Skocz do zawartości

Problem z Hayqabusą


mimek.21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam taki problem jak w temacie, przy ok 3000 tyś. obrotów i przy ich spadku zaczyna się tyrkoczenie. Co to może być? Moto jest z 2002r. i ma zaledwie przejechane 6500km, wiec rozrząd chyba odpada. A tak poza ty to co się znajduje w tym deklu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o takie jakby cykanie to lepiej poddaj się od razu :buttrock:

Walcze z tym juz 2 sezon:

- regulacja luzów zaworowych,

- synchro przepustnic,

- sprawdzenie rozrządu

i wiele innych...

 

Temat nie do ruszenia :crossy:

Moim zdaniem po kontakcie w kilkoma użytkownikami i dokładnym obsłuchaniu sprzeu to takie odgłosy wydaje puszka PAIR zabudowana z przodu silnika do której cienkimi rurkami przyłączone są rurki wyprowadzone z wydechu od kazdego cylindra. Odgłosy z tej puszki są cięzkie do zdiagnozowanai bo rozchodzą się po całym motocyklu... U mnie to akurat słychać z lewej strony...

 

No chyba, że u Ciebie to nie cykanie tylko faktycznie jakieś inne tyrkotanie :crossy:

Swoją droga jeżdzę na tym drugi sezon i mam zrobione na tym cykaniu ponad 10kkm wiec jakby to było szkodliwe to dawno by sie rozlecial silnik :cool: Czasami przechodzi... ale niestety czesciej jest słyszalne...

 

Czy to jest napewno realny i udokumentowany przebieg :icon_twisted: Jesteś go pewien na 100% :icon_twisted:

 

Bo jeśli tak to nie masz czego szukać po prawej stronie w tym dużym deklu. Bo tam jest tylko łańcuszek rozrządu i impulsator. Jeśli natomiast te odgłosy są bardziej słyszalne przy schodzeniu z obrotów to wygląda to na łańuszek lub napinacz...

U mnie to cykanie słychac cały czas nie zależnie czy silnik wchodzi na obroty, czy schodzi z nich...

 

Ps. SUZI to SUZI i zawsze coś w niej bedzie cykać, stukać i pukać. Wielu użytkowników Busy narzeka na odgłosy silnika, ale niestety jestesmy w tej sprawie bezradni :P

Ps2. Dośc istotną sprawa jest to czy jest to słyszalne na zimnym silniku. U mnie na zimnym jest cisza a cykanie wzrasta wraz z nagrzewającym się silnikiem...

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy opisane w poscie #1 sa bardzo podobne do tego, co wystepuje u mnie w zx12.

 

u mnie nazwalbym to raczej 'klekotaniem' ; ) jest slyszalne glwonie na zimnym silniku pracujacym na lekko podwyzszonych przez ssanie obrotach, i wlasnie w okolicy 2-3 tysiecy. doprowadzalo mnie to do szalu, bo nie szlo zlokalizowac miejsca tego dzwieku. wydawalo mi sie najczesciej, ze to prawa, dolna strona silnika. motocykl zostal ogolocony z owiewek i dokladnie osluchany - i nic.

 

okazalo sie wreszcie, ze to podkladki/'pierscienie' na kolektorach, w miejscu ich przytwierdzenia do cylindrow. narazie nic z tym nie robie, bo za duzo babrania - zostawie to sobie na zime chociaz dobija mnie to. na szczescie zwykly przechodzien tego halasu nie wychwyci : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie wreszcie, ze to podkladki/'pierscienie' na kolektorach, w miejscu ich przytwierdzenia do cylindrow.

 

No ja też mam jeszcze malutką nadzieję, że u mnie to cykanie to nieszczelnośc któregoś z kolektorów...

Ale dojście do śrub jest fatalne i może na zimę sie skuszę.

 

A w jaki sposób upewniłeś się, że to własnie nieszczelny kolektor :) Ja próbowałem każdy kolektor z kolei przykrywać szmatą, ale niestety nic nie przycichało a ja tylko się poparzyłem :lapad:

 

Mnie też to doprowadza do szału :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

Ale jeszcze ten sezon się przemęcze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyWilku22< przebieg w mojej Busie jest 100% oryginalny poprzedni właściciel ma 55 lat i kilka innych motocykli w garażu :buttrock: zapraszał mnie na serwis aby potwierdzić przebieg ale cóż zbyt dużo kilometrów do przejechania i brak czasu. Busa stała prawie dwa lata nie jeżdżona. Zastanawiam się czy to nie ten impulsator wydaje taki wkur.....cy dźwięk. Jutro z rana porozbieram owiewki i zajrzę do tego nieszczęsnego dekla.

 

Widzę że jesteś z Polkowic. To całkiem blisko od mojego miejsca zamieszkania, więc jeśli miałbyś jutro czas to mogę przyjechać abyś posłuchał i porównał do swojego uciążliwego dźwięku. Jeśli będzie taka możliwość to napisz mi na GG i ustalimy godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...