Skocz do zawartości

Zakupy na oficjalnej międzynarodowej stronie Alpinestars


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

Mam pytanko, ponieważ noszę się z zamiarem kupna nowego wdzianka na moto, wybrałem już model, rozmiar, kolor...

 

Model to Alpinestars RC-1

 

Chciałbym kupić taki kombinezon na ich oficjalnej stronie, zauważyłem, że można o czym wcześniej nie wiedziałem. Moje pytanie brzmi jak wygląda sprawa z cłem w naszym kraju? Bo sam kombinezon kosztuje niecałe 1000$ plus wysyłka 80$ więc nie trzeba liczyć jaka jest różnica w cenie.

 

Z tym, że ta różnica może diametralnie sie zmienić jeśli przygrzeją cło... Wygląda mi na to, że kombi pojedzie z USA, bo skoro cena jest w $... Na podsumowaniu zamówienia widnieje informacja, że w Unii Europejskiej cło na towar może wynosić nawet 30%.

 

Czy ktoś z Was posiada już doświadczenie w robieniu takich "międzynarodowych" zakupów? Jak wygląda sprawa doręczenia przesyłki do mojego domu? Najpierw drogą morską, ale jak później? Firma kurierska? A jak sprawa z tym cłem? Jeśli doliczą cło to jak będę miał to zapłacić? Bardzo pprosze o wszelkie informacje na temat takich transakcji - będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że idzie na cło. i pod podatek vat AFAIR również. i dlatego jeszcze nie pozamykano wszystkich salonów motocyklowych, sklepów agd-rtv, i paru innych typu biznesu w tym kraju ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, z tym, że na sttronce podczas składania zamówienia jest moment w którym zaznaczasz życzenia na prezent - wpisujesz życzenia i niby to leci jako prezent - związek taki, że gdzieś przeczytałem, że jeśli na przesyłce napisane jest GIFT to poodobno się nie płaci podatku - czy to prawda???

 

Jak wygląda w praktyce, jeśli kombi już dotrze do kraju i jak jest dalej doręczane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, z tym, że na sttronce podczas składania zamówienia jest moment w którym zaznaczasz życzenia na prezent - wpisujesz życzenia i niby to leci jako prezent - związek taki, że gdzieś przeczytałem, że jeśli na przesyłce napisane jest GIFT to poodobno się nie płaci podatku - czy to prawda???

 

Jak wygląda w praktyce, jeśli kombi już dotrze do kraju i jak jest dalej doręczane?

Z wysyłką jako prezent różnie bywa - czy prezent czy nie najgorszy scenariusz to +52% (30% cła +22% VAT). Jeśli przesyłka idzie na cło to dostajesz zawiadomienie listem poleconym, dostarczasz drogą pocztową bądź osobiście wymagane dokumenty (kopia dowodu osobistego, potwierdzenie zakupu - może być potwierdzenie płatności internetowej i opis co to za towar i jakie jest jego przeznaczenie), wnosisz należne opłaty i następnie decydujesz czy po odprawie celnej towar ma być do Ciebie wysłany przez Pocztę Polską czy odbierzesz go osobiście. To scenariusz jeśli paczka zostanie do Ciebie wysłana USPS i trafi na cło, jeśli na cło nie trafi to dostarczy Ci ją pod drzwi kurier Poczty Polskiej a na paczce będzie jedynie stempel, że paczka została dopuszczona do obrotu. Jeśli paczka zostanie wysłana UPS i trafi na cło to będziesz wszystkie formalności mógł załatwić drogą mailową, dodatkowo jeśli zadecydujesz, że UPS ma za Ciebie załatwić wszystkie formalności związane z cłem to doliczą Ci należną opłatę która uiścisz (razem z cłem oraz VAT) kurierowi UPS przy odbiorze paczki w domu.

Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę zrozumiałe :biggrin:

 

pozdrawiam,

E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wysyłką jako prezent różnie bywa - czy prezent czy nie najgorszy scenariusz to +52% (30% cła +22% VAT). Jeśli przesyłka idzie na cło to dostajesz zawiadomienie listem poleconym, dostarczasz drogą pocztową bądź osobiście wymagane dokumenty (kopia dowodu osobistego, potwierdzenie zakupu - może być potwierdzenie płatności internetowej i opis co to za towar i jakie jest jego przeznaczenie), wnosisz należne opłaty i następnie decydujesz czy po odprawie celnej towar ma być do Ciebie wysłany przez Pocztę Polską czy odbierzesz go osobiście. To scenariusz jeśli paczka zostanie do Ciebie wysłana USPS i trafi na cło, jeśli na cło nie trafi to dostarczy Ci ją pod drzwi kurier Poczty Polskiej a na paczce będzie jedynie stempel, że paczka została dopuszczona do obrotu. Jeśli paczka zostanie wysłana UPS i trafi na cło to będziesz wszystkie formalności mógł załatwić drogą mailową, dodatkowo jeśli zadecydujesz, że UPS ma za Ciebie załatwić wszystkie formalności związane z cłem to doliczą Ci należną opłatę która uiścisz (razem z cłem oraz VAT) kurierowi UPS przy odbiorze paczki w domu.

Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę zrozumiałe :icon_mrgreen:

 

pozdrawiam,

E"

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :icon_mrgreen: Szkoda, że na ich stronce nie ma napisane czym oni wyślą - jedynie pisze, że przybliżona data morskiej dostawy to...

 

Czyli po prostu nie za bardzo się opłaca zrobić zakup, ponieważ na Allegro widziałem, że sprowadzone z USA bądź na zamówienie z USA są za 2.900 a licząc zamówienie + opłatę wysyłki czyli 2.200 złotych + cło i inne podatki wyjdzie na to samo a problemów dużo więcej... Chyba jednak odpuszczę :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na ich stronce nie ma napisane czym oni wyślą - jedynie pisze, że przybliżona data morskiej dostawy to...

To trochę zmienia postać rzeczy bo słyszałem od osób przebywających w USA, że paczki przesyłane droga morską rzadko kiedy (czyt. nigdy) nie są sprawdzane - przypadki o których pisałem dotyczą przesyłek lotniczych bo osobiście tylko z takich korzystam (czas dostawy "pod drzwi" 4-7 dni). Paczka wysłana drogą morską przychodzi do Polski w ok. 3-4 tyg. - niestety nie wiem czy trzeba ją odbierać z jakiegoś magazynu, czy też jest dostarczana bezpośrednio pod wskazany adres.

Czyli po prostu nie za bardzo się opłaca zrobić zakup, ponieważ na Allegro widziałem, że sprowadzone z USA bądź na zamówienie z USA są za 2.900 a licząc zamówienie + opłatę wysyłki czyli 2.200 złotych + cło i inne podatki wyjdzie na to samo a problemów dużo więcej... Chyba jednak odpuszczę icon_rolleyes.gif

Dogadaj się z jakimś dobrym znajomym który ma motocykl zarejestrowany na firmę, żeby kupił to co chcesz w Polsce na fakturę, odda Ci VAT który sobie odliczy - będzie i tak do przodu o podatek dochodowy którego Ci nie odda więc w zasadzie wychodzi na zero. Jak dobry kolega i nie pazerny na kasę to Ci pomoże a Ty niewiele przepłacisz a będziesz miał to co chcesz w dobrej cenie i z Polską gwarancją.

 

Pozdrawiam,

E"

Edytowane przez EARL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kilka osób mówiło, to przesyłki firma/sklep internetowy -> osoba prywatna są kontrolowane dużo częściej niż przesyłki osoba prywatna -> osoba prywatna.

IIWY przy większych zakupach znalazłbym ziomka w USA wysłał ze sklepu paczkę do niego, aby usunął oryginalne opakowanie, ściągnął metki i wysłał to w normalnej paczce... to chyba znacznie by zredukowało szanse na dowalenie cła i kary za unikanie cła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę zmienia postać rzeczy bo słyszałem od osób przebywających w USA, że paczki przesyłane droga morską rzadko kiedy (czyt. nigdy) nie są sprawdzane - przypadki o których pisałem dotyczą przesyłek lotniczych bo osobiście tylko z takich korzystam (czas dostawy "pod drzwi" 4-7 dni). Paczka wysłana drogą morską przychodzi do Polski w ok. 3-4 tyg. - niestety nie wiem czy trzeba ją odbierać z jakiegoś magazynu, czy też jest dostarczana bezpośrednio pod wskazany adres.

