Skocz do zawartości

Problem z Suzuki DR 350.


marcin1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Suzuki DR 350s rok 1992, 4t singiel, gaźnik Mikuni BST 33 podciśnieniowy. Ale po kolei.

 

Postanowiłem zastosować pewien zabieg zwiększający moc, otóż rozwierciłem otwory w plastikowej przepustnicy ( te obok otworu na iglicę) na 3mm średnicy każdy, poskładałem i jeździłem jakieś 2h, spektakularnego przyrostu mocy nie odczułem, ale moto chodziło dobrze. Już miałem wracać do domu gdy moto po prostu zdechło. Odpaliłem z 1 kopa, chciałem ruszyć a tu tylko buuu i zdechł. Udało mi się doturlać do domu na włączonym ssaniu. Okazało się, że pękła sprężyna w gaźniku i przepustnica była cały czas otwarta, kupiłem nową sprężynę, wyczyściłem gaźnik, poskładałem ale to wiele nie pomogło.

 

Jak jadę wolno np na 2 biegu i dodaje gazu to jest różnie raz moto przyspiesza normalnie a raz tylko sie zapulta i zgaśnie. Najczęściej jednak jest tak, że po dodaniu gazu jest buuuu, strzał z wydechu i nagle zaczyna przyspieszać po czym znowu buuu ( i tak pare razy ) aż się wkręci na wysokie obroty i wtedy idzie już normalnie. Nie ma większego znaczenia czy przyspieszam szybko czy wolno odkręcam manetkę. Generalnie jest problem z tym przejściem, jest dziura w obrotach tak jakby w pewnym momencie nie było iskry albo nie dostawał paliwa.

 

Chcąc sprawdzić czy całe zamieszanie nie jest spowodowane tym rozwierceniem otworów w przepustnicy zakleiłem jeden. Efekt jest taki, że moto nadal przerywa itd. tylko ze gorzej się wkręca na obroty.

 

Co może być przyczyną tego przerywania? Czy to są objawy padniętego modułu zapłonowego? Dodam, że na luzie moto się wkręca bez problemu. Z odpalaniem też jest nie ma kłopotu, świeca jest nowa, z resztą próbowałem na 2 i jest bez zmian.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik był całkowicie rozebrany i wyczyszczony, poza tym jak rozwiercałem przepustnicę to ją wyjołem z gaźnika i potem wyczyściłem ;) zaraz się nim przejade to będe dokładnie wiedział kiedy przerywa.

 

 

EDIT:

 

 

No to pojeździłem. Zauważyłem, że przerywanie występuje gdy silnik jest pod dużym obciążeniem, np na 2 albo 3 jadąc na niskich obrotach mocno daje w palnik a on swoje. Gdy przyspieszam spokojnie to jest ok. Zauważyłem także, że silnik przerywa tylko poniżej 5-6 tyś obrotów, gdy się rozpędze spokojnie tak ze silnik osiąga te 6 tyś i mocno przycisne to już dobrze idzie na każdym biegu.

Co poradzicie? ;)

Edytowane przez marcin1989

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiercając te dziurki zakłóciłeś zupełnie pracę membrany podciśnieniowej i stąd masz problemy w szczególności przy nagłych zmianach wartości podciśnienia. Przez to nie działa precyzyjnie iglica w rozpylaczu i masz różne mieszanki od ubogiej do bogatej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w tej gumowej membranie są 3 baaaardzo małe dziurki, są na prawde bardzo małe ledwo można je zauważyć pod światło, czy to może mieć jakieś znaczenie w tym przypadku?

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tą gumową membranę na nową i dalej jest to samo. Gaźnik czysty, giltr powietrza też, paliwo w baku zmienione. Już kończą mi się pomysły co to może być. Zauważyłem, że na postojowych czasem wypadają zapłony, czasem też jak jadę spokojnie na niskich obrotach to potrafi zdechnąć a potem odpala z 1 kopa. Ogólnie ześwirował ten mój motórek :)

 

Czy te objawy mogą świadczyć o padniętym module zapłonowym albo cewce?

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator chyba nie ma tu wiele do gadania, bo są wersje DR'ek i bez aku. Tak jak pisałem wcześniej na luzie wkręca się bardzo dobrze.

 

Byłem dziś w serwisie. Mechanik wyczyścił dokładnie gaźnik ale nic to nie dało. Sprawę gaźnika już zostawiam, bo nie wiem co tam może być nie tak. Zauważyłem, że jak silnik jest nie rozgrzany to na luzie też muli i przerywa tak jak w czasie jazdy na biegu.

 

Jak zabrać się za sprawdzanie elektryki? Co po kolei sprawdzać i jak to mniej więcej robić bo nie jestem w tym za bardzo obeznany.

 

Co może jeszcze powodować takie przerywanie? Podpowiedzcie coś !!! :buttrock:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem takiej akcji za czasow jazdy DRka, wiec za bardzo nie wiem jak pomoc. Moge tylko powiedziec, ze mialem raz taka sytuacje, ze strzelal w tlumik na wyzszych obrotach i nie mial sily jechac, jednak samo mu to przeszlo (??).

U ciebie bym obstawial na problemy z paliwem. Czy gaznik zostal na pewno dobrze wyregulowany i podlaczony?? Jesli na pewno tam jest wszystko ok, to sprawdz jak ci podaje iskre, tzn czy jest regularna i mocna. Jesli masz pod reka, to wymien odrazu swiece i sprawdz jak sie silnik zachowuje.

Przychodzi mi do glowy jeszcze test polegajacy na otwarciu pokrywy od filtra powietrza i sprawdzeniu pracy silnika.

 

Pozdrawiam :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do glowy jeszcze test polegajacy na otwarciu pokrywy od filtra powietrza i sprawdzeniu pracy silnika.

 

Pozdrawiam :icon_question:

Zapomniałem o tym napisać. Próbowałem jeździć bez filtra powietrza i bez pokrywy i moto w ogóle nie wkręcało się powyżej tych 4 tyś tak na oko.

 

Przypomniało mi się, że w międzyczasie spawałem stelaż do jazdy na gumie :bigrazz:

Odłączyłem akumulator, w stacyjce nie było kluczyków, czy takim spawaniem mogłem coś uszkodzić w elektryce? Zauważyłem, że iskra jest bardzo słaba, prawie nie zauważalna, czy to może mieć związek?

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NAPRAWIŁEM!!!

 

Motor stał u mechanika tydzień, niestety nic on nie wskórał, tylko powiedział, że modył do wymiany. Pojechałem do ziomka który ma DR 350 i podmieniłem moduł, regulator napięcia i cewkę zapłonową i.... dalej to samo :) Potem sprawdziłem jeszcze raz luzy zaworowe - ok, naciąg łańcucha rozrządu - ok.

 

W międzyczasie przyszła paczka ze sportowym gaźnikiem z pompką przyspieszającą. Dziś zamontowałem gaźnik, nawet go nie regulowałem tylko jakoś odpaliłem moto i pojechałem sprawdzić czy jest poprawa. No i jest!!! Nie dość że moto działa normalnie to jeszcze przybyło mu mocy, teraz to jest istna rakieta :) :biggrin:

 

Obecnie nie wiem jeszcze dokładnie co było przyczyną bo przy okazji montażu gaźnika odłączyłem prawie całą elektrykę tak że nic oprócz silnika nie działało :wink:

 

Jutro wszystko poskładam i ustawie i jak moto będzie dobrze działało to chyba w nagrodę je umyje :)

Edytowane przez marcin1989

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...