Skocz do zawartości

Mamy setke!


Macjek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, gość nieźle przesadził. Kiler pełną gębą ;)

 

Ale z drugiej strony jak czytam niektóre posty to prawdziwie rzygać się chce... Wszyscy święci i grzeczni a jak wyjadą to aż ziemia się trzęsie...

 

Dostał po dupie i tyle, z jednej strony rozumiem zapewne jego "chcice", nowa maszyna, gotowa do walki... Puściło i poszedł zapie*dalać ;)

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba się wtrącę ponieważ troszkę się orientuję w prawie o ruchu drogowym i kodeksie wykroczeń. Oburzacie się że dostał tylko 1000PLN mandatu, a wystarczy troszkę poczytać i byście wiedzieli że Policjant na drodze może nałożyć mandat karny w max wysokości właśnie 1000 PLN(kłania się kodeks wykroczeń). Wyższy mandat może nałożyć tylko Sąd Grocki. I uwierzcie mi że na pewno będzie żałował swojego występku, ponieważ za brak OC fundusz gwarancyjny wystawi rachunek ok. 4000PLN, jeżeli miał prawko kat. B, to na pewno zostanie mu zatrzymane a Sąd Grocki na pewno postara się żeby szybko go nie odzyskał(odroczenie). Do tego trzeba doliczyć koszt lawety + parking policyjny (doba ok. 20PLN), a na pewno troszkę postoi tam moto. Sumując koszta na pewno szarpnie go po kieszeni więc już tak nie płaczcie że tak mało. Swoją drogą to ten max mandat jaki może nałożyć policjant jest lekko śmieszny, bo za samo przekroczenie prędkości więcej niż o 51km/h daje 500PLN + 10 pkt. Karnych, brak prawka na moto to następne 300PLN(jeżeli miał uprawnienia na inny pojazd bo jeżeli nie miał na żaden to wtedy 500PLN), do tego czerwone od 20-500 PLN itd. Kwota max mandatu powinna wynosić 5000PLN, ale to moje prywatne zdanie.

A teraz z innej bajki. Niektórzy z was piszą że to nie był motocyklista. Śmieszą mnie takie stwierdzenia, uważam że jeżeli ktoś jedzie na motocyklu to obligatoryjnie jest motocyklistą a jakim jest kierowcą czy dobrym czy złym to inna bajka, może być pajacem (bo wielu jest takich) ale nic na to nie poradzimy. Inni oburzają się że nie miał prawka, ja też nie mam i co ?? Czy świadczy to o braku odpowiedzialności i byciu pajacem. Zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą mnie spotkać jak mnie zatrzymają, tylko z ta różnicą że ja się zatrzymam.

Na koniec kilka słów na temat Policji. Znowu niektórzy oburzają się że funkcjonariusze podczas pościgu za motocyklistami powodują większe zagrożenie niż sam motocyklista. A teraz wyobraźcie sobie co by się działo jak byłby przepis zabraniający pościgu za motocyklistami z powodu zagrożeń jakie powstają podczas pościgu dla osób postronnych(czyt. Innych użytkowników dróg)!? Przyznam się że sam bym zagiął tablice i olewał wszystkich policjantów bo wiedział bym że jestem prawie bezkarny bo jedynie gdzie mogą mnie skontrolować to jak stoję na stacji paliw i tankuje!! Na szczęście jest tylko jeden przepis który ogranicza policję w stosunku do kierowców innych pojazdów, jest to kolczatka której nie stosuje się podczas stawianie blokady, nie wolno jej stosować przy próbie zatrzymania motocyklisty z wiadomych powodów. Inna bajka to wyszkolenie kierowców radiowozów. Informuje wszystkich że policjanci z drogówki są coraz lepiej wyszkoleni i nie mamy się czego wstydzić w stosunku do krajów unii. Policjanci przechodzą specjalne szkolenia w szkole Policyjnej w Legionowie. Oczywiście nie wszyscy są jeszcze przeszkoleni ale to kwestia czasu(oczywiście mowa tu o drogówce nie mylić z prewencją). To tyle co mam do przekazania, troszkę się rozpisałem ale cóż… ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Po co podnosic mandaty i uderzac w zwyklych ludzi?

Ucieczka przed Policja = przestepstwo i sprawa zalatwiona :]. Mysle, ze liczba kozakow uciekajacych drastycznie by zmalala, a Ci nieliczni uciekajacy i zlapani mieliby nad czym sie zastanawiac w pierdlu :icon_razz:.

