Skocz do zawartości

drz400e vs dt125 (masowo)


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie porównanie mas tych 2 moto, wg tabelki wychodzi bardzo zbliżona (poniżej 120kg "suche") a jak to wygląda w rzeczywistości? Wczoraj miałem okazje sie przejechać na dt125 i w porównaniu do mojej Słonicy (xl350r) to to waży jak rowerek. Chciałbym usłyszeć opinię osoby która ujeżdżała oba te sprzęty i może coś o tym powiedzieć a nie suche dane z katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to zupelnie inne sprzety , DT to jaltowe enduro , DRZ to juz konkretny zapierdalacz ciezko porownac , no i podstawowa roznica 2T i 4T

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRZ to już konkretne enduro, nie da sie porównać DT a DRZ 125ccm a 400ccm. I jeszcze DRZ to 4T a DT 2T Mam DT 125 i lata mi sie nią dobrze ale jak dosiadłem kumpla DRZ to bez porównania chciałbym mieć taka DRZ ale to już trzeba na nia szykować z 10tys. :biggrin: widzę że masz XL300 DT będzie miało za mało kucy dla Ciebie wiec polecał bym Ci DRZ :bigrazz:

Edytowane przez Stiff_Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytać ze zrozumieniem!!! W poście jak i w temacie jest napisane wyraźnie że chodzi mi o porównanie MAS tych 2 motocykli a nie ich ogólnych osiągów!!! Zresztą osiągów nawet nie ma co porównywać bo to jak słusznie zauważaliście zupełnie inne klasy motocykli. Nie zamierzam zmieniać swojej xl350 na dt125 bo dt mi nie pasuje zupełnie ze względu na silnik 2t. Pisząc ten post chciałem otrzymać informacje na temat mas i związanych z nimi problemami w terenie (podnoszenie z gleby, wyciąganie motocykla zarytego bo bak w błocie, balansowania ciałem itd). Zamierzam kupić drz400e ale niestety w okolicy nikt nie ma tego moto i nie miałem okazji się przejechać, Jeździłem za to dt125 (i wyciągałem ją z błota) i porównując do masy mojej xl350 to to leciutkie jak rowerek.A wg katalogu masy drz400 i dt125 są bardzo zbliżone i dlatego pokusiłem się o napisanie tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem za to dt125 (i wyciągałem ją z błota) i porównując do masy mojej xl350 to to leciutkie jak rowerek.A wg katalogu masy drz400 i dt125 są bardzo zbliżone i dlatego pokusiłem się o napisanie tego posta.

 

Więc jak waga zbliżona to odczucia będą takie same, a nawet na + DR-Z ze względu na większą moc.

Ja mam wersje S i jest troszke cięższa i niestety czasami ta waga mi przeszkadza i marze o czym co waży około 110kg :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

waga to nie wszystko, liczą sie też zawieszenia i kąt główki ramy, sztywnosc i konstrukcja ramy

 

dla przykładu miałem DT 125 i przesiadłem sie na XR 600, która mimo że jest ok 10 kg cięższa to jest mniej "wywrotna", bardziej stabilna w każdym zakresie prędkosci i na każdej nawierzchni

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Robak pisze.

 

drze na postoju bedzie kapke ciezsza ale w czasie jazdy nie ma najmniejszych oporow aby przezucac ja z boku na bok. skakanie z rampy czy przelatywanie calych hopek to tez nie problem, w terenie mysle ze bedzie lepsza gdyz jest sporo masywniejsza, z wyjazdem z blotka nie ma problemu, zapinasz 1 i deliknie na polsprzegle sama wyjezdza , od opony tez to zalezy .

jeszcze zalezy jaki masz wzost , drz jest dosc duzym motocyklem , ja akurat nie mam problemow zeby nawracac jak motorynka na nodze :cool:

jeszzce raz pisze, to co odczuwasz na postoju znika w czasie jazdy

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...