemu.

O nawet znalazłem taką wydumkę. Może właściciel się wypowie czy miał problemy z wpasowaniem silnika.

Honda CR

 

Spawać umiem nawet dość dobrze a jak nie to moge skoczyć do warsztatu samochodowego niedaleko odemnie i mi pospawa migiem za piwo.

 

poszukaj jakiejś starszej DT 125

 

Nie chcę DT. bez komentarza.

 

Napewno ktoś z tego forum ma takie Suzuki więc niech pomierzy silnik i napewno ktoś ma CZ(oczywiście mam tu na myśli Lucasa). Podajcie wymiary to porównamy.

Edytowane przez szybki Lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może byc raczej problem bo jeśli go przesunę w lewo to pewnie starterem nie obrócę.

 

sam widzisz, więcej z tym zachodu niż to warte. Nie kombinuj tylko poszukaj może jakiegoś dawcy do przeszczepu silnika jaki się należy i jazda.

Napewno mniej problemów będzie i szybciej będziesz mógł cieszyć się z jazdy a nie denerwować że sezon mija a ty kolejny dzień w garażu spędzasz.

 

Pozdrawiam

ZbyszekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko poszukaj może jakiegoś dawcy do przeszczepu silnika jaki się należy i jazda.

 

No jasne że prościej ale jak już pisałem że nie mam kasy na utrzymanie. Nie mam konkretnej pracy bo nie mam 18 lat a na zbierani wiśni niewiele zarobiłem. Nawet na "ruską" wache do mojej CZ 175 nie wyrabiałem.

 

 

PS. Od jakiej hondy jest ten silnik w tym ogłoszeniu??

Edytowane przez szybki Lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...