 

A nieoznakowane radiowozy to dla mnie bzdura na resorach. W zaden sposob nie podnosza bezpieczenstwa, a je tylko pogarszaja. Jedyne co przynosza, to reperacje budzetu Panstwa, czy Policji - kto to tam dostaje.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przepisy były ostrzejsze to w dupę dostalibyśmy wszyscy. No może poza grupą, która krytykuje w tym temacie najbardziej, a która jeździ chromowanymi V-kami i nie przekracza 120 km/h na trasie...

 

no właśnie, niektórzy mają motory, które nawet tyle nie pojadą ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nieoznakowane radiowozy to dla mnie bzdura na resorach. W zaden sposob nie podnosza bezpieczenstwa, a je tylko pogarszaja. Jedyne co przynosza, to reperacje budzetu Panstwa, czy Policji - kto to tam dostaje.

 

 

I to bardzo podnoszą stan budżetu :icon_twisted:

 

Zastanawiał mnie ostatnio fakt, czy taki radiowóz może np. gnać za Tobą załóżmy nawet gdy jedziesz w samochodzie przez dłuższy czas naliczając Ci aż tyle punktów? Rozumiem, że jak Pan władza się uweźmie to w jednym momencie może pzbawić Cię prawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad masz kolego takie ciekawe informacje?

Btw, czy mial juz ktos robiony przez policje test na narkotyki? Ciekaw jestem jak to wyglada.

Ja mialem robiony taki test przy okazji zlapania mnie na suszarke. Pobieraja Ci probke sliny specjalnym patyczkiem, wkladaja do takiego 'czegos' i po 10 minutach masz wynik. W miedzy czasie podpisujesz papierki i oswiadczasz czy bierzesz narkotyki czy nie. Wyszlo mi, ze jestem czysty i mandat za predkosc tez mi podarowali :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem, jakis czas temu mozna bylo ogladac na necie filmik z poscigu vectry za moto, bylo o tym dosc glosno nawet pokazali to w TV. no i ten super kierowca w super bryce rozp@eprzyl ją w drobny mak dwa miesiace pozniej. tez mi super przeszkolenie. jezdzą pełnom pizdom bo czują sie bezkarni. niby im wolno. i tyle.

pzdr

 

A to dopiero była niezła ironia :clap: Pan policjant niestety skasował swoją potwornie szybką bryczkę :flesje:

 

A tak nawiasem mówiąc w tamtym "słynnym" pościgu za szalonym motocyklistą widać jak bardzo ryzykuje i kilka razy przegina na calej lini, oczywiście nie będę się wypowiadać już na temat ściganego szaleńca na motórze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] za brak OC fundusz gwarancyjny wystawi rachunek ok. 4000PLN, jeżeli miał prawko kat. B, to na pewno zostanie mu zatrzymane [...]

 

Z tego co mnie się _wydaje_ to:

fundusz gwarancyjny nie nałoży mu żadnej kary bo nie spowodował On żadnej szkody. Co do prawka B - nie miał, ale jakby miał to nie zostałoby mu zabrane bo to może tylko sąd, a ten nie pojawia się jeśli był przyjęty mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie się _wydaje_ to:

fundusz gwarancyjny nie nałoży mu żadnej kary bo nie spowodował On żadnej szkody. Co do prawka B - nie miał, ale jakby miał to nie zostałoby mu zabrane bo to może tylko sąd, a ten nie pojawia się jeśli był przyjęty mandat.

To źle ci się wydaje!! Nie tylko sad może spowodować utratę prawa jazdy. Policjant gdy wystawia mandat karny wypełnia kartę MRD-e która zostaje skierowana do urzędu miejskiego danego miejsca zamieszkania. W urzędzie miejskim sprawdzają ilość pkt. Karnych jakie masz na koncie i jeżeli ilość tych pkt. Przekracza w pierwszym roku 21 albo w pozostałych 24 zostaje wysłana informacja o zgłoszeniu się do urzędu w celu oddania prawa jazdy. Jeżeli się nie podporządkujesz to w czasie pierwszej kontroli zostanie zabrane ci prawo jazdy i nałożony mandat za brak uprawnień. Sąd nie ingeruje w tym przypadku!!

W tym przypadku o którym mówimy policjant mógł by zatrzymać prawo jazdy jeżeli by takie posiadał ponieważ przekroczył dopuszczalną ilość pkt. Pomyśl jeżeli jedziesz samochodem i przekroczysz dopuszczalną ilość pkt karnych to zostanie ci zabrane prawko tylko na moto? Nie !! na wszystkie pojazdy jakie masz uprawnienia. Kara na rzecz funduszu nie jest nakładana tylko w przypadku kolizji! Ale także gdy nie posiadasz OC płacisz karę na rzecz funduszu! Wiem to bo to był mój chleb powszedni, do nie dawna siedziałem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...