Skocz do zawartości

Jak przestawić łańcuszek rozrządu o 1 ząbek


Dawit000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jescze powiedz co wzgledem czego jest przestawione o ząbek:

- wał wgledem walków,

- wałek względem drugiego wałka

- czy może wałek, wzgledem drugiego wałka i względem wału :biggrin:

 

Nie wiem jak tam jest u Ciebie, ale zasada jest chyba podobna jak wszędzie - demontujesz napinacz i luźny łańcuch przestawiasz sobie o jeden ząbek do przodu lub do tyłu na włakach rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody sprawdź wpierw serwisówkę a potem doradzaj.

CB400N ma tylko jeden wałek i przestawienie o jeden ząb jest stosunkowo proste.

Należy przestawić wałek o 180 stopni i odkręcić całkowicie śrubę mocującą zębatkę a następnie powrócić do prawidłowego ustawienia i po zluzowaniu śruby napinacza odkręcić drugą śrubę mocowania zębatki na wałku, zsunąć zębatkę i na luźnym łańcuszku przestawić o jeden ząb następnie w odwrotnej kolejności dokręcić śrubę mocowania zębatki napiąć napinacz i obrócić wałem cały obrót aby dokręcić drugą śrubę z odpowiednim momentem oczywiście.

Dalej pozostaje obrócić wał na znak "T" i sprawdzić jeszcze raz ustawienie wałka rozrządu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam serwisówkę tyle że po niemiecku a ja nie szprechen zi dojcz

najwyższy czas rozpocząć naukę języka niemieckiego bo podobno język wroga trzeba poznać

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyższy czas rozpocząć naukę języka niemieckiego bo podobno język wroga trzeba poznać

 

 

hehehe dobre. No tylko że na tych obrazkach w sumie nic nie jest pokazane wygląda jakby sobie ktoś pstrykał zdjecia silnika z nudów.

 

Teraz mam next problem. gwinty są wszystko po dociągane a olej zapiernicza jeszcze bardziej niż przedtem i ciężko zlokalizować skąd on leci. Wygląda tak jakby leciał z hmm szpilek? Po prostu na początku mam tylko kropeczki na silniku a po przejechaniu ok 6km to oleju jest tyle że nie widac silnika tylko sam olej

Edytowane przez Dawit000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...