Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem składu mieszanki Honda NTV 650 Revere


bolo28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Jak Wiecie, NTV ma 2 świece na cylinder, czy w związku z tym mogą pojawić się problemy z użyciem colortune? Tzn. czy znaczenie może mieć na której świecy (z tych dwóch) ustawiamy skład mieszanki?

 

P.S.

Nie, nie kupiłem jeszcze colortune. I nie mam zamiaru.

Edytowane przez sitars

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw o "wzbogacaniu".

Sa 2 typy gaznikow pod tym wzgledem, w jedych reguliujesz ilosc powietrza, czyli zubazasz czy wzbogacasz mieszanke ( Amal, Pegaz ) w drugich regulujesz ilosc mieszanki paliwowo powietrznej ( np Mikuni ).

Twoj nalezy do tych ostatnich.

Ja nie reguluje niczego przy pomocy colourtune - to raczej narzedzie dla warsztatu, ale wydaje mi sie ze przy 2 swiecach musisz miec 2 colourtune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jak Wiecie, NTV ma 2 świece na cylinder, czy w związku z tym mogą pojawić się problemy z użyciem colortune? Tzn. czy znaczenie może mieć na której świecy (z tych dwóch) ustawiamy skład mieszanki?

 

P.S.

Nie, nie kupiłem jeszcze colortune. I nie mam zamiaru.

 

 

Colortune to swego rodzaju "okno" do silnika dzięki któremu możesz widzieć kolor płomienia. Moim zdaniem nie robi różnicy, skoro i tak patrzysz w tą samą komorę spalania czy to z jednej czy z drugiej świecy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości współczesnych gaźników śrubą reguluje się ILOŚĆ mieszanki. Odkręcając dajemy jej więcej, czyli niejako wzbogacamy mieszankę. Zasady podstawowe są proste - silnik ma dobrze pracować, równo i szybko schodzić z obrotów po przegazówce, a jednocześnie nie dławić się po spadku obrotów. Tylko tyle (albo aż tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...