Skocz do zawartości

Kilka faktów nt aut sprowadzanych przez handlarzy


Batman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bzdury piszesz Klapek. W cywilizowanych krajach przedmiot kosztuje dokładnie tyle jaką ma wartość.

Odnosi się to też do samochodów.

Zobacz sobie np. niemieckie notowania np. Micry z 1999 lub Passata. Jeżeli jest niski przebieg i dobry stan to nadal mają wysoką wartość.

 

To tylko rynek w Polsce jest popieprzony

 

 

Rozmawiamy TU o parchach nie o porządnych autach - czytaj uważnie. Sam sprzedałem w UK Lagunę II za 4k funtów gdzie kupiłem ją 8 miesięcy wcześniej za 2,5k. Zadbane pojazdy zawsze były/są w cenie ale nie dotyczy to tego tematu.

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polanie zawsze byli w d---ę bici i nabijani w butelkę myślą że jak ktoś sprowadza auta z Germinii i goni je taniej jak u nas to łykają okazje a tu ZONK ciągnie trzy ślady albo motor w agonii.Moje zdanie jest nie zmienne kupuj auto na zachodzie ale sam od właściciela masz pewność co i od kogo bierzesz,zapłacisz więcej to fakt ale śpisz spokojnie.Oczywiście zdarzają się dobre auta na naszym rynku powiem na moim przykładzie kupiłem auto oczywiście w Germani ale stare jeszcze miałem.Wisiała na nim kartka że sprzedam wiara pytała i nic ale kończył się przegląd i musiałem zrobić.Pojechałem na stację gdzie co roku robiłem przeglądy oczywiście prawidłowe bo zawsze uważam że chodzi o moje bezpieczeństwo.Pan diagnosta zobaczył kartkę zapytał o moją cenę.Wjechał na kanał i tak zgwałcił auto że aż się bałem o co facetowi chodzi.Auto Audi rok 1986 wyjechało z przeglądu poszerzonego bez uwag a pan diagnosta kupił je córce w prezencie ślubnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym tego roku kupiłem od handlarza z Kutna (ogłasza się na często na allegro) Alfę 156 2,4 JTD

 

A powiedz mi jeszcze klapek czy istnieje szansa, że sam zarżnąłeś silnik wlewając inny rodzaj oleju? Moi koledzy właśnie tak zrobili zmieniając olej, turbina się rozszczelniła i ch*j ją strzelił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać instrukcję obsługi.

Niektórzy na słowo "instrukcja obsługi samochodu" reagują: a to do auta potrzebna jest instrukcja obsługi... woooooow.

 

rotfl :D

 

Bo najwidoczniej nei jeźdźili jeszcze takimi do których na prawdę jest potrzebna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze klapek czy istnieje szansa, że sam zarżnąłeś silnik wlewając inny rodzaj oleju? Moi koledzy właśnie tak zrobili zmieniając olej, turbina się rozszczelniła i ch*j ją strzelił...

Wlałem olej taki jaki powinien być do niego lany ;)

Na 99% w silniku było więcej motodoktora niż oleju dlatego nie było nic widać przy kupnie...

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem olej taki jaki powinien być do niego lany ;)

Na 99% w silniku było więcej motodoktora niż oleju dlatego nie było nic widać przy kupnie...

 

Pozdro all :flesje:

 

No szkoda, szkoda ale człowiek uczy się na własnych blędach. Ja sam się kiedyś wje*ałem i teraz jestem wyjątkowo ostrożny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja niedawno przyciagnałem Mondeo MK III z niemiec od prywatnego faceta. Cenowo po wszytskich opłatach, akcyzie itd. wyszło troche drożej niz auto krajowe, ale tu nie dostałbym najbogatszej opcji w takim stanie. A poza rysa na zderzaku nie ma do czego sie przyczepić. Dodatkowo felgi 18 z oponami dostałem. Gdybym sie zdecydował sprzedac go w tym momencie to za ta wersje byłbym ktorys tyś. do przodu bez specjalnego śrubowania ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlałem olej taki jaki powinien być do niego lany ;)

Na 99% w silniku było więcej motodoktora niż oleju dlatego nie było nic widać przy kupnie...

 

Ty moze lales to co powinienes lac, a co lal poprzedni wlasciciel, to tylko on wie :biggrin:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ale żeby kupić od Niemca to trzeba choćby podstawy niemieckiego znać żeby być bardziej wiarygodnym.

Z Turkiem czy Ruskiem idzie zawsze się potargować czy dogadać ( pozamieniać koła na lepsze nawet) a Niemiec jak się uprze to nic z ceny nie zbijesz.

Auto od Niemca jest zwykle przynajmniej czyste i pachnące i w dobrym stanie technicznym i u Ruskich i

 

 

Kupowałem moto u Niemca (ze strony BMW XChange, autoryzowany dealer i komis), dogadywalismy się po barbarzyńsku (angielski), zbiłem cenę o 200 ojro :icon_mrgreen: , motonga rezerwowałem telefonicznie, żeby kolo nie sprzedał zanim przyjadę - nie stanowiło to dlań żadnego problemu obiecać i poczekać parę dni. 1200 km w jedna stronę dymałem po grata. Sprzęt świecił się jak psu jajca, żadnych podejrzanych dźwięków, w ogóle (jak na kilkuletnią używkę) oh i ah - morda się sama śmiała na jego widok. No to kupiłem, nie ? :icon_mrgreen:

Drugi sezon już kulam szrota, i oprócz płynów, zakupu gmoli, kufra i wiekszej owiewki - nie musiałem NIC dotykać. A - pardon - żarówka światła mijania była przepalona, jak go brałem :icon_razz:

I nie odniosłem wrażenia, że jestem przyjezdnym złodziejem z polaczkowa. Nawet jeśli tak myślał, to nie dał po sobie poznać - ani on, ani żaden z jego pracowników.

Edytowane przez misman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...