 

Dogadaj się z jakimś dobrym znajomym który ma motocykl zarejestrowany na firmę, żeby kupił to co chcesz w Polsce na fakturę, odda Ci VAT który sobie odliczy - będzie i tak do przodu o podatek dochodowy którego Ci nie odda więc w zasadzie wychodzi na zero. Jak dobry kolega i nie pazerny na kasę to Ci pomoże a Ty niewiele przepłacisz a będziesz miał to co chcesz w dobrej cenie i z Polską gwarancją.

 

Pozdrawiam,

E"

 

Nistety nie mam nikogo i nie znam nikogo kto by mógł w ten sposób zrobić. A poza tym na jaki rodzaj działalności można rejestrować motocykle?

 

Z tą droga morską to też sprawa dość dziwna bo nie pisze wyraźnie, że towar popłynie tylko na moją głowę do tego sprawdzając wszelkimi translatorami wychodzi - MORSKA, ale zauważyłem, że na innych stronach jest to również rozumiane pod pojęciem zwykłej wysyłki...

 

z tego co kilka osób mówiło, to przesyłki firma/sklep internetowy -> osoba prywatna są kontrolowane dużo częściej niż przesyłki osoba prywatna -> osoba prywatna.

IIWY przy większych zakupach znalazłbym ziomka w USA wysłał ze sklepu paczkę do niego, aby usunął oryginalne opakowanie, ściągnął metki i wysłał to w normalnej paczce... to chyba znacznie by zredukowało szanse na dowalenie cła i kary za unikanie cła :)

 

I niestety też nie znam żadnego ziomka w USA :) Jedynie co jest napisane w tym momencie gdzie można dopisać życzenia jeśli zaznaczysz opcję GIFT, że na kombi i innych nie będzie widoczneych metek i naklejek z cenami. Ale kawałek dalej, że Alpinestars nie ukrywa oraz nie zaniża cen do kontroli celnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to 52 %, procentowych stawek sie nie sumuje :icon_twisted: , ale róznie może być

Cło płacisz od wartosci faktury + koszty transportu, podatek -wartości towaru po wliczeniu cła.

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to 52 %, procentowych stawek sie nie sumuje :) , ale róznie może być

Cło płacisz od wartosci faktury + koszty transportu, podatek -wartości towaru po wliczeniu cła.

 

Czyli zapłacę wysoki podatek bo cena będzie legalna więc zapewne licząc wszystko wyjdzie prawie tyle samo ile kupno u nas :icon_twisted:

 

Cholera, myślałem, że na kombi nie będzie żadnego cła :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj znajomych/rodziny/znajomych znajomych w USA (sporo studentów jeździ na work&travel camp america itp. )niech wyślą paczkę do nich , a oni przepakują do Ciebie, możesz uniknąć cła i vatu, jak dobrze poszukasz to powinieneś kogoś znaleźć... to jest najlepsze wyjście

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to 52 %, procentowych stawek sie nie sumuje :icon_mrgreen: , ale róznie może być

Cło płacisz od wartosci faktury + koszty transportu, podatek -wartości towaru po wliczeniu cła.

Istotnie, wyraziłem się mało precyzyjnie, więc podam konkretny przykład.

Zamówiłem sprzęt elektroniczny w USA (ceny podaję w złotówkach) za łączną kwotę 1925 zł - 1644 zł za sprzęt +281 zł przesyłka. Cło wyniosło 12,5% czyli 239 zł, 22% VAT 487 zł - razem 726 zł czyli dopłaciłem ok. 38% wartości towaru z przesyłką. Kwoty spisałem z dokumentów celnych dostarczonych przez FedEx.

 

Pozdrawiam,

E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie poszukałem, popytałem i już wiem co z czym się je :icon_razz:

 

Jeśli na paczce rzeczywiście będzie opcja GIFT + napisanie wartości równej 0 + żadnych rachunków, cen w środku + paczka nie będzie przekraczała wagi 7kg to podobno urząd celny się nie przyczepi.

 

Tyle, że zapewne kombi waży więcej niż 7kg... Także pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zapewne kombi waży więcej niż 7kg... Także pies pogrzebany.

No tak opcja wysyłki w dwóch częściach raczej nie wchodzi w grę :flesje:. Zaciekawiłeś mnie tym ile może ważyć kombi - jak nie znajde takiej informacji w internecie to chyba się spytam w sklepie motocyklowym :icon_razz:.

 

Pozdrawiam

E